leppävirralla poltetaan omais hoitajat loppuun.esim.82v.hoitaa.86vuotiasta.hoitaja on puoli kuuro .jalkavikanen.haluaa pois omaishoitajuuesta.omissa sairauksissa on hänellä tarpeeksi hoitamista.päivä hoitaja kuittaa vaan ei ketään voi väkisin siirtää.päivä hoitajan lääkeiten jako ei onnistu jos ei 82v neuvo mitkä lääkkeet kummallekkin kuuluu.sekaannusta on tapahtunna paljon.kipu piste sijait see.kalliotie.3.leppävirta.
leppävirralla poltetaan omais hoitajat loppuun.
Anonyymi
5155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Omaishoitajia ei koske ihmisoikeudet, tässäkin nähdään taas lukea yksi räikeä tapaus välinpitämättömyydestä.
Lehteen vaan laitatte jutun tästä tapauksesta, nämä pitää saada julkisuuteen muuten mikään ei muutu, kunnat käyttää räikeästi ympäri suomea omaishoitajia hyväkseen.
Yleinen linjaus tuntuu olevan, että "kaksi kärpästä yhdellä iskulla". Olen pahoillani. Täytyy olla todella anarkisti, että pystyy puolustautumaan.
Tein aikanani ilmeisesti vielä kohtuullisen hyvinä vanhoina aikoina hoitotyötä, ja pari miestä ratkaisi asian siten, että unohti puolisonsa lomajaksolle terveyskeskuksen vuodeosastolle. Nykyään sama ei taida enää onnistua, tuskinpa mitään lomajaksoja enää on. Jos on, kieltäytykää ottamasta hoidettavaa enää takaisin kotiin.
Kirjoita Savon sanomille!
Siellä on tälläinen:
"Vinkkaa meille!
Osuitko keskelle uutistilannetta tai onko sinulla muu kiinnostava juttuvinkki?
Lähetä vinkki". Siihen kohtaan kirjoitat tuon mitä kirjoitit tuolla aloituksessa.
Savon Sanomien osoite on: https://www.savonsanomat.fi/
On saatava kyllä tuommoinen asia kuntoon!
Leppävirran kunnan on hoidettava!
Vapaapäiviä ei ole vuoteen saanut pidettyä koronarajoitusten vuoksi.
Onko joku ottanut yhteyttä Savon Sanomiin?