Miksi Persut poikotoi maskisuositusta

Haapaveden persut näyttää kulkevan ilman maskia kaupoissa ja muutenkin lähikeskusteluissa,miksi näin on, joukossa on opettajia ja valtuutettuja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan vaan siksi että tälläkin tavalla voi aiheuttaa vahinkoa muille tai ainakin yrittää sitä.

Äänestä

Äänestän kokoomuslaista ehdokasta tulevassa vaalissa en käytä maksia

Äänestä

Onks ne niitä populisteja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Haapaveden persut näyttää kulkevan ilman maskia kaupoissa ja muutenkin lähikeskusteluissa,miksi näin on, joukossa on opettajia ja valtuutettuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu