akaattikotilo

Kuin isoksi Akaattikotilo kasvaa ja painaa, meinaan mulla on sellanen.
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mul oli kans ja se asu kato siel wtc:ssä mutta se tais samantien kualla ko se talo pamahti, en tiiä ko ei oo soittanu mut helkkarin ison kolon se kuiteski tarttee. toivon sulle onnee et saat sellasen rakennettuu ettei sen tartte olla ulkona kylmäs ja jäätyy ko sun aivot jotka on tainnu saada liikaa pakkasta?

Äänestä
  • Akaattikotilot voivat kasvaa 20 cm pituisiksi ja painoa tulee n. 200 grammaa. Kuitenkin kaikki akaattikotilot kasvavat eri tahtia, eikä näitä mittoja välttämättä tule saavutettua. :)

    Äänestä

Kaverilla ne ovat kasvaneet (keskimääräisen naisen) nyrkin kokoisiksi parin vuoden aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vilkku kirjoitti:

Kuin isoksi Akaattikotilo kasvaa ja painaa, meinaan mulla on sellanen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu