Kempele zeppeliinin alue keskuslukitusongelma?

Anonyymi

Moro! Onko muilla ollu ongelmaa Zeppeliinin/Lidlin pihoilla keskuslukituksen kanssa? Ensin luulin että vika ois autossa tai loppuvassa patterissa mutta vika uusii vain sillä alueella? Eli siis ei ota taajuutta välillä ollenkaan ja ovet ei lukitu/aukea. Tänään törmäsin parkkipaikalla toiseen saman ongelman kanssa painineeseen nimenomaan samoilla alueilla.

9

235

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei havaintoa tuollaisesta. Mutta olisiko pahikset laittaneet häirinnän taajuudelle ja odottelevat nyt auki jääneitä ovia?

      • Anonyymi

        Kolmas tuolla alueella lukitus ongelmaa kokenut ilmoittautuu! Muualla ei ongelmaa ole ollut. Vain zeppeliinin pihassa kertaalleen.


    • Anonyymi

      Vian voi aiheuttaa esim parkkipaikalla sijaitseva viallinen lamppu, muuntaja tai muu sähkölaite jossa sähköpiiri lähettää häiritseviä radioaaltoja kaukosäätimen taajuudella. Signaalin lähteen paikantaminen ei olekaan ihan kakkupalahommia, enkä tiedä kenen vastuulle se edes kuuluu.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Iso kiitos tästä, pistetään viestiä menemään!


    • Anonyymi

      fox mulder selvittämään asiaa. selvästikin jotain ulkoavaruuden olentojen touhuja. 🛸

    • Anonyymi

      En ole havainnut mitään ongelmaa vaikka, käyn zeppeliinissä useasti viikossa. Autoni on Saab 99 vm.1981, ja ei mitään ongelmaa. Ostin auton uutena vuonna 1981 ja ei ole vaatinut juurikaan huoltoa. Muutaman kerran olen ruostesuojannut tervalla ja jarrupalat vaihtanut. Öljyjä ei ole tarvinnut vaihtaa kuin kaksi kertaa. Aina lähtee käyntiin. Talvirenkaat on vielä alkuperäiset, kesärenkat olen uusinut kahdesti. Kannattaa ostaa Saab 99, se on hyvä auto. Volvo on huono auto. Mitsu on huono auto, samoin huonoja autoja ovat fiiat, bemari, mersu, rover, tojota ja talbot. Hyviä autoja ovat saab, volkkari ja opel. Ameriikkalaiset on huonoja autoja. Ei kannata ostaa huonoja autoja.

    • Anonyymi

      On ollut ongelmia jo pidemmän aikaa Zeppeliinin ja varsinkin Lidlin parkkipaikalla. Nykyään en edes viitsi laittaa lukkoon kun se avaaminen on sellaista suorittamista.

    • Anonyymi

      Edelleen zeppeliinin parkkipaikalla tämä ongelma. Stadiumin lähimmän ulko-oven luona parkkeeratessa ei meinanneet ovet aueta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe