meni koko kauppa boikottiin kun käytävällä tunkee koko ajan kyseleen mikä liittymä?.. vittu mitä se sulle kuuluu? ite tiedän ja kysyn kyllä jos haluan vaihtaa..ahistavia on
citymarketin puhelinkauppiaat
Anonyymi
989
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ettei vaan olis kakka Telia asialla?
Onko kukaan ostanut telia liitymää
Menneinä vuosina pohjois Suomessa parveili kauppojen auloissa Elisan kauppias, joka tyrkytti halvempaa liittymää. Meidän perhe ei vaihda operaattoria tuollaisten "pikamyyjien" kanssa, jotka yrittävät pian saada sopimuksen tehtyä.
Kuluttaja lehdessä on muutaman vuoden välein vertailut liittymistä ja palveluista.
Joo.minultakin kysyy aina mikä liittymä ja olisko päivityksen aika.katsoo aina viinakassiani himoiten.no siinäpä kauppaa ei se mua haittaa.löydään kättä päälle ja käsirahaa kauppa se on joka kannattaa kuten horttokaarlo laulaa.
Ei minulta oo kysytty kertaakaan.
Kulkee alkon päädystä kauppaan ja pois niin ei ole tuota ongelmaa
Juuri noin.käyn märällä puolella.en sittarissa.huono kauppa se on.
Tuo on yksi syy, miksi en mene siihen K-syöpäläisten puljuun kuin pakosta. Toinen on se, että prismasta, halpa-hallista ja lidlistä kauppareissusta selviää 40-55€ / kassi kustannuksella, kun menet tuohon pörssimulkkujen riistopuljuun niin se sama kassi maksaakin kassalla vitun yllättäen 65-80€. Ei minulla ainakaan keskituloisena ole varaa kulkea tuollaisten porvareiden puljuissa, joissa saa vielä nuo perkeleen liittymäkauppiaat riesoikseen.
Prismassa saat asioda samaan lahkoon kuuluvien kanssa.