Tilasin netistä tavaraa ja maksoin suoraan pankista koska en halunnut antaa henkilötunnusta. Pakettia ei saanut automaattiin vaan piti hakea kaupan kassalta. Lähikaupassa ei siis edes ole pakettiautomaattia. Kassa pyysi henkkarit ja kirjoitteli sitten jotain ylös koneeseen/kassaan. Otetaanko tuossa vaiheessa nimen lisäksi henkilötunnus ylös, tietäisikö joku? En tajunnut kysyä tuolloin.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45717
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48630- 53608
- 47591
- 77588
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190541- 46535