Taas instassa väärin käytetty englanninkieltä.En viitsi auttaa häntä niin paljon en kirjoittaisin tänne mikä meni taas väärin.Voipa itse vähän tutkiskella jos haluaa korjata instansa.
Ihmetyttää vain ettei tämä täti ymmärrä vaikka rautalangalla vääntää ettei hän todellakaan hallitse englanninkieltä.Jatkaa vain mokailuaan kun yrittää esittää jotain mitä hän ei ole....
Ihmetyttää vain ettei tämä täti ymmärrä vaikka rautalangalla vääntää ettei hän todellakaan hallitse englanninkieltä.Jatkaa vain mokailuaan kun yrittää esittää jotain mitä hän ei ole....
Vastaukset 54
Vanhimmat
Voin vain neuvoa, kuka sua käskee menee hänen instaan.Pysy pois, me voimme lukea ja emme tänne silti ruikuta mitään.
Olisihan se fiksumpaa kirjoittaa kielellä jota hallitsee.Antaa ehkä vähän tyhmän vaikutelman lukijoille jotka osaavat englantia.
Tyhmä muija, ei hän tajua🤭
Nyt alat opetella Viron kieltä ja lopeta tuo joutava ruikuttaminen.
jos se vaik ihan huvikseen ärsyttää
Sinulta ei tämä omakaan kieli suju kaikkien kielioppisääntöjen mukaisesti. Oletko pilkuista kuullut mainittavan?
Viron kieltä kirjoittaja osaa jo.
Todellakin ei hän opi muutakaan, täysin nolla koko nainen.
Jos on tyhmä, niin minkä sille mahtaa !!!
No justiinsa niin. 😄😄😄
Antakaa nyt helvetti jo olla.
Miksi kirjoittaa englanniksi, kun kaikki seuraajat ovat suomalaisia??
Luulee olevansa jotenkin kansainvälinen kun kirjoittaa englanniksi, jota kieltä hän ei hallitse.
Ottaisi oppia Didemistä, suomeksi kirjoittaa vaikka ruotsi on hänen äidinkieli ja hallitsee englannin täydellisesti. Martina köyhistä oloista ponnistanut "salapano" ja sellaisena pysyy.
Mihin tämä nainen tarvitsee toimistoa -vaatteiden kuvaamiseen ja jumppaliikeiden esittelyyn..Toki se on hieno instaan kirjoittaa että toimistolle work work office..
Sofia, älä ole kateellinen tulla drinksuja
Mitä helvettiä se sinulle kuuluu, en minäkään kysy, miksi syöt viikottain pötkyn lauantaimakkaraa! 😊
Samaa ihmettelen 😳
Voi voi. Martinalla on niin hieno toimisto, että se harmittaa ihan isosti ? En ihmetteke, on nimittäin todella kiva tila ja hyvällä paikalla. Tällaista kaikkea voi hankkia, kun tekee kovasti töitä. Vinkkinä kadehtijoille.
Just näin !
Onko toimisto Martinan eli " mun byrå " ,eiköhän toimisto ole Roope neidin.
Opettele ite kirjottaa äidinkieltä. Pisteen jälkeen tulee välilyönti!! En kirjottaisin?? Mitä tarkoitat tuolla? Pystytkö itse vetämään samat treenit kuin Martina? ET! Meepä täti huomenna ulkoiluttaa sitä möhömahaasi, jos niillä räpyläjaloillas pystyt kävelee 😂😂
😆😆😆🙈🙈🙈😅😅😅😅
Martinan treeneillä ei ole mitään merkitystä, kuka tahansa voi kuminauhoja vedellä ja traktorin pyörää työnnellä, mutta älyä vaativaan työhön ei Martina ikinä pysty, hyvä esimerkki tästä on, " Mannerheim perusti Helsingin" , heikkoa on yleisivistys..
Hyvä hän on yhdessä asiassa, kopioi vapaasti muiden juttuja ja väittää omiksi. Siinä hän on mestari tämä laskelmoiva leijonaemo.
Voi.. voi.. menikö muikkelilla perjantai-lta persiilleen, kun Martta ei osaa enkkua. On sun elämä raskasta! 😊
Täällä on todella monella vaikeuksia jopa äidinkielen kanssa, kirjoittaminen ja lukemisen ymmärtäminen ei hajuakaan oikeekielisyydestä, olen huomannut. Ihanaa kun ihmiset nykyään jo uskaltavat ilmaista itseään vieraalla kielellä vaikka se ei olisikaan kieliopillisesti täydellistä, rohkeaa ja arvostan.
Jos hänen ainut osaaminen on vaan tää enkku..😂 Sehän se nyt ärsyttääkin 😂😂, Ei muuhun pysty!!
Ei hän osaa muutakaan, osaako ruotsia, ei osaa, osaako ranskaa, ei osaa, mitä hän osaa, ei osaa mitään.
Hävettää hänen puolestaan vaikkei pitäisi koska itse hän väkisin mukailee...
Siis mukailee;-)
P.S. Minä ainakin korjaan omat virheeni.
Mokailee, vissiin kone ei halua hyväksyä että kirjoitan Martinan mokista;-)
Meidän hurmaavat isänmaan toivot ne revittelee, ole nuori onnellinen, kun noin montaa kieltä haastat 😅😅
Onko nämä Aitolehdet ja Eerikäiset isänmaan toivoja, eivät ole , heidän tekemisillään ei ole mitään merkitystä mihinkään. Nämä Einsteinit voi jättää ihan rauhassa sinne Kalasataman ihmemaahan.
Me kuollaan kaikki.
Onko joku pyytänyt apuasi ? No eipä niin.
Mitä sinä sinulle vieraiden ihmisten Insta postausten kieliopista tai kirjoitusvirheitä huolehdit ? Keskity omaan osaamiseesi, oli se mitä tahansa, jos sitä on. Martinan osaaminen on muualla ja todellakin monessa muussa. Ei kaikkien tarvitse olla hyviä kaikessa ja harva on. Tuskin itsekään olet.
Tämä on mielipidesivu missä saa kommentoida julkkisten tekemisiä. Ihmeellistä suojelutyönä täällä iso joukko tekee Martinan puolesta. Varmaan on paljon asioita missä hän, Martina siis on hyvä mutta on myös hyvä tajuta missä on vähän heikompi.
Joku toivoo koko ajan että Martinan pitäisi kadota julkisuudesta. Siis miksi joku sellaista toivoo jostain itselleen vieraasta ihmisestä. Martina tekee työtään instassa ja on ja pysyy julkisuudessa myös. Se ihminen joka sellaista toivoo on joko niin sairas, että toivoo että ei enää näkisi Martinasta mitään positiivisia juttuja, koska silloin hänen elämänsä menee aivan päälaelleen. Hän tietää että hänen mielenterveysongelmansa helpottavat jos hän ei näe Martinasta mitään positiivista. Ne helpottavat myös kun hän syytää tänne valheita tai kirjoittaa jostain vuosikymmenen vanhoista asioita, ja vielä karkeaa kieltä käyttäen. Mutta meitä on moneen junaan mutta säälittävää että julkkiksilla on tällaisia stalkkaajia.
Kertokaa miksi yrittää kirjoittaa instaan englanniksi?
Naurattaa tuon julkisuudessa kynsin hampain roikkuvan "vaikuttajan" p*skantärkeys.
Samaa mieltä. Eikö se itse kyllästyy naamaansa kun joka paikassa on näkyvillä. Ja mistä hyvästä? Juoruista ja salapanoista y.m.
Eipä haluaa elämäänsä julkisuuteen...ei kai.
No on kyllä Martsu esillä monessa paikassa, totta! Mutta jos kysyntää riittää, niin siitä vaan... rahaahan se tietää ja aika mukavasti.
Täytyy sanoa, että suomalainen journalismi on vajonnut nyt lumen alle. Tämä Martina kusettaa niin iltalehden kuin iltasanomienkin "toimittajia". Vääristeltyä totuutta suoltaa perssuoli pitkällään ihan kuin salatakseen todellisuuden. Ja todellakin minulla on elämänkokemusta ja olen nähnyt monen nousun ja tuhon. Niin tuossakin käy kun vain nykytoimittajat uskaltaa sen julki tuoda.
Tässä on totuudenmukainen kommentti !
Samaa mieltä! Niin totta!!
Antaisi Marttiinan meidän olla. Voisi vähän pysyä poissa ja hoitaa sitä leijonaemorooliaan. Turhauttavaa nähdä taas hänen lärvinsä iltalehtien kansissa. Siellä hän esittää taas muilta kopioituja liikkeitä ominaan.Turha julkkis.
Ei Martina voi, eikä halua pysyä poissa julkisuudesta. Hän elää siitä. Hänelle on aivan sama, onko julkisuus hyvää vai huonoa, kunhan vain pysyy lööpeissä. Vaikea kuitenkaan tajuta, miksi iltalehdet jaksavat julkaista hänestä kaikkea lööperiä, paitsi tietenkin se myy. Lapsia käy sääliksi leijonaemon eli äidin kyseenalainen julkisuus. Lapset (esim. koulukaverit) voivat olla tosi julmia toisilleen.
Todella turhauttavaa, kyllä ovat iltapäivälehdet vajonneet syviin vesiin, jos ei muuta ole otsikoihin laitettava kuin nämä turhuudet, joilla ei ole mitään merkitystä.
Mutta tämän päivän toimittajat menevät siitä mistä aita on matalin, ei tarvitse itse tehdä mitään, antaa vaan näiden tyrkkyjen tehtailla diipa daapaa, sitä samaa jauhantaa !!!
On sulla elämä raskasta.... pitää näitä kommentteja näpytellä kymmenittäin... varo nivelrikkoa🙊
Lapset tulevat näkemään tämän julkisuuden p****a puolen, se on aivan varmaa, ainakin tämä vanhempi prinsessa.
Jospa alkaisi kirjoittamaan ruotsiksi? Pakko osata kun on pakkoruotsi...
😂😂👍
Ja ruotsalainen taulukauppias miesystävänä.
Sen päivän haluaisin nähdä kun Aitolehti puhuu ruotsia oikein julkisuudessa, se olisi menestys, toimittaja kysyy päivän polttavista asioista ja Aitolehti vastaa ruotsiksi, odotamme koska tämä toteutuu.
Toivottavasti tämä " ruotsalainen " rakkaus, kuulee Aitolehden kielitaidon !