Nyt kyllä alkaa kyllästyttää!Täällä jotkut Martiina vihaajat kyttäävät hänen elämäänsä saadakseen taas jotain dissattavaa.Sokeasti huidotaan raivon vallassa.Siinä menee exät,nyxät,äidit,lapset ja jopa koira kelpaa.Kunhan jotain saa ruoskittavaksi .Tiedoksi nyt että kyllä siinä instassa Martiina sanoo koiralla olevan valeraskaus.Nyt kun Iholla ohjelma alkaa,täällä on ihan hysteeriseksi alettu.Onko Hanko asialla?En ole Martiina fani.Ihan asiallinen ihminen on hän.Ja hän sentään yrittää elättää itsensä ja lapsensa.
Voi kauheeta,mitä Martiina on TAAS tehnyt?
Anonyymi
7561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
Joo. Jos ei muuta moitittavaa keksitä, niin otetaan hysteerisen jauhannan kohteeksi taas ja aina uudelleen ne silikoonitissit.
Menkää lepäämään, olette sen tarpeessa !
Mikä ihmeen ”Martina-viha”? Taitaa olla aloittajan päässä se vihanlietsonta. Kirjoittaa tuollaisia aloituksia, että saa ihmiset provosoitua haukkumaan Martinaa. Aloittaja voisi mennä terapiaan keskustelemaan tuosta pakkomielteestään ”haukuttaa Martinaa”...🤔
Itse en vihaa ketään mutta väärän tiedon levittäminen ja asioiden vääristely mitä Martina harjoittaa jatkuvasti ei ole suvaittavaa.
Tätä julkkista käsitellään silkkihansikkain. Voi puhua valtamediassa ihan mitä sattuu sitruunasuolavedestä, kehopositiivisuudesta yms. Saada tuomiot pahoinpitelystä, rattijuopumuksesta, matkustella alvariinsa korona-aikana ulkomaille yms. Auta armias jos miesjulkkis sortuu pieneenkään virheeseen, niin joutuu totaaliseen boikottiin ja työt loppuu. Se on käsittämätöntä, että Martina voi tehdä ihsn mitä vaan mutta media vain taputtaa selkään.
Onko sinulla vaikeuksia ymmärtää kirjoitettua tekstiä? En provosoinnut ketään haukkumaan häntä.Ihmettelin vain miksi täällä haukutaan häntä jatkuvasti.Terapiaa suosittelen myös sinulle!Nähdään siellä!
Eikö Sohvi tee sitä myös?
10.55, Kyllä provosoit! Älä edes väitä vastaan.
❤❤❤
Sinä se säästät paljon tilaa noilla puuttuvilla välilyönneillä.
Eikö nyt muuhun enään pystytty😅😅😅😅😅 Välilyöntejä tuntuu olevan jollakin päässään liikaa.
Juuri näin !
Miksi ihmeessä kirjoitit aloituksen , Sinulla näyttää olevan todella vaikeaa, olisit jo hiljaa !
Olen samaa mieltä!!Martina itsekäs ja röyhkeä.Kerää sääliä ja haukkuu muita vaikka itse tekee pokkana vastaavia tekoja.
Erittäin samaa mieltä.Miksi häntä suojellaan?
Häntä haukutaan koska siihen on ollut ja tulee näköjään aina olemaan syitä.Martinan oma röyhkeä käytös sen aiheuttaa.
Ei!
Sinulla ainakin 😃. Opettele kirjoittamaan, ennen kuin haukut toisten koulutusta ja oikeinkirjoitusta. Joo, opettele edes välilyönnit oikein pilkkujen jälkeen.
Ite olet röyhkeä.
Ap on todellinen riidankylväjä. Muka empaattisena puolustajana saa ihmiset solvaamaan Martinaa ja Sofiaa 🐒. Yrittää käänteistä psykologiaa, mutta kun ei rahkeet riitä. Ap, lävitseni on nähty, kirjoitustyylisi tunnetaan. Hae, pliis, apua tuohon kiusantekoosi 🙏.
Onko täällä täysjärkisiä ollenkaan? Kyllä oli tarkoitus ihan vaan ihmetellä miksi häntä suomitaan täällä jatkuvasti.Eihän tälle voi kun enää nauraa...herranen aika mitä porukkaa😅😅😅😅😅
Ei tarvitse ihmetellä voin kertoa vihjeen. Martina itse kertoo asioita jotka osoittautuu valheiksi ja suurentelee vielä niitä.
No tämä on kyllä ihan sekopäinen seurustelupalsta. Kommentoijat ei suurimmaksi osaksi ole ihan täyspäisiä, aivan järjetöntä vihan lietsontaa, tätä " trumppi-meininkiä", siis yhdestä rakistakin saadaan älämölö aikaan. Jättäkää nyt se Soffi ja Martta rauhaan, tuo on tosi lapsellista. Mutta mehän ollaan maailman onnellisin kansa. 🤩🤩🤩
Mulla on kanssa aika paljon tietoa, ihan sisäpiiristä, ettäs niin👻👻👻👻
Mulla myös, mutta härpitihärpiti en kerro teille...hähhähhäääää 😆.
Ai kuulutko persennäyttäjiin.
Mä nyt kehun Martinaa. Tää Martinan lohkasu on parasta Martinaa!
"""– Varmaan se yksi vapaamatkustaja on päättänyt, että Levin kamat pitää tuoda just nyt sieltä. Mä käyn hakemassa. Siellä on niin arvokasta kamaa, etten sille yhdelle jätä mitään. Se ei opettele mun suksilla suksimaan, Martina lataa suorat sanat, viitaten Stefun nykyiseen rakkaaseen Sofia Bélorfiin."""
Voi herran jestas, miten olen nauranut tolle suksimiselle. Se tuo ihan uuden katsantokannan hiihtämiseen verbinä. Hyvä Martina tuota lisää!
Olisiko se "suksiminen" joku uusi hiihtotyyli perinteisen ja vapaan lisäksi?
Vai tulisiko sanonnasta "Suksi v*ttuun"???
Kyllä tuosta kommentista voi vetää vain yhden johtopäätöksen, onko tämä Aitolehti istunut koulun penkillä kertaakaan, niin ala-asteen tasoista tekstiä, pitäisi suunsa kiinni, jos ei parempaan pysty, säälittävä nainen.
Tiedä sitten siitä koulunpenkillä istumisesta, mutta tuo lohkaisu oli ihan oikeesti aivan huippua. Jos sulla on yhtään tilannetajua, niin osaat "mielikuvitella" tuon tokaisun ympärille aivan mielettömän hyviä ilmaisuja ja avustavia tehokeinoja.
Sofia ansaitsi tuon Martinan lohkaisun kaiken halpamaisen käytöksensä vuoksi. Hyvä Martina! Noin sitä pitää pistää vapaamatkustajat ruotuun.
Varmaan Stefu maksanut ne Martinan suksetkin silloin kun Martina vielä vapaamatkustajana pystyi elämään.Nyt sitten haukkuu erästä toista siitä vaikka itse harrasti samaa....🙄
On kyllä säälittävä.Kaikilla kielillä☺oikea kielinainen🤭
Toi on pikkasen eri juttu, kuin Sofian ja Stefanin juttu. Tuolloin Martina ja Stefan elivät oikeana perheenä (äiti isä lapsi/lapset). Martina on Stefanin siittämän lapsen äiti. Kun perheessä on yhteinen lapsi, niin silloin on luonnollista, että se maksaa, kellä rahavarat riittää.
PS. Mistä tiedät, etteikö Martina olisi hankkinut ihan itse suksimiseen tarkoitetut välineet?
No meilläpäin on suksiteltu ja suksi v***uun on kanssa tuttu ilmaisu. Eikös Maran exän nyxä käyttänyt moista ilmaisua? 🤭🤭🤭
Meillä päin on suksittu suolle tallukoita kuivaamaan. Ja niinpä se Sofiakin kehoittaa Stefania suksimaan vi...ttun.
Olen Railin kanssa täysin samaa mieltä, todella hyvä lohkaisu "suksia" (suksi kuuseen jne) Hyvä Martina, olet ahkera, upea nainen, ei niitä omia tavaroita anneta tyrkyille. PS Stefan ei maksanut edes perheen vuokria kuin pakon edessä (käräjät). Martina oli varmasti se, joka elätti perheen, osti ruuat ja piti arjesta huolta.
Tee ite sadan tonnin vuositulot ja jeesustele sitten.
No ei kuitenkaan persettään näyttänyt.
Onhan 😃. Katos Seitun arkistosta.
Kukaan ei vihaa Martinaa. Hän on ihailtu perheen äiti sekä yrittäjä. Hän tekee joka päiuvä uutterasti töitä kunto salilla, urheilu kentällä sekä päivittää tieto koneella instaan tekemisiään ja jakaa muan muassa ruoka ohjeita, treeni ohjeita ja yms. Hänellä on oma koti eikä hän tarvitse elättäjää ja on myös urheilja sekä tv ohjelmien esiintyjä. Hän on kaunis ja hänen vartalonsa on miesten mieleen. Miheni sanoi noin.
Yhdyssanat!
Ihanaa huumoria...
Herra varjele, eikö peruskoulussa opi edes kirjoittamaan ?. Tämän tekstin täytyy olla itsensä Martinan kirjoittama, hirveää, noloa, säälittävää tekstiä, josta hädin tuskin saa selvän.
Jahas, minun mieheni ei taas halua nähdä tai kuulla Martinasta mitään.Eli kyllä niitäkin on jotka inhoo tai vähät välittää tästä julkkistyrkystä.
Nyt teinit ruokatauko loppui ja läksyjen ääreen kipi.. kapi🙄🙄🙄
Tyhmä.
Nolo olet ite.
Antaa näiden kirjoittaa ja paljon. Nämä sivustot on samaa seiskan ja iltalehtien , eli allerin alla. Mitä enemmän on juttua, sitä enemmän on lehdissä Martina. Suositulla julkkiksella on aina ihmisiä, jotka ei tykkää. Mite enemmän Martina ketjuja, sitä enemmän rahaa tienaa. Aivan sama mitä potaskaa kirjoitetaan.
Sen takia Sofia ja Stefu on seiskassa usein. Ainut, etteivät hyödy niinkuin Martina.
Kyllä nyt taitaa bisnekset vähentyä valheiden myötä. Toisaalta, taitavat toimistolla hurrata taas kuinka v*tusti tulee tänään(kin) rahaa. Hyvä lähteä taas lomailemaan keväällä vai oliko jo helmikuussa, en muista.
Aloittaja kirjoittaa: "yrittää elättää itsensä ja lapsensa". Jo oli aikakin! 9 vuotta eli pääsääntöisesti Thermanin rahoittamana.
Martinan pisteet laski, kun alkoi nimittelemään Sofiaa vapaamatkustajaksi ym. Olisi ollut hiljaa, yhdenlainen vapaamatkustaja ollut itsekin.
Juu, yrittää elättää, hyvä kun vaihteeksi edes yrittää , 9 vuotta Therman maksoi kaiken.
Kyllä nyt pisteet menevät Sofialle, ehdottomasti.
Mistä tiedät, että Therman maksoi kaiken? Martinalla on ollut ihan kohtuu hyvät tulot viimeisimpinä vuosina, joten eiköhän hän ole jotain itsekin maksanut.
Itse kertonut aikasemmin ja Stefu kertonut keväällä.Sehän Marttinaa raivostutti😂kun totuus tuli esille.
Ja Stefan puhuu ehdottomasti totta?
Eikö Therman sanonut jotain sellaista siinä yhdessä ja ainoassa haastattelussa (josta Martinakin sai hepulit Iholla sarjassa)? Muistelisin näin. Totta on, että muutamana viimeisenä vuotena olisi ainakin teoriassa, pystynyt itseään elättämään. Suhteen alussa en olisi niin varma. Kertoi kyllä jossain olevansa pihi omista rahoistaan.
Suhteen alussa Stefanilla ei ollut omaisuutta. Omaisuus tuli sitten jossain vaiheessa, kun Stefanin isä kuoli. Stefanhan ajoi konkkaan heti isänsä elämäntyön (siis sen yrityksen) ja alkoi pelaamaan velkavivulla kiinteistöbisnestä. En nyt ole varma, mutta muistelisin, että Martinan ja Stefanin suhteen alkuaikoina Stefanilla olisi ollut ulosotossa joitain saatavia.
Ihan oikea ilmaisu Sofiasta, en olisi keksinyt parempaa, vaikka fiksu olenkin. ❤️❤️❤️❤️
Nykyään Seiskassa jatkuvasti kun on noita hölmöilyjä siinä rahan ja alkoholin käytössä. Siis Steppulilla ja Sohvilla. Sama meno näköjään jatkuu.... surullista toisaalta vaikka naurattaakin maalaismuijaa se pölvästi pari jotka yrittää esittää suurempaa kuin on rahkeissa varaa.
Hyvin on onnistunut elättämään ja tuo vapaamatkustaja kommentti on niin hyvä.
Tietenkin ja on niin tasapainoisen oloinen mies. 😂😂😂😂😂
Yksi vuosi oli tulot melkein samat.
Voi olla tilillä vaikka kuinka paljon rahaa ja fiksusti tehty. Hölmöä tuo Stefun rahankäyttö on ollut Sofian kanssa. Martina sentään tienannut omaa rahaa ja mukavasti.
Kyllä 👍
No hyötyyhän, ainakin huumeissa.
Eiköhän Martina pitänyt puljun pystyssä.
Ai mikä totuus, se että ukko on pahimman luokan wkitetrash Ken.
No kohta puhuu taas imurit ja raivarit kun selviää paljonko perse tuli joulukuussa maksamaan.
Noilla ei ole mitään tekemistä surun kanssa, huumepeikoilla.
Ai sille perseen näyttäjälle, kariskamorsiammelle. Ihan vapaaehtoisesti ollut kaikessa mukana. Hah.
Siis mikä?
Joko aloittajakin on katsonut Iholla sarjaa?
Ei se kerkee kun kyttää noitten instoja mistä saa viboja.
Monesti lukenu Martina 9v elänyt Stefan rahoilla, lokkinut ja vaikka mitä. Pakkomielle vissiin jollekin.
Stefu ei ole sen 9v aikana itkenyt firman asioita julkisuudessa, ei kuvaillu laskupinoja, ei mitenkään tuonut esille että rahat on lopussa.
Nyt Blörö astui kuvioihin kaivamaan, jo on pojulla omaisuus menny, omat ja lainatut, maksamattomat palvelut roikkuu ja todella huonoa mainosta.
Blörö teki tän alle vuodessa, ei ihme että perse pitkällä menee. Ei ees kodinhoitajaa palkattu ja siihen tuhlattu.
Blöröön uppoaa niin paljon kun jaksaa painaa.
Moikkelis, lopettakaapa äitylit nyt se Martinan haukkuminen ja vähän iloisempaa ja positiivisempaa tekstiä kiitos. Ei teidänkään pidä olla naama rutussa koko ajan.