Raisiossa rikottiin ennätys

Eilen todettiin hurjat seitsemän tapausta. Mistä tälläinen rypäs on peräisin?
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Veikkaisin lähteeksi jotain kotibileitä.

Äänestä
  • Voi myös olla että kyseessä on supertartuttaja, mutta varmasti tartuntalähde on sama kaikilla.

    Äänestä

Oho, siis hurjat seitsemän tapausta, eli lähes kaikki te raisiolaiset olette saaneet erittän vaarallisen taudin...Haamukylä siitä sitten tulee ja betonilla olisi hyvä peittää.

Äänestä

Raision tilanne on verrattain hyvä jos ottaa vertailuksi vaikka Turun ja Salon. Ei meillä ole syytä valittaa.

Äänestä
  • Ei siellä Raisiossa tilanne ole koskaan hyvä valitettavasti.

    Äänestä

THL:n rokotteiden ja infektiotautien erityisasiantuntija Mia Kontio myöntää, että Turun rokotemäärien laskelmissa on tapahtunut virhe.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eilen todettiin hurjat seitsemän tapausta. Mistä tälläinen rypäs on peräisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu