Yllyttikö Sanna Marinin viha twiitit Juha Sipilästä väkivaltaan ?

Anonyymi

IS toimittaja Haapala pani Marinin seinä vasten aikaisemmista perättömistä viha Trumppimaisista twiiteistään Juha Sipilää kohtaan. Ei voinut kuin myöntää ja sai kakistettua anteeksipynnön tapaista.

Epäillään että vihervasemmistolainen olisi asialla. Netissä Marinin hengenheimolaiset vasemmistoaktivistit uhkaileet jo pitkän aikaa.

7

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ”Päivä päivältä näyttää enemmän siltä, ettei Sipilä ole politiikassa edistämässä isänmaan vaan lähipiirinsä etua”,
      Sanna Marin tviittasi tammikuussa 2017 eli 10.1.2017.

    • Anonyymi

      Marin pyytää anteeksi neljä vuotta myöhemmin !
      Ei siis ollut tarvetta pyytää anteeksi aikaisemmin.

    • Anonyymi

      Sanna Marinin suosikki-sanat: Toivoisin, että..
      Marin vaan toivoo eikä tee mitään.

      • Anonyymi

        Antti Rinne haukkui eduskunnassa puhuessaan Orpoa, Soinia ja Sipilää kolmeksi rosvoksi. Siinä on rakentava puheenvuoro.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Antti Rinne haukkui eduskunnassa puhuessaan Orpoa, Soinia ja Sipilää kolmeksi rosvoksi. Siinä on rakentava puheenvuoro.

        Rosvo haukkuu rosvoiksi, ehdottomasti viikon paras heitto.


    • Anonyymi

      Sellaisia ne ovat.

      • Anonyymi

        Toivon, että pian kuulemme eduskunnassa puheenvuoron, jossa demareita haukutaan ay-mafian juoksupojiksi, sillä sellaisiahan he ovat. Toisaalta pahoin pelkään, että tätä ei tapahdu koska keskustalaiset ovat niin fiksuja, etteivät tällaista tee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10936
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10399
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      233
      5841
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4654
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3146
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3135
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1943
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1528
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1360
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1294
    Aihe