Onko betonimestarit kiinni?

Ei ole yli kuukauteen näkynyt parkkipaikalla autoja. Ajan siitä ohi työmatkaa lähes päivittäin ja pistänyt tuo nyt silmään.
535416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Eikö kukaan tiedä???

Äänestä
  • Voe mahoton

    Äänestä

Jos siellä on lomautukset? Niistähän uutisoitiin mutta enpä nyt muista milloin ne alkoivat ja milloin loppuvat vai olivatko pysyviä.

Äänestä

Jäänyt jooluna ryyppy päälle?

Äänestä

Säätäminen on kyl ilman tehopenkkii
vaikeaa.

Äänestä
  • Ni minkä säätäminen? Tulikohan nyt vahingossa viestisi väärään keskusteluun? 😅

    Äänestä

Mahtaa olla lomautukset piällä ja tuo ihme oo jos kuatus koko pulju. Semmoset klovnit puikoissa työnjohdosta ylinpään portaaseen asti. Vakipaikat arvotaan hatusta sen mukaan kellä on kieli ruskein, vähiten sairastaa ja kantaa eniten rollia "yläkertaan". Laiskathan ei sairastele koskaan, kun eivät tee mitään ja kärkkyvät palkkalistan yläpäässä. Ei sen mukaan kuka tekee eniten tai on pisimmän uran tehnyt. Työntekijät on ikiliikkuja koneita, jotka ei saa sairastaa ja sairaanakin pitäs olla töissä.

Palkkausjärjestelmä on erittäin kiero paketti, josta ei kukaan ymmärrä mitään johdossa. Tuotantolisät ja aikataulutus on hatusta temmattuja kokonaisuuksia missä ole mitään tolkkua ja järellistä pohjaa.
Kukaan täysjärkinen tuonne mene turhanpäivästä työnjohdon mussutusta pelkän työnteon ilosta kuuntelemaan.

Nämä joutavat "tiiminvetäjä" työntekijät on kyllä aivan naurettavuuden huippu ja kukaan täyspäinen rupeis moiseen hommaan. Mahtaa olla hyvä maine näillä "tiiminvetäjillä" työntekijöiden keskuudessa, kun välivoohkana ovat molempiin suuntiin asioissa rollia kantamassa. :DD

Äänestä
  • joku taitaa porata kun ei pärjännytkään uudessa komennossa :):):)
    parmalla on eri meininki, mitä bm.llä oli ja joku nyt varmaan tajuaa tässä vaiheessa miksi ostivat bm:n, kilpailija poikkeen

    Äänestä

  • Tämä ilmiö on kyllä kaikissa iisalmen pienyrityksissä vallalla.
    Pitkä ruskee kieli ratkaisee.

    Äänestä

  • Eiköhän nuo kaikki entiset bm johtajat ja päälliköt saa lähteä. Parma puhalsi savut saarelaisten naamalle ja heitti koko konkkaronkan pihalle. eihän se johtaja enää ollutkaan tässä päivässä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    joku taitaa porata kun ei pärjännytkään uudessa komennossa :):):)
    parmalla on eri meininki, mitä bm.llä oli ja joku nyt varmaan tajuaa tässä vaiheessa miksi ostivat bm:n, kilpailija poikkeen

    Jopa joooo

    Äänestä

Eikös siellä ole ulkomaalaisiakin töissä?

Äänestä
  • No voi herra isä, ihan ulkomaalaisia töissä. Sisäänpäin lämpiävät Iisalmelaiset ei ole ennen nähnyt ulkomaalaisia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No voi herra isä, ihan ulkomaalaisia töissä. Sisäänpäin lämpiävät Iisalmelaiset ei ole ennen nähnyt ulkomaalaisia.

    Itseasiassa meillä on asunto myös ulkomailla, että elähän heti vedä hernettä nokkaas ;)

    Äänestä

  • Kauheeta!!! Voiko tämä olla totta? Ihan ulkomaalaisia töissä???

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kauheeta!!! Voiko tämä olla totta? Ihan ulkomaalaisia töissä???

    Niin. Eikös siellä ole?? Ettekö osaa vastata?? 😆

    Äänestä

Lopun edellä ollaan. Tauon jälkeen töitä mutta saa nähdä näkeekö kukaan syksyä tässä firmassa. Paniniikissa jo työnjohto ja "kympit" nämä luottomiehet pyörii.. Ura syvenee lattian vaan kun yläkertaan juostaan.. Toinen toistaan tärkeämmät ravaa sinne 🤫 🤫🤫

Äänestä
  • 😁 Ei pojat ei tälleen elkkuja tehä 🤨myöhän tehhään tuo Kemin sellutehdas että heilahtaa👍 😥 ei oikeesti ennää

    Äänestä

  • firma voi hyvin ja elää. iisalmen tehdas lienee sejoka kiinni menee. Niinkuin huopaves kohta, johtaja jo sai kenkää

    Äänestä

  • Nii se on kyllä

    Äänestä

Voe voe

Äänestä

Kyllä se on

Äänestä

Huh

Äänestä
  • Häh?

    Äänestä

kohta ostaa edellinen omistaja putkan takaisin ja sitten meno jatkuu niinkuin pitää. Pois lähtee nykyomistajan meininki ja pöllöily ja päästään tekemään taas laatuelementtejä

Äänestä
  • Hohoo, tuskimpa laittaa enää rahojaan kiinni siihen moskaan kun kerran on päässyt eroon

    Äänestä

On se on

Äänestä

Mikä on Venäläistilanne teidän asuinalueellanne. Onko näkynyt mielipiteenkääntäjiä Huumeöljyineen.

psykedeelit eli tajunnanmuuntohuumeet ovat Venäläisten suosimia mielipiteen muokkaajia.

Näitä huumeita voi saada kehoonsa tietämättään vaikka teekutsuilla tai kahvittelutilaisuuksissa tarjoilujen sekaan sekoitettuna.

Psykedeelejä käytetään tässä samaan tapaan kuin hipit tai vaikka Charles Manson niitä käyttivät 1960-luvulla kohteensa hallitsemiseen ja mielipiteiden muokkaamiseen.

Ihminen voi olla psykedeeliohjauksessa tietämättään koska kevyt huumaus ei välttämättä tunnu kovinkaan voimakkaasti ja oireet voidaan sekoittaa vaikka korkean verensokerin tai normaalin väsymysraukeuden tilaan.

Tässä tilassa ihmisen voi kuitenkin hypnotisoida pelkällä normaalilla puheella vastaanottamaan vaikka Venäläismielisiä mielipiteitä. Tietysti mielipiteiden huumekääntö ei onnistu mikäli ihminen pitää lujasti kiinni mielipiteistään vaan tässä tapauksessa psykedeelit vahvistavat hänen alkuperäisiä mielipiteitään. Tällasia öljyilijöitä käytettiin myös Krimin valtauksen yhteydessä kääntämään paikallisten mielipiteitä valtaukselle suosiollisiksi. Todennäköiseltä näyttää, että Invalidiliitto ja sen toimitalo Ruskeasuolla on tällaisen toiminnan keskus.

Näiden mielipiteen kääntäjien tarkoitus tietenkin on etsiä henkilöitä jotka voivat tarvittaessa opastaa miehitysjoukkoja maahan, Ja kerätä tietoa Venäläismielisistä Suomalaisista Monet toimivat Suomenkielisen nimen takaa ja heitä voi olla vaikeaa tunnistaa. Tämä Suomenkielinen nimi on usein joku harvinainen nimi. kaikki sukunimethän ovat Suomessa suojattuja, joten Venäläisen täytyy keksiä Suomenkielinen nimensä itse.Joskus Venäläiset voivat yrittää huijata Suomalaista henkilöä esittämällä hänelle väärennetyn sukupuun jonka mukaan hän muka olisi Venäläinen. Kuinka usein nämä sukupuuhuijaukset onnistuvat, en osaa varmuudella sanoa.

Äänestä
  • Miten tämä liittyy aiheeseen??

    Äänestä

  • Jep, mitä tekemistä nisteillä tai kyseisellä foliohattu vuodatuksella on sen asian kanssa että BM menee kiinni

    Äänestä

On se

Äänestä

Miten lienee

Äänestä

Ei oo kiinni, tietenkään!

Äänestä

Miksi puhutaa betonimestareista. Yritys on PARMA osa konsolista !

Äänestä

Tietäkäs joku

Äänestä

Kevät tullunna

Äänestä

Onko oikeasti mukamas kiinni? En usko!

Äänestä

Korona karanteenissa kuulemma ollut tai on vieläkin. Tuo etelän vetelät eestisä tautia tullessaan. sen siitä saa kun maksetaan alipalkkoja

Äänestä

Liekkö auki

Äänestä
  • auki se on ja kohta tuuppaa elementtiä tiet tukkoon asti. repikää siitä!

    Äänestä

Tosiaan, miten lienee

Äänestä

Olipa tuo kiinni vai auki, ihan sama

Äänestä

Mitenkä lienee

Äänestä

Voe voe

Äänestä

Myisikö ne halavalla jonkun petonniseinän vaikkapa? Pihalle näköesteeksi.

Äänestä
  • laita kyselyä myyntiin. uskoisin onnistuvan.

    Äänestä

Sokeria tulee ja menee. Käy mylly täysillä että kaikki tulee tehtyä. Poissa on edelliset natsit ja hämärä jengi S

Äänestä
  • voe tokkiinsa ja se voipi ollaanniin

    Äänestä

Elementtiä tulee yhtenä jonana maailmalle!

Äänestä
  • kemin työmaalle menee koko ajan putkena elkkuja. repikää siitä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kemin työmaalle menee koko ajan putkena elkkuja. repikää siitä

    Liekö tänään yhtä viihtyisä työpaikka kuin 90-luvulla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liekö tänään yhtä viihtyisä työpaikka kuin 90-luvulla?

    siitäpä en tiiä mitä 90-luvulla oli, mutta parempi mitä 5 vuotta sitten

    Äänestä

Iisalmen ja Nastolan tehtaat menivät pilalle kun myivät parmalle. Auki tarpeen mukaan. Virolaiset vuokramiehet töissä ja paikalliset virolaiset kouluttajina. EU ihanuutta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ole yli kuukauteen näkynyt parkkipaikalla autoja. Ajan siitä ohi työmatkaa lähes päivittäin ja pistänyt tuo nyt silmään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu