Mestari pitää rivit kunnossa: Yhtäkään persua tai persujen kannattajaa emme tule rokottamaan. Rokotusvapaustakuu on voimassa aikojen loppuun saakka. Kiitos Mestari!
Yhtäkään persua ei tulla rokottamaan.
10
93
Vastaukset
- Anonyymi
Rokottamisella voidaan tarkoittaa useita asioita.
- Anonyymi
Vihreitä ei ainakaan rokoteta koronaa vastaan...
- Anonyymi
Perustuslakia on muutettava, jotta persut saadaan pois poteroistaan ja piikille.
- Anonyymi
Tartuntatautilakia muutettava, jossa yhteiskunnallista painoarvoa olisi korotettava. Jos terveydenhuoltoviranomaiset arvioisivat vallallaolevan tartuntataudin riittävän vakavaksi, niin siinä vaiheessa rokotus muuttuisi pakolliseksi. Pandemioita tulee jatkossakin ja niiden hallintaan pitää olla käytössä myös tiukempiakin keinoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tartuntatautilakia muutettava, jossa yhteiskunnallista painoarvoa olisi korotettava. Jos terveydenhuoltoviranomaiset arvioisivat vallallaolevan tartuntataudin riittävän vakavaksi, niin siinä vaiheessa rokotus muuttuisi pakolliseksi. Pandemioita tulee jatkossakin ja niiden hallintaan pitää olla käytössä myös tiukempiakin keinoja.
Ja tämä ei ole riittävän vakava tauti pakkorokotuksiin. Nykyinen lakikin sallisi pakkorokotukset, mutta tämä ei ylitä kriteerejä. Vain fasistit haluavat jo nyt pakkorokotuksia.
- Anonyymi
Noin on kuten aloittaja kirjoitti. Mestain on kiellettävä pesusjuomaisten rokottaminen. Suositeltava myös heitä kannattavia jättäämään rokotuksen väliin.Kyseessähän on suvakkien juoni jonka varjolla asenettaan kaikiin persuihin miksosiru.Jolloin heidän kaikkia tekemisiään voi vallassa oliat valvoa sekä myös poliisi.
Älkää vaan persuiliat ikinä ottako mitään rokoteita olette vaarassa!- Anonyymi
Ei kannata sekoilla noilla salaliittoteorioilla. Rokotus on vapaaehtoinen. Aion ottaa todennäköisesti rokotuksen.
- Anonyymi
Perussuomalaisia on jotakin vähän yli 10 000. Tämän määrän rokottamatta jättäminen ei tunnu missään. Paljon enemmän on muita, jotka eivät ota rokotusta.
- Anonyymi
Perussuomalaiset ajattelevat tässäkin rokotusasiassa kanssaihmisten parasta.
Kun he jättävät rokotukset ottamatta, niin näin säästyneet rokotteet voidaankin sitten kohdistaa heitä itseään yhteiskunnan kannalta tarpeellisimmille ihmisille. - Anonyymi
Avaaja haluaisi persurokotteen, joka estäisi persukateudesta johtuvan kuplan kasvun otsassa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse53727SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933629Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1293375Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713342Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202196Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341545
- 321471
- 921413
- 151333