Yhtäkään persua ei tulla rokottamaan.

Anonyymi

Mestari pitää rivit kunnossa: Yhtäkään persua tai persujen kannattajaa emme tule rokottamaan. Rokotusvapaustakuu on voimassa aikojen loppuun saakka. Kiitos Mestari!

10

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rokottamisella voidaan tarkoittaa useita asioita.

    • Anonyymi

      Vihreitä ei ainakaan rokoteta koronaa vastaan...

    • Anonyymi

      Perustuslakia on muutettava, jotta persut saadaan pois poteroistaan ja piikille.

      • Anonyymi

        Tartuntatautilakia muutettava, jossa yhteiskunnallista painoarvoa olisi korotettava. Jos terveydenhuoltoviranomaiset arvioisivat vallallaolevan tartuntataudin riittävän vakavaksi, niin siinä vaiheessa rokotus muuttuisi pakolliseksi. Pandemioita tulee jatkossakin ja niiden hallintaan pitää olla käytössä myös tiukempiakin keinoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tartuntatautilakia muutettava, jossa yhteiskunnallista painoarvoa olisi korotettava. Jos terveydenhuoltoviranomaiset arvioisivat vallallaolevan tartuntataudin riittävän vakavaksi, niin siinä vaiheessa rokotus muuttuisi pakolliseksi. Pandemioita tulee jatkossakin ja niiden hallintaan pitää olla käytössä myös tiukempiakin keinoja.

        Ja tämä ei ole riittävän vakava tauti pakkorokotuksiin. Nykyinen lakikin sallisi pakkorokotukset, mutta tämä ei ylitä kriteerejä. Vain fasistit haluavat jo nyt pakkorokotuksia.


    • Anonyymi

      Noin on kuten aloittaja kirjoitti. Mestain on kiellettävä pesusjuomaisten rokottaminen. Suositeltava myös heitä kannattavia jättäämään rokotuksen väliin.Kyseessähän on suvakkien juoni jonka varjolla asenettaan kaikiin persuihin miksosiru.Jolloin heidän kaikkia tekemisiään voi vallassa oliat valvoa sekä myös poliisi.

      Älkää vaan persuiliat ikinä ottako mitään rokoteita olette vaarassa!

      • Anonyymi

        Ei kannata sekoilla noilla salaliittoteorioilla. Rokotus on vapaaehtoinen. Aion ottaa todennäköisesti rokotuksen.


    • Anonyymi

      Perussuomalaisia on jotakin vähän yli 10 000. Tämän määrän rokottamatta jättäminen ei tunnu missään. Paljon enemmän on muita, jotka eivät ota rokotusta.

    • Anonyymi

      Perussuomalaiset ajattelevat tässäkin rokotusasiassa kanssaihmisten parasta.
      Kun he jättävät rokotukset ottamatta, niin näin säästyneet rokotteet voidaankin sitten kohdistaa heitä itseään yhteiskunnan kannalta tarpeellisimmille ihmisille.

    • Anonyymi

      Avaaja haluaisi persurokotteen, joka estäisi persukateudesta johtuvan kuplan kasvun otsassa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      132
      4349
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3615
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      68
      2240
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      222
      1694
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      118
      1587
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      247
      1136
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      795
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      746
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      736
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe