Puolueen ei pidä antaa siimaa ääri-idiooteille. Amerikka näytti siitä mallia. Kongressin valtauksen koordinaattoreina olivat salaliittouskovaiset, natsit, asehullut, rasistit yms idiootit.
Puolueessa on liikaa ko väkeä. Oulussakin oli varavaltuutettuna uusnatsijärjestön perustajajäsen.
ei siimaa idiooteille
23
89
Vastaukset
- Anonyymi
Niin...oli. Mieti sitä.
- Anonyymi
Sama sankari asialla joka juhlii päivittäin s24 sivuilla sillä, miten persu yritettiin äärioikeistolaisen toimesta tappaa vasaralla tulkiten sen siten että persut ovat natseja persun ollessa natsien murhayrityksen kohteena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama sankari asialla joka juhlii päivittäin s24 sivuilla sillä, miten persu yritettiin äärioikeistolaisen toimesta tappaa vasaralla tulkiten sen siten että persut ovat natseja persun ollessa natsien murhayrityksen kohteena.
Niin, tää henkilö on itse suurin salaliittouskovainen joka kehitteli päässään tällaisia täysin järjettömiä salaliittoteorioita
- Anonyymi
Voisko neropatti kuvailla mitä tuo siiman antaminen on niinku käytännössä?
- Anonyymi
Jaa,a varmaan sitä, miten persut potki kallonmittaajanuoret persuista pihalle äärioikeistolaisten tavoin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa,a varmaan sitä, miten persut potki kallonmittaajanuoret persuista pihalle äärioikeistolaisten tavoin?
Kunnon sekopää. Huutaa päivittäin kuinka persut ovat natseja juhlien edelleen päivittäin kuinka äärioikeistolainen eli natsi yritti tappaa persun. Edellinen kun tarkoittaa sitä, että hän on itse persuja syvästi vihaava natsi tai äärivasuri. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anonyymi kirjoitti:
Jaa,a varmaan sitä, miten persut potki kallonmittaajanuoret persuista pihalle äärioikeistolaisten tavoin?
Kunnon sekopää. Huutaa päivittäin kuinka persut ovat natseja juhlien edelleen päivittäin kuinka äärioikeistolainen eli natsi yritti tappaa persun. Edellinen kun tarkoittaa sitä, että hän on itse persuja syvästi vihaava natsi tai äärivasuri.ja sensuuri kehiin kun käry käy.
Ei nimeä ei edes nimimerkkiä mainittu mutta hällä väliä poistoon meni sinun itsesi jatkaessa persujen nimittelimistä natseiksi. Olet sinä kyllä... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja sensuuri kehiin kun käry käy.
Ei nimeä ei edes nimimerkkiä mainittu mutta hällä väliä poistoon meni sinun itsesi jatkaessa persujen nimittelimistä natseiksi. Olet sinä kyllä...Ajattelit sitten sensuurikiimassasi poistaa jopa viestin joka kuului kokonaisuudessaan = "Anonyymi 08.01.2021 09:57....raukka."?
- Anonyymi
Suomi on vapaa maa. Perussuomalaiset korostavat yksilönvapautta ja laillisuutta. Jokainen ottaa vastuun omista teoistaan ja sanoistaan
- Anonyymi
Eikös tuollainen ajatuspoliisi toiminta ole enemmän suvakkien touhua? Miksi Persut töppäis samanlailla ja alkais riistämään kansalaisten perustuslaillisia yksilönvapauksi?
- Anonyymi
Aloittaja kirjoittaa itsestään paljastuksia, hyvä tuoda esille jos ei sitten niin paljoa rassaisi mieltä
- Anonyymi
niitähän ne ovat, jokainen avaus trollitehtaalta, terapiaistuntoja somessa jotka asianomaisen pitäisi käydä läpi ammattiauttajan kanssa.
- Anonyymi
Kommarin omassa "arvomaailmassa" kansalaiset ovat siis jotain kaloja puolueiden koukussa ja puolue säätelee siiman pituutta? Niinkö?
- Anonyymi
Salaliittouskovainen on persun kielellä ”kriittinen, omaa järkeä käyttävä ihminen”.
Natsi on persun kielellä ”isänmaallinen suomalaisuuden puolustaja”
Asehullu on persun kielellä ”maanpuolustushenkinen kunnon kansalainen”
Rasisti on persun kielellä ”realisti”
Idiootti on persun kielellä ”ihminen, joka laittaa jauhot suuhun kaikenmaailman vasuriprofessoreille ja asiantuntijoille”- Anonyymi
Annappa kommari vinkkejä meille miten tuollaisia ihmisiä tulee kohdella?
- Anonyymi
Voisitko kuvailla meille miten sinä pidät "siiman kireällä"?? hahah
- Anonyymi
PS kotimaan asioiden hoito ykkösasia. Mailman asioihin ei kannata liikaa puuttua. Siihen menee vaan turhaa aikaa.
- Anonyymi
Peli on jo menetetty. MESTARI ei enää kykene pitämään siimoja käsissään. Perussuomalaisissa vallitsee anarkia.
- Anonyymi
Perussuoamalaiset on yksilönvapautta korostava puolue. Kukaan aikuinen kansalainen ei ole toisen kansalaisen holhouksessa ja "siimassa"
- Anonyymi
Juu, kannatusmittauksien ykkönen - peli menetetty?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, kannatusmittauksien ykkönen - peli menetetty?
Kaappinatsi taas laukalla siitä asti kun tuoreimmat kannatusmittaukset julkistettiin. Muutenkin taas perjantaiaamu menossa mikä on ajankohta milloin aina alkaa ottamaan miestä väkevämpää lääkkeiden kanssa. Jutut sen mukaisia sivupersoonien nimimerkkiarmeijan aina herätessä henkiin viikonloppuisin samasta syystä.
- Anonyymi
Persuilla ääri-idiootit saivat siiman vapoineen ja vieheineen jo kolme vuotta sitten. Juna meni jo.
- Anonyymi
Hauskoja tapauksia nämä pakkomielteiset hokemineen. Öyhötys vaihtui siimaan vapoineen. Tällä kertaa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3271906IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk471599Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541301- 1431148
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021141Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.811090Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701057Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.74984Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48952Kesä ja nuorison mopoilu
Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta157909