Keskusta on punastunut!

Kyllä koko Kepu on kuin punavihreä sisältä ja päältä. Saarikko yrittää olla muka uskottava mutta niin paistaa läpi Marinin hännystely. Myötähäpeä on suuri, kun Saarikko selittää. Kyllä Haavisto case paljasti lopullisesti mitä porukkaa keskusta on.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Seuraavissa+vaaleissa+taitaa+Keskustalle+käydä+aika+ohraisesti.Keskusta+on+joutunut+taipumaan+vihervasemmiston+jokaiseen+vaatimukseen+hallitusneuvotteluista.Seuraavaksi+Keskusta+ilmoittaa+kannattavansa+polttoaineitten+erittäin+suurta+korotusta,+jota+Vihreät+ja+SDP+ajavat,+vaikka+esim.+Suomen+hiilidioksidipäästöistä+vain+9%+tulee+yksityisautoista+(henkilöautot).Niihin+on+tosin+laskettu+myös+taksit+ja+ministeriMersut+ja+-Audit.+Hyvä+on+Vihreiden+ministerien+istua+ministeriauton+takapenkillä,+joissa+on+kuulemma+jonkun+mukaan+jopa+hierova+takapenkki.+Joku+voisi+jopa+sanoa,+että+siellä+on+hyvä+hieroa+älynystyröitään+ja+keksiä+miten+yksityisautoilu+kielletään+vähitellen+Suomesta.+Olisiko+ollut+parempi+keskittyä+esim.+noihin+jäljellä+oleviin+91%:iin+sen+9%+sijasta,+voisi+löytyä+paljon+nopeammin+selviä+vähennyskohteita+hiilidioksidipäästöihin,+voisi+alottaa+vaikka+jostain+pääkaupunkiseudulla+olevasta+kivihiilivoimalasta+ja+jostain+pohjoisen+rannikon+terästehtaasta,+niin+ei+tuhota+koko+Suomea.

Äänestä

Viestit ovat peräisin persujen piiritoimistosta.

Äänestä
  • No sen näkee vaalien jälkeen mitä mieltä kansa on kepusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sen näkee vaalien jälkeen mitä mieltä kansa on kepusta.

    Näinhän se on. Kun äänet on laskettu, niin nähdään todellinen tilanne.

    Äänestä

Keskustan 2 viimeistä vaalikautta
-pieleen mennyt sote
-pieleen mennyt maakuntamalli
-"taksi uudistus" ( taksit pois maaseudulta, monopolit )
-Kiky
-Turve pois maaseudulta
-järjettömät polttoaineen hinnankorotukset
-avoimet rajat 2015
-kreikka 2
-EU tukipaketti
-"katsastusuudistus"
-eläkeputken poisto
Ja vanhat onnistumiset top 3
-Pashalaki
-Kemiran ja Sähköverkkojen myynti ulkomaille ( maaseudulle kallit lannoitteet ja sähkö)
-Koulutusleikkaukset
...
Onneksi on "maaseudun puolue"

Äänestä
  • Siksi tuorein kannatusprosentti 10,8 ja vihreillä 10,6. Siinähän ne ovat vierekkäin kuin kaksi pahanmakuista marjaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä koko Kepu on kuin punavihreä sisältä ja päältä. Saarikko yrittää olla muka uskottava mutta niin paistaa läpi Marinin hännystely. Myötähäpeä on suuri, kun Saarikko selittää. Kyllä Haavisto case paljasti lopullisesti mitä porukkaa keskusta on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu