Tällä kovasti haukutaan Antikaista, ihan vaan varmaan siksi kun on Perussuomalainen..ja haukkujatkin varmaan sit niitä sinisiä. Mutta allaolevasta voi jo päätellä kumpi paikallisista edustajista tekee jotain.
Tässä siis paikallisten edustajien palkan(korvauksen) eteen tekemiä asioita ja suluissa vielä lukumäärät, tarkemmat tiedot löytyy tietenkin eduskunnan sivuilta.
Antikainen:
Aloitteet (23)
Kirjalliset kysymykset (29)
Suulliset kysymykset (2)
Puheenvuorot (36)
Huttunen:
Aloitteet (3)
Kirjalliset kysymykset (2)
Suulliset kysymykset (2)
Puheenvuorot (82)
Edustaja Antikainen hoitaa työnsä.
33
206
Vastaukset
- Anonyymi
Antikaisen tekemät:
Aloitteet (23)
Kirjalliset kysymykset (29)
Suulliset kysymykset (2)
Puheenvuorot (36)
Kuinka moni noista jutuista on saanut aikaan jotakin sanahelinän lisäksi. Äänessä voi olla vaikka ei olisi asiaakaan. Sanat pelkästää ei ole saavutusten mittari, mutta mitä sanoista seuraa vain sillä on merkitystä..
Ompa Antikainen aiheuttanut naurunremakoitakin viisaampiensa parissa, saavutus lienee sekin..
En ole sininen enkä minkään sävyinen vihreä, enkä hauku ketään..- Anonyymi
Antikainen huutelee toteutettujen asioiden perään, yrittää kääntää ne edukseen..
Oppositiosta ei voi vaikuttaa se on vissi tosiasia, mölistä voi ja olla keksivinään ehdotuksia joita muut ehdottaa..
Huttunen on viisaampi, ei turhia mölise eikä häiritse asioiden käsittelyä. Taitavana tiimipelaajana hallituksessa saa aina jotain hyvää aikaan..
Lista hallituksen saavutuksista on pitkä, siihen sisältyy Sipilän hallituksen virheiden korjausta ja pienituloisten näkökulmasta uusia hyviä päätöksiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antikainen huutelee toteutettujen asioiden perään, yrittää kääntää ne edukseen..
Oppositiosta ei voi vaikuttaa se on vissi tosiasia, mölistä voi ja olla keksivinään ehdotuksia joita muut ehdottaa..
Huttunen on viisaampi, ei turhia mölise eikä häiritse asioiden käsittelyä. Taitavana tiimipelaajana hallituksessa saa aina jotain hyvää aikaan..
Lista hallituksen saavutuksista on pitkä, siihen sisältyy Sipilän hallituksen virheiden korjausta ja pienituloisten näkökulmasta uusia hyviä päätöksiä.höhö,hyviä asioita kuten bensan veronkorotus.
kiitos näiden haukkujien,äänestän antikaista kuntavaleissa ja eduskuntavaaleissa.aiemmin en ole äänestänyt,mut nyt niin teen kiitos teidän - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
höhö,hyviä asioita kuten bensan veronkorotus.
kiitos näiden haukkujien,äänestän antikaista kuntavaleissa ja eduskuntavaaleissa.aiemmin en ole äänestänyt,mut nyt niin teen kiitos teidänVanha trollin käsikirjoitus sanoo niin, jotta jos et voi kiistää tosiasoita, kyseenalaista ne tai niiden tarkoitus. Kyllä trolli aina selityksen keksii. S.A. jatkoon edelleen.
- Anonyymi
turhia löpinöitä heittelee ei kiinnosta ketään
- Anonyymi
just. ja aloitteiden sisältö on? jos menee puolueen tyyliin aloitteet on a) asioista jotka on jo hoidettu/hoidettavana b) täysistä päättömyyksistä jotka on kuitenkin pakko jonnekin kirjata. eteenpäinvietäviä noista ei montaa lie. hienosti kumpikin edustaja kyllä osaa pelata päivän paikallisessa niinikään tavoitteet seuraavalle valtuustokaudelle oli just tasan sellasia mitkä on jo ainakin peritaatteellisella tasolla jo sovittu hoidettavaksi, tosin jo tämän valtuustokauden aikana.
- Anonyymi
Aloitteiden kohtalo on ainoastaan tulla kirjatuksi ja sitten ne arkistoidaan, eduskunnassa on hyllymetreittäin kansanedustjien tekemien alotteiden mappeja. Hyvin hyvin harvoin kenenkään aloite on edennyt eteenpäin.
- Anonyymi
Turhia politiikkoja ja pyrkyreitä löytyy aina loikkareista puhumattakaan
- Anonyymi
Ei taida Huttusta tosiaan hommat enää kiinnostaa, sehän jo sanoi ettei hae seuraavalla kaudelle, voi vetää vaan nyt sit lonkkaa.
- Anonyymi
Antikaisen kohdalla voi sanoa että olisi parempi vaan näyttää tyhmältä,
eikä suutaan avaamalla jatkuvasti todistaa olevansa juuri sellainen.- Anonyymi
Minä aion äänestää Antikaista uudelleen ja toivottavastti silloin vuoden turhake eli polkypyörän takavalopakko poistuu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä aion äänestää Antikaista uudelleen ja toivottavastti silloin vuoden turhake eli polkypyörän takavalopakko poistuu!
mitenkäs se ensimmäisen kauden rivikansanedustaja sun mielestä turhan päätöksen voi purkaa - voi sinua, etkö lainkan ymmärrä miten eduskunnassa toimitaan
- Anonyymi
Valitettavasti edustaja Antikaisen on yrittänyt yhdessä esityksessä muuttaa jo päätettyjä asioita ,se ei vain onnistu, häpäisee itseään.
Esityksissä pitää pysyä kotimaan asioissa.
Kaikenlaiset pötypuheethan nykyään muotia, ne hän näyttää osaavaan .- Anonyymi
Tuleeko persuista uusia pötypuheita kun pötypuheethan on muotia aivottomien keskuudessa
- Anonyymi
Joo. Nolottaa olla kotoisin samasta maakunnasta. Monet tuttavani muualta Suomesta saavat hyvän ilkkumisaiheen po. edustajan ilmituloista. Voi hyvänen aika, kun maakuntamme maine voimistuu - tosin neatiiviseen suuntaan. Monet yrittäjätkin ovat huokailleet, etteivät uskalla edes katsella sijoittumisia Pohjois-Karjalan alueelle, jos hänenlaisiaan on täällä montakin.
- Anonyymi
Kannattaa muistaa, että Antikainen on kotoisin Savosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa muistaa, että Antikainen on kotoisin Savosta.
jo on omat persut kimpussa. vaalit lähestyy pudotuspeliä...
- Anonyymi
Mutta PS se vaan galluppien kärjessä, nousukiidossa, aina kun joku täälläkin mollaa Antikaista ja muita persuja niin PS kannatus nousee kohisten. Kiitos siitä!
- Anonyymi
Eipä ole kannatus yli 22 % kohissut eikä kohise.. Saattaa pian kääntyä laskuun kannatus, kunnallisvaalit näyttää suuntaa varmemmin kuin gallupit..
- Anonyymi
Eipä sillä nousulla ole mitään merkitystä, aina kun kannatus paisuu,
se johtaa hajoamiseen.
Persujohtajat pelkäävät kauhulla joutuvansa hallitusvastuuseen koska
se aina johtanut heillä SMP;n ajoista lähtien hajoamiseen.- Anonyymi
Oman puolueen hajottamisen he todella hyvin osaavat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oman puolueen hajottamisen he todella hyvin osaavat.
Persut voittaa vaalit Antikainen haukkujilla paha olla pimeässä mökissä kiertäen kehää Persut on paras puolue maassa mistä johtunee kun kaduilla käy uudet tuulet kohta joka toinen on Persu Antikaista haukkumalla kannatus nousee Sininen jää ulos päättäjistä ku polttaa hihat ja ärisee mölinän ohella omituista skeidaa Persuille suurvoitto
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut voittaa vaalit Antikainen haukkujilla paha olla pimeässä mökissä kiertäen kehää Persut on paras puolue maassa mistä johtunee kun kaduilla käy uudet tuulet kohta joka toinen on Persu Antikaista haukkumalla kannatus nousee Sininen jää ulos päättäjistä ku polttaa hihat ja ärisee mölinän ohella omituista skeidaa Persuille suurvoitto
onko sun tietsikassa tai puhelimessa lainkaan välimerkkejä
- Anonyymi
Antikainen ei ole saanut mitään aikaan... Eikä yksin saakaan koska ei ole hallitusvastuussa eikä oppositiosta päätetä mitään. Yksinvaltias ei ole joten tekemisensä jaksaa luetella, paikalla olo ja paskanjauhaminen käy työstä kun sitä intensiivisesti tekee.
Trump, tuo persujen suuri esimerkki ja oppi-isä luovutti paikkansa viisaammalleen. Jospa tämä esimerkki avaa äänestäjien silmät ettei populismiin ja fasismiin
perustuen voi rakentaa.. - Anonyymi
Hiljaa hyvä tulee Sininen puolue kerää epävarmojen persujen äänet parempaan käyttöön!!
- Anonyymi
Mikäs se sininen on ?? -- Persujen vasemmistosiipikö ilmeisesti ?? Heikossa hapessa oleva kadonnut yhden hetken ihme jolla ei tulevaisuutta..
Vakaasti vasemmistoliitto joka on pienen ihmisen asialla ilman turhaa öyhötystä. Yhteistyöllä muiden hallituspuolueiden kanssa ihmeitä aikaan..
Mitä muuten Siniset ja Perussuomalaiset ovat viimeisinä aikoina saaneet aikaan ? -- Vastaan itse, paljon melua tyhjästä..
- Anonyymi
Hyvä että edes joku tekee sielä jotain!
- Anonyymi
Samaa mieltä
- Anonyymi
Sanotaan ei se määrä mutta laatu. Jos aloitteet menevät järkiään menevät Ö-mappiin niin silloin ei tekemisestä voi puhua. Sannan suurimmat saavutukset lienevät välihuutoja sekä turhaa jankkausta Halla-ahon tahtiin, tulevaisuutta ei kaikkea vastustamalla rakenneta. Rakentavia ehdotuksia ei tietääkseni ole Sanna tehnyt yhtään vastapainoksi vastustukselle..
Kepulaisella Hannalla voi olla paremmat mahdollisuudet vaikuttaa onhan hän hallituksessa joka on saanut paljon hyvää aikaan varsinkin pienituloisten vinkkelistä katsoen.
En ole kepulainen saati persu tai kokoomukselainen, minut voi äänestää valtuustoon demareiden listalta.. - Anonyymi
On sanonta, että tangoon tarvitaan aina kaksi. Tämä sopii myös politiikan tekemiseen, eipä persut tätä näytä ymmärtävän. Kun haukutaan toiset puolueet, poltetaan siltoja, suututetaan voipi olla hhankalaa sitä toista osapuolta löytää. Mkään puolue ei halua samaan hallitukseen persujen kanssa ja yksin ei persutkaan hallitusta voi muodostaa.
- Anonyymi
Persujen väkivallalla uhkailut ja väkivalta toisinajattelijoita kohtaa on suoraan natsien ohjelmasta.
Todella pelottavaa, kun uhataan tapaamisella ja kaivoon survomisella.
- Anonyymi
Kiitos Trump
- Anonyymi
- Kuinka moni Antikaisen aloite on saanut muuta kuin paskaiset naurut aikaan ?
- Kirjallisiin kysymyksiin tuskin vastattu koskaan.
- Suullisia kysymyksiä ei osaa esittää muuta kuin asian vierestä, herättää hilpeyttä..
- Puheenvuorot pelkkää paskanjauhantaa aidasta kun seipäistä haastellaan.
Eukko suurelta osin täysi nolla, puhuu ja elää muiden siivellä. Puhuu asioista jotka päätetty ja haudattu eli ei seuraa puhetta tai asioiden käsittelyä. Antikainen on turha määkijä eduskunnassa, ei tee muuta kuin juoksee kaljalla Vornasen ja kumppaneiden kanssa..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913105
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652653- 2032240
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041519
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089