...ja saavat nyt täysin itse ansaitsemaansa palautetta.
Halla-ahon kommentti paljastaa, että hänellä on pää pahasti juntturissa eikä käsitä lainkaan miten korkeatasoista opetus kouluissamme on tänäpäivänä ja on aina ollutkin.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/da5d30c1-4bbf-4922-b024-1f43f7f75a4e?ref=ampparit:eb15
Kyllä tuollaisen moukkamaisen Halla-ahon kommentin jälkeen häntä voi ja pitääkin vetää kölin alta ja oikein huolella!
Halla-ahon kommentti paljastaa, että hänellä on pää pahasti juntturissa eikä käsitä lainkaan miten korkeatasoista opetus kouluissamme on tänäpäivänä ja on aina ollutkin.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/da5d30c1-4bbf-4922-b024-1f43f7f75a4e?ref=ampparit:eb15
Kyllä tuollaisen moukkamaisen Halla-ahon kommentin jälkeen häntä voi ja pitääkin vetää kölin alta ja oikein huolella!
Vastaukset 185
Vanhimmat
Suomen pisatulokset on saatava Venäjän tasolle. Vasta sitten persut voivat yhdistää maamme ihannevaltio Venäjään.
Eikö se ollut juuri muutama pv sitten USA jota "persut" suosii - päättäkää nyt edes kumpaa. Eikös se parlamentti rakennuksen valtaus ollut persujen syytä. Nyt Navalnyin pidätys on persujen syytä. Ainakin vaikutusvaltaa on paljon "persuilla" maailman politiikkaan.
Vihreät ei ole saaneet edes sademetsien polttamista lopetettua, palmuöjyn tuotantoon
Viherpunikit itkee ja valittaa. Aina. Kohta tulee uusi aika ja komento. Saatana.
Myrkynvihreät antavat Putinille tukensa, kun pidätti Navanlyin
Myrkynvihreät lähetti Nootin EU:lle , Venäjää pitää suojella Navanlyilta, koska se kaataa Putinin
Myrkynvihreät kampeaa Marinin pääministerin pallilta, ja Myrkystä tekevät pääministerin, Ohikka ja Haavisto ihan villinä ilosta ! Pitko nousee pääministeriksi ?
Halpamainen -aho, hyihemmetti ku tyhmä.
Sdp opet opettaa kuolleisiin toiset edustajat, on siellä peruskoulussa kaiken värisiä puolukannaltaan vanhempia oltava, vasut ovat vähemmistönä eduskunnassa joskin keput niitä pönkittää sdp hallituksessa, kun oma miljardituki ajaa edelle.
saatko edes itse tuosta mitään tolkkua?
Ota suomen asioista selvää, tapahtumista, ei sinulle koko sivun selitystä voi kirjoittaa kun voit sen heti poistattaa sivulta, tampereen sdp rehtori ei ota vastuuta koulustaan mitä oppilaat seinälle kirjoittaa suomen kansanedustajista, esim.
Vitun sönkötystä ymmärrä joosefkaan. Haloo?
Eli kun opettajat eivät suostu opettamaan rasismia, litteää maata tai hehkuttamaan venäjän ihanuutta, niin silloin HE ovat aivopesijöitä.
Se nuoriso, joka kouluissa ystävystyy maahanmuuttajien lasten kanssa ja oppii elämään heidän kanssaan, kuten ihmisten kuuluu elää toistensa kanssa ovat Suomen tulevaisuus. Varautuneisuus, ahdasmielisyys ja rasismi tulee onneksi painumaan aikanaan hautaan kantajiensa mukana.
On se niin kumma että te viherpunikit saatta vaan jatkaa tuota räksytystänne. Teijä visionne ja puheenne on aina niin oikei, työ tiiättä miten pitää olla ja elää. Varautuneisuus on viisautta tulevaa varte. Ahdasmielisyys samoin, mielummin niin kuin portit levällään. Ja rasismi sitten.. olkoon jokainen siellä missä kuuluu.
Tuollaista kommenttia voi kyllä kutsua idiootin kommentiksi. Antipersu kehittää itse tarinan, ja myy sitä persujen vaatimuksena. Korkeatasoista todellakin, kyllä on antipersun äiti ylpeä jälkeläisestään - ei älystä häivääkään.
Mestari Halla Jussi onkin persuilia,ymmärtämätön tollo joka tosiaankin kuvittelee että poliitikot päätävät koulujen opetussuunitelmat.
Kuvastaa hyvin kuinka pöljiä nämä persuttajat ovat kun pitävät tätä Hallaa ''Mestarina''. Ilmeisiesti niin heistä onkin Jussi H on porukan viisain..
Jussi ei kieltämättä ole hyvä fuhrer puolueelleen. Jotenkin niin puiseva ja kylmä heppu on. Välillä ei katso edes silmiin sitä kenen kanssa keskustelee, hyvä jos edes sinnepäin.. Silti surkealla tolalla on Suomen asiat kun vihervasurit saa aiheuttaa kaaosta kaiken aikaa.
Me emme luota suvakkien koulutukseen. Se voi jopa tyhmentää. Meidän omissa piireissä kerotaan asioista joita ihminen tarvitsee elämässä. Itsekkin voi lukea raamatusta sivistystä.
PS.
Sinusta kyllä huomaa, että oppi on imaistu raamattupiirissä. 13 opetuslapsi?
Sä olet lapsi joka uskoo satukirjaan.
Hyökkäys opettajia vastaan sataa varmasti perussuomalaisten laariin.
Se täydentää mukavasti hyökkäystä toimittajia vastaan.
Kyllä tästä vielä Unkari saadaan. Kärsivällisyyttä aateveljet ja -sisaret!
Menee vanhan kaavan mukaan; Perussuomalaiset nostaa esille faktoja, maahanmuuttosokeat, välinpitämättömät, viherpunaiset jne. yrittää kilvan kiistää faktoja ja vääristellä niitä.
Husu Hussein valehteli marraskuussa 2019, kun hän väitti poistaneensa taksista rasistisen asiakkaan.
Tämä on niitä faktoja, joita perussuomalaiset nostavat tänäänkin esille. Erittäin tärkeä fakta!
Näillä faktoilla Suomi saadaan nousuun.
Menee vanhan kaavan mukaan, persut väittävät perättömiä, jotka sitten monien asiantuntijoiden taholta ammutaan alas populistisena paskanpuheena.
Otapa huomioon se, että asiantunijat eivät tiedä eivätkä tajuaamitään. He ovat opiskelleet itsensä tyhmisiksi.
Ei ne nyt sentään sellaisia ole kuin persupenskat peruskoulussa, joilla kaikki oppi menee toisesta korvasta sisään ja toisesta samantien ulos...
Ajattelepa vaikka Teuvo Hakkaraista, jolta jäi peruskoulukin kesken. Kerro mistä löydät Teuvoa viisaamman ja tietävämmän miehen.
Eikä mikä tahansa ääliö tajua pistää ketään pataan. Kyllä siinä pitää olla melkoinen ruudinkeksijä ennen kuin onnistuu.
Miten tämä kouluopetuksen sisältöön liittyy, persutollo?
Turha+Teuvoa+haukkua.+Äijä+kuuluu+Suomeen+100%.+Sahuri+presidentiksi.
Ja Teuvo on myös sympaattinen kansanmies. Siis oikeasti. Ei ole mitään vittuilua tämä. Normaalit Suomalaiset kunniaan.
TÄ, onks HUSU muka Persu - EI IKINÄ!
Mitä vasuri kokkare mokeltaa? Teuvo pistää kommaria mennen tullen pipoon niin halutessaan.
No eikö hän saisi olla persu? Oletko rasisti?
Tyhmä kuin persu sanonta pätee myös Halla-ahoon. Nyt persut luulee, että hallitus päättää koulujen opetusohjelmasta! Hei persut, nyt vainoatte opettajia, ketkä seuraavina vuorossa, papit, lääkärit?
Kuinka kauan valveutuneet perussuomalaiset haluavat Halla-ahon jatkavan puolueen puheenjohtajana? Viimeisen puolen vuoden aikana jokainen lausunto, jonka Halla-aho on antanut julkisuuteen, tekee hallaa eli alentaa perussuomalaisten kannatusta.
Mikähän tuossa nyt sitten taas sai tuollaisen reaktion. Se on muuten täysin paikkaansa pitäväkin, ajatellen että jopa oppikirjoissa on ollut "aatteellisia" väitteitä - ei faktoja. On aika vaikeata käsittää opettajien kannanottoja - osan opettajien. Koulusta ja oppimateriaalista on tullut poliittisen vaikuttamisen välineitä.
''...jopa oppikirjoissa on ollut "aatteellisia" väitteitä - ei faktoja.''
No, faktat kehiin, missä aapisessa oli valheita ??
Voitko kertoa joitakin esimerkkejä oppikirjoissa olleista aatteellisisista väitteistä.
Ne löytyvät kyllä suomistasi "totuus medioista", eli iltapäivälehdistä kai helpoimmin. Kai sinä nyt tuollaiset osaat hakea, kun kaikenlainen aivotonkin materiaali löytyy 🤣🤣🤣🤣🤣
Iltapäivälehdet, persun oppikirjat:)))
Jussi oli paljon mielenkiintoisempi silloin ennenkuin lähti politiikkaan mukaan. Politiikka kai sen tekee kaikille. Omat edut on ainoa mistä poliitikko on kiinnostunut. Olen mielenkiinnolla odottanut koska tämä vallankiima, rahan himo rupeaa näkymään vasuriliiton johtajan eleissä. Valta turmelee.
"Se on muuten täysin paikkaansa pitäväkin, ajatellen että jopa oppikirjoissa on ollut "aatteellisia" väitteitä - ei faktoja."
Meidän pitää ottaa käyttöön 1920-30 -lukujden oppikirjat. Niissä ei ollut aattellisia väitteitä, ja jos nyt jotakin pientä sattui olemaankin, niin se oli varmasti sellaista jonka persut voisivat hyväksyä vielä tänäkin päivänä.
Mistä sinä sen valveutuneen persun löydät?
Kyllä, persuilla on iltapäivälehtien pitkäoppimäärä CVnä.
Sekä rikosrekisteri, se on pääsyvaatimus PS ryhmään.
Taas kerran, antipersu ei ymmärrä lukemaansa. Lisäksi, antipersun raamattujahan iltapäivälehdet ovat, ainkin ahkerasti antipersu niitä linkittää.
🤣🤣🤣🤣🤣
Aapisessa on niitä mamu-kirjaimia! B, c, d, f, g, q, w, å. Jo pitäisi noilla perusteilla kieltää persuvastaisena. Ja lisäksi joku persu on kuullut, että koulussa opetetaan ulkomaan kieliä ja kaikkien kauhuksi ruotsia!
Varsinkin, jos ne oppikirjat olisivat 30-luvun Saksasta.
Jos sairas persu kykenee esittämää väitteen, niin sairaan persun olisi hyvä esittää myös perustelut.
Kohta tullahan. Ja lujaa.
Eikö Viherpunikin tuotokset saa mitään opetusta?
Ai on vai? Sepä jännä vaatimus on. Ei olisi voinut uskoa. Pitääkö olla pahoinpitely vai peräti jotain pahempaa että pääsee Jussin joukkoihin mukaan? Tehän sen vasuri hipit tiedätte.
Natseja ei olla vaikka taas kopioitiin kouluihin kohdistuva vasikoimis kampanja neonatseilta Saksasta.
Ei olleet neonatseja:))) Persut on ottaneet oppia harppisaksasta jossa STASI vahti kansalaisten liikkeitä, sanomisia, käytännössä kaikkea. Kansalaisia kehoitettiin (määrättiin) ilmiantamaan epäilyttävät henkilöt. Aikoinaan Neuvostoliitto ja nykyisin Unkari, Puola, Turkki, Pohjois Korea, ja monet muut ''totaali'' valtiot toimivat samoin.
Paha moka Halla-aholta ja persuilta tämä opettajien vainoamiskampanja. Kun vielä tiedetään, että persut ottaneet mallia Saksan uusnatseilta! Nyt taitaa siirtyä väkeä pois persujen riveistä. Suomen koululaitosta ihaillaan ympäri maailmaa ja eri maista käydään tutustumassa meidän kouluihimme. Koulutusviennin tuotot ovat kasvaneet.
Suomi tarvitsee kouluttamatonta väkeä tekemään niitä 6e/h halpatöitä.
On aika säälittävää, että antipersu kommentoi ja kommentoi, mitään varsinaista asiaa ja faktaa aiheeseen ei saa. Sehän se onkin tärkeintä, suomen koululaitosta "ihaillaan" ympäri maailmaa, "ihannoijat" eri maista käyvät tutustumassa kouluihimme. Mutta ne koulut, ja edes opetusjärjestelmä, joka on aivan toimiva, sisältö vaan ei ole tasapuolinen ja oikea, siis totuudenmukainen. Systeemi sinällään toimii, varsinkin vähemmän kehittyneissä maissa - mutta sisältö meillä opetuksessa on osin virheellinen ja valheellinenkin. Jonka muuten ovat myöntäneet opetushallituksessakin, ja siksi mm. oppimateriaaleja on muutettu.
Koulujärjestelmä, ja sen jakama tieto, eivät ole sama asia. Järjestelmä voi olla ja onkin hyvä, mutta siihen on syötetty, ja on mahdollista syöttää virheellistä, suuntautuvaa tietoa, joka perustuu joidenkin mielipiteisiin. Se ei ole hyvä asia, hyvässä järjestelmässä.
siis persuja
Esitä faktoja väitteiden tueksi. Mikäli et siihet pysty, syyllistyt säälittävään lässytykseen.
Tälläiset epätoivoiset selitykset aiheuttavat myötähäpeää:))) Syvää sellaista....
Niin, sinullahan ei ole niitä faktoja, sinun niitä pitäisi esittää. Nuoomassa kommentissani olevat asiat, ovat muuten aivan julkista tietoa. Etsi siis ihan itse, äläkä lässytä tyhjänpäiväisyyksiä.
Millä tavalla epätoivoinen ? Aivan asiaa, toisin kuin sinun kommenteissasi.
Mikä siinä natsismissa on niin kauhea peikko ja mörkö? Kuka tietää mimmoinen maailma olisi jos Aatu olisi onnistunut haaveissaan. Ei kai ainakaan tarvitsisi tuon naapurin kaljun vaarin edesottamuksista olla kenenkään huolissaan. Vasurikommarit on aiheuttaneet ympäri maailman paljon enemmän hätää, kärsimystä ja kuolemaa kuin natsit koskaan. Ja saavat valitettavasti edelleen niin tehdä.
''Niin, sinullahan ei ole...''
Mitä kommentoija väitti, mitä pitäisi todistella ??
Ei perkele, voiko persut olla näin saatanan tyhmiä:))))
Tuo on erittäin selvä todiste siitä, että persuissa on
natsismin ihannoijia. Tuo ei tosin ole enää minkäänlainen
uutinen. Se on tiedetty ja nähty jo pitkään.
Hävetkää, persut! Jos osaatte!
Nyt ollaan 2020-luvun Suomessa!
Historia ei ole koskaan ollut persun ydinosaamista.
Miten äärioikeisto on paha äärivasurit ei?
Lukikohan nyt kukaan tuota viestiä edes loppuun? Natsi on se sana joka nostaa vihan eikä kukaan edes halua miettiä sitä tosiasiaa että Neuvostoliitto jo yksinään murhasi enemmän väkeä jo silloi kun natsit koskaan. Ei ole mitään hävettävää.
Heh, heh ja höpö, höpö. Luuloa tuntuu olevan vaan ei tietoa.
Persun ydinosaamista on luuleminen.
Eikö näiden perusihmisten invaasio jostain ole tullut? Täältä Suomen kommari Demareista, kommari Keskustasta ja kommari Kokoomuksesta. Ihan Suomi pohjalla ollaan. Viherpunikit joutaa aidan seipäiksi landelle.
"Nuoomassa kommentissani olevat asiat, ovat muuten aivan julkista tietoa. Etsi siis ihan itse, äläkä lässytä tyhjänpäiväisyyksiä."
Melkoista väistelyä. Asiat ovat muka julkista tietoa, mutta niin piilossa kuitenkin ettet itsekään löydä.
Ai sinusta natsismissa ei ole mitään hävettävää? Tuohan kuulostaa siltä, kuin väittäisit Stalinin järjettömyyksien oikeuttaneen natsien omat "pikku puuhastelut" kaasutuksineen, teloituksineen ja ihmisten keittelynä saippuaksi.
Tyypillistä Halla-ahon taktiikkaa.
Halla-aho julkaisee ensin twiitin-pätkän tai Facebook-kommentin, jolla hän laittaa kollektiiviset persuaivot raksuttamaan ja suoltamaan someen kymmenintuhansin kopioita hänen viestistään.
Ja Halla-ahon sanoma alkaa monikertaistua nopeasti kuin kolibaktreeri.
Asiaahan tuossa on, siis mikä mättää ?
Katsopa esimerkiksi alla olevasta linkistä, mikä Halla-ahon puheissa tällä kertaa mättää.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/opettajilta-suoraa-palautetta-jussi-halla-aholle-se-etta-nama-asiat-eivat-sovi-perussuomalaisten-arvoihin-kertoo-ennen-kaikkea-perussuomalaisista-itsestaan/da5d30c1-4bbf-4922-b024-1f43f7f75a4e
Kerro omin sanoi, mitä Halla-aho on kommentoinut.
Etkö muka lue Suuren Johtajan Facebook päivityksiä ?? No, ei kannatakkaan, ihan roskaa kuten aina. Paitsi, nyt Suuri Johtaja alkaa olemaan vainoharhainen, kuten monet Suuren Johtaja esikuvistakin olivat.
”Jokseenkin jokainen perussuomalainen vanhempi, jolla on kouluikäisiä lapsia, tietää, että kouluissa pakkosyötetään poliittisia ja puoluepoliittisia näkemyksiä, eli lähinnä hehkutetaan maahanmuuttoa, lietsotaan ilmastopaniikkia ja haukutaan perussuomalaisia”
”On hyvin mielenkiintoista, että kun perussuomalaiset haluavat kartoittaa tätä ilmiötä, puoluetta syytetään yrityksistä viedä puoluepolitiikka kouluihin. Me haluamme sen pois sieltä”
”OAJ:n tyrmistys on perin koomista, sillä koulujen pitää turvata lasten oikeus objektiiviseen ja neutraaliin opetukseen, ei tiettyjen opettajien oikeutta käyttää opetustilannetta omien poliittisten näkemystensä julistamiseen”.
Vihulivassareita ei ole järjellä siunattu .
Kommenttisi sisältää niin nerokkaan oivalluksen, että vastaavaan eivät pysty ketkään muut kuin kaikkein älykkäimmät persut.
Tuollaiset väitteet ovat jo vähän outoa. Itse en ole havainnut mitään moista kouluihin liittyen.
Keskustelun aloittajaa ei taida paljoa työt painaa, kun näin keskellä arkipäivää kirjoitelee näit neron leimauksia.
Aloittajankin kanttaa käydä ensin koulu loppuun. Koulunhan voi käydä loppuun myös myöhemmällä iällä, ja jos äly ei riitä, niin kyllä siihen apua saa, sen jälkeen voi sitten tutustua siihen mitä työ ja ammatti tarkoittaa. Ehkäpä ennen eläkeikää ehtii sitten jopa töissäkin olla, mikä on tietenkin erittäin epätodennäköistä.
Eikös nykyään etänä toimita? Tässä ehtii monenlaista samalla. Pelata kasinolla ja ladata pornoa, muunmuassa. Palkka juoksee.
"Liika lukeminen vain tyhmentää. Siitä menee pää sekaisin."
- Europarlamentikko Teuvo Hakkarainen
''...ladata pornoa, muunmuassa. Palkka juoksee.''
Hmmm...ei se kelan maksama raha palkkaa ole.
Joko olet maksanut ??
https://www.is.fi/digitoday/tietoturva/art-2000007746667.html
Siksipä Hakkarainen sekoittaakin päänsä mieluummin viskillä tai vaikka kirkkoviinillä.
Taidat olla demari poliitikko?
Älkää pellet dissatko hienoja Suomalaisia ihmisiä. Teuvo on erittäin mukava tyyppi. viski on hyvää, kirkkoviinistä en tiedä koska en mitään jeesusta palvo. Notta Saatana.
Tuollaista paskaa Halla-aho lennättää tuontuosta, mutta niistä paskoista EI KOSKAAN OTA MITÄÄN VASTUUTA.
on muuten halla-aholla vielä se vedossa hävitty hatullinen paskaa vielä syömättä.
Kyllä ainakin Tampereen seudulla elää edelleen luokkakantaisuuden asenne myös kouluissa.
Kriittiseen ja vapaaseen ajatteluun ei siellä välttämättä kannusteta.
Minja Koskela on ex-opettaja ja opetussuunnitelmia tutkinut väitöskirjatutkija.
Hän kirjoittaa:
>>> "Perusopetuksen opetussuunnitelma edellyttää kunnioittamaan ihmisoikeuksia, edistämään demokratiaa ja aktiivista toimijuutta sekä lisäämään ymmärrystä ilmastonmuutoksen vakavuudesta. Se, että nämä asiat eivät sovi perussuomalaisten arvoihin kertoo ennen kaikkea perussuomalaisista itsestään. Sen sijaan se, että perussuomalaiset kansanedustajat eivät vaikuta ymmärtävän, että eduskunnassa ei päätetä opetuksen sisällöistä, on varsin huolestuttavaa” <<<
Halla-ahon pyrkimys puolustaa stasimaista ilmianto-systeemiä on uskomaton! Halla-ahon PS on kuin entinen DDR. Myös pian entistä USA:n presidentti Trumpia hänen "muka totuutensa" muistuttavat kovasti. PS on menossa kohti "valehtelun politiikkansa" pohjanoteerausta. Se, että Suomen koululaitosta arvostetaan maailmalla, olisi pian historiaa, jos vähänkin alettaisiin kuunnella perussuomalaisia.
Kuntavaalien lähestyessä Halla-ahon PS vaikuttaa
olevan hyvin peloissaan. Perussuomalaiset pelkäävät
varmasti sitä, että nykyinen hyvä koulutuksemme on
tehnyt äänestäjistä sellaisia, että tajuavat, miten paljon
PS:n politiikassa on pelkkää propagandistista valehtelua.
Tajuavat, että olisi yksinkertaisesti tyhmää äänestää
perussuomalaisia.
Perussuomalaiset tuntuvat nyt Halla-ahon johdolla
taistelevan sitä vastaan, että suomalaiset ovat
rehellisiä, faktatietoisia ja hyvin koulutettuja.
Tätä kommenttia harkittiin lähes sekuntti.
harkitsitko tosiaan noin pitkään ennenkuin möläytit???
Yleensähän antipersu ei ajattele lainkaan kun vihakirjoittelee tänne!
Hei persu, nyt vainoatte opettajia. Ketkä ovat vainonne kohteena seuraavaksi? Papit, lääkärit?
Vai alatteko taas kiusaamaan poliiseja?
Vihapuhe on aina oikeistolaista puhetta. Ei koskaan vasemmistolaista. Ei koskaan. Ei koskaan. Ei koskaan.
Kannattaa nyt vaan avaajan opetella nöyrästi kumarassa lausumaan:
"Herra Suomen Tasavallan Pääministeri Jussi Halla-aho"
Sille tulee pian käyttöä :)
heh heh jopa vitsiksi huono.
Oikeasti: "Narri nieleskelevä sivari Neiti Halla-aho".
Kannattaa nyt vaan avaajan opetella nöyrästi kumarassa lausumaan:
"Herra Suomen Tasavallan Pääministeri Jussi Halla-aho"
Sille tulee pian käyttöä :)
kun eiran kaduilla tuulee, hernekepin on pysyttävä sisällä
Sahuri on parempi. Oikeasti.
Väittihän Persujen edellinenkin puheenjohtaja Timo Soini vastaavansa vaalien jälkeen puhelimeen, että pääministeri Soini.
Ei kuitenkaan vastannut eikä vastaa nykyinenkään puheenjohtaja seuraavien eduskuntavaalien jälkeen, että pääministeri Halla-aho.
Iso pekoni? Hah. Jumalauta tuo vanha pieru se varsinainen legenda on. Miten tämä makkara käytti mm. Halmetta hyväkseen puolueensa kannatusta, ja omaa etuaan nostamaan. Niin poliitikot tekee. Tämmöistä helvetin sohlausta tämä on. Kato tässä ketä äänestää. Viherpunikit ka ku ei ole vaihtoehto. Ei todellakaan.
Notta Saatana, täytyy nyt toeta jotta Saatanan huono on kyseinen henkilö moiseen virkahan. Kun lakeuksien tuuloset saavuttaapi pääkaupunki seutun, ja kaikki ituhippi majat. Ni jo on Saatana jämerä meininki piällä! Että pareempia ukkoja ja akkoja pitää Perkele löytymähän!
Ai persudiktatuuria odotellessa?
Persut suoltavat valheellisia kopiotrollejaan aina heti osuvien persukriittisten kommenttien perään. Se kertoo, että "antipersut" ovat todella osuneet. Hyvä, "antipersut"! Olette fiksuja!
Tuo kertoo persujen epätoivosta.
Valehtelu on johtanut heidät siihen.
He ovat valehtelun kierteessä.
Ja he uskovat ihan tosissaan, että kuntavaaleissa
tulee heille (valehtelunsa takia pelkääville)
oikein muka "megajytky"!
:-) :-) :-)
Hiukan epätoivoista - taas kerran.
Kyllähän se on antipersu, kuten näkyy, olevan se joka hädissään pullauttaa tuollaisia outouksiaan tsemppi mielessä.
🤣🤣🤣🤣🤣
Antipersujen ennustuksethan ovat hyvin pitäneet paikkansa.
Antipersuthan ovat kaikkein vähiten hädissään.
Kyllä mestaria taas kylvetetaan ihan kunnolla. Miten hän meni munaamaan itsensä tuollta tavalla?
Munaajia on syytäkin kylvettää. Jos totuudet unohtaa,
on pian entinen puoluejohtaja.
Perussuomalaisten mielestä opetus on poliittisesti värittynyttä, kun koulussa ei opeteta luomisteoriaa ja litteän maan teoriaa.
Juuri näin. Perussuomalaisille ovat alkaneet nauraa jo nekin,
jotka viimeksi erehtyivät äänestämään heitä.
Kohta kuljetahan Sini mustissa uljaissa väreissä. Rupoo komento muuttumahan.
Lapualaasta kyyritystä tieros?
vasemmistolaisten mielestä opetus on poliittisesti värittynyttä, kun koulussa ei opeteta kommunismin teoriaa ja poltetun maan teoriaa.
Höpö höpö. En epäile etteikö tuo persu ihan TOSISSAAN uskoisi tuota.
Höpö höpö. En epäile etteikö tuo vasuri TOSISSAAN uskoisi tuota.
Kannattaa nyt vaan avaajan opetella nöyrästi kumarassa lausumaan:
"Herra Suomen Tasavallan Pääministeri Jussi Halla-aho"
Sille tulee pian käyttöä :).
Kyllä taas huomaa miten riidanhaluisia räyhäöyhöjä vihervasut ovat, ei niin mitään älyllistä tule siltä suunnalta
jussikusitaas varpailleen
PS on selvästi ihan itse tuhoamassa omaa suosiotaan.
Ai miten?
Lisäämällä valehteluaan ja trollaamistaan.
Halla-aho etunenässä! Muut aivottomat lampaat perässä!
vasemmiston mielipiteet käyvät aina vaan epätoivoisemmaksi.
Ei mitään järkeä tuossakaan sössötyksessä ;DDD
Reisille meni taas, persut. Niin kuin se Katajan tapaus! Arabeja muka! Vieläkin naurattaa.
Gallupykkösen paikka on ilmeisen liikaa persuille, joten siitä on tavalla taikka toisella päästävä eroon. Siinä mielessä tämä persujen järjestämä farssi koululaitosta kohtaan on varsin onnistunut valinta. Takuulla tulee takkiin.
Kohta ei paljoa naarata. Työleirille laitetaan punikit.
Kyllä poliittinen hapatus on usein monin paikoin koulun arkipäivää.
Esimerkiksi Tampereella voi "luokkakantaisuus" olla hyvinkin selvästi esillä.
Sodan ihannointihan kertoo sairaasta ihmisestä.
Trumpin viitoittamaa tietä pitkin Suomen PS on menossa
kohti SMP:n kohtaloa.
Olisi naurussa pitelemistä, jos saisimme seurata kouluopetusta,
jossa mennään täysin perussuomalaisten "ideologian" mukaan!
:-) :-) :-)
Olisi naurussa pitelemistä, jos saisimme seurata kouluopetusta,
jossa mennään täysin vasemmistolaisen "luokkaideologian" mukaan!
:-) :-) :-)
Kopiospämmäri ei osaa ottaa opikseen, ettei kaikkea kannata kopsata. Osuu vain omaan polveen. Sinä lienet käynyt sitten sen täysin vasemmistolaisen opetuksen?
Kerrataan tosiasiat.
Suurin osa opettajista, erityisesti nuoremmista on punavihreän kulttuurimarxismin kannattajia.
Tämä aatesuunta saastuttaa lastemme ja nuorison mielen.
Uusi, vuonna 2016 voimaantullut opetussuunnitelma on kauhistuttavaa kulttuurimarxistista aivopesua. Opetussuunnitelman keskeisin laatija opetushallituksessa oli juutalainen siionisti (hänen oma luonnehdinta itsestään) Karmela Liebkind. Opettajien on pakko noudattaa opetussuunnitelmaa oli se miten hullu tahansa. Yhtenä esimerkkinä on hiilidioksidin demonisointi. Hiilidioksidia ei enää saa kokeessa mainita yhtenä tärkeänä tekijänä kasvien yhteyttämisesä. Jos näin tekee, tulee miinuspisteitä!
Lastemme kasvaminen normaaleiksi yksilöiksi ja suomalaisiksi on vaarassa. Siinä perussuomalaiset ovat oikeassa.
Heh, heh ja höpö höpö. Taas luulemista!
Persu, kulttuurimarxismi, juutalainen siionisti, hmmmm.....
Tulisiko Suomen koululaitoksen noudattaa vain ja ainoastaan NSDAP:n hyväksymää opetussuunnitelmaa?
Kyllä!
vihervasemmisto on selvästi ihan itse tuhoamassa omaa suosiotaan.
Ai miten?
Lisäämällä valehteluaan ja trollaamistaan.
Marin etunenässä! Muut aivottomat lampaat perässä!
vasemmistoliitto+alle+7%+hehehehhee
Vihreät+alle+11%+hehe+hheh+hehehe
Demarit yritti ostaa suosiota vappusatasilla, mutta paavon putkirahat ei riittäneet ;DDD
Ei kopsusi oikein toimi. Annat kyllä itsestäsi varsin mielikuvituskyvyttömän henkilön kuvan, kun mitään et kykene kehittämään itse. Huhtasaaren kanssa tullut istuttua vierekkäisissä pulpeteissa?
Tuleeko Paavolta taas? Ja kummasta Paavosta nyt puhutaan? Tästä vasuri mörkö Paavosta , vai tästä Presidentti, Keisari, Jumala, Valittu Paavosta ? Molempi pahempi elm street/jason kauhuvisio tiedossa kummassakin tapauksessa.
Älä tolvake pilkkaa parempiasi. Laura on niin paljon sinun yläpuolellasi. Talloo sinut jalkojensa alle.
Perussuomalaisten aiheellinen huoli kumpuaa tästä:
https://www.magneettimedia.com/kouluista-tehtiin-poliittisia-aivopesukeskuksia-ketka-ovat-syyllisia/
Magneettimedia! Et ole tosissasi! Luetko tosiaan tuota ja uskot?
Mengneetti Media,Suomen Uutiset,Perus Suomalainen,Youtub jossa Mestari Halla Jussi puhuu ovat perussuomaisten tietolähteitä.Sillä ''valtamediat''(Luotetavat tietolähteet ovat kuulemma valtaapitävien hallussa)
Tälläisiä tietoja minulla on perussuomalaisten medioista.
Kannattaisi lukea. Voisi silmät avautua kun tuntee asioiden historian. Toki moni punikki ei uskalla näin tehdä koska maailmankuva järkkyisi.
Lukeminen kannatta aina, dorka. Pohjois Suomen osapäivänatsien komentaja Kärkkäinen ja Magneeti Media:))))))))
Hullu-aho.
sulla on fiksut mielipiteet ;D
Ihan tyypillinen vasemmiston vihakommentti.
Mutta nimi sopisi oikeesti.
sulleko?
Hullu-Marin. Hullu-Haavisto. Hullu-Ohisalo. Tämmöistä se on keskustelu nykyään. Haistakaa. , kato, ihan ite.
Tunnit missä käsitellään yhteiskunnallisia asioita pitää laittaa tarkkailuun. Joko äänittää tunti tai pyytää tarkkailija PS toimistolta.
Kyllä vaan vihervassuille on katkera pala tämä Perussuomalaisten suosio.
Mikä siinä on kun ei osata olla suvaitsevaisia??
Ah. Suvaitsevaisuus, se on tämmöinen outo, ei Suomeen kuuluva sana viritelmä. Tätä tuo viherpunikki lauma joka paikkaan lain lailla voimaan haluamassa. Jos ihmiset äänestää kokoomus kommareita, tai keskusta kommareita, näistä muista punikeista nyt puhumattakaan. Noin jotta, sitä saatte mitä pyydätte. Suomi taantuu vasemmiston johdossa kivikaudelle, jossa ihmetelette että , mitä vittua?
Ei tässä kuule ihmetellä kuin sitä, että kuinka itsetuhoista sakkia te persut olette. Kannatus on puolueen näkökulmasta historiallisen korkealla, mutta jäsenet sekä kannattajat pyrkivät tekemään siitä selvää ja ihan oma-alotteisesti. Kansankynttilöiden kimppuunkäyminen on siinä mielessä erittäin onnistunut valinta. Tuollaista on kansalaisten enemmistön täysin mahdotonta käsittää saati ymmärtää.
Tuossapa napakka totuus! Ja asialla ei tietenkään ole persu
vaan - kuten voi odottaakin - "antipersu"! Onnittelut!
Kansankynttilä? Ketähän tuolla nyt tarkoitat? Jeesusta? Juhaa? Paavoa? Mitä moinen kansankynttilä edes tarkoittaa? Jotain moraali oppia jostain.. "kaukaa?" Miten ja mitä vaan mutta tuuli puhaltakoon moiset kynttilät sammuksiin.
vihervasemmisto on selvästi ihan itse tuhoamassa omaa suosiotaan.
Ai miten?
Lisäämällä valehteluaan ja trollaamistaan.
Marin, haavisto, Hutisalo etunenässä! Muut aivottomat lampaat perässä!
Koita nyt jo ameebanaivoinen hillitä tuota kopsaamistasi. Sinullehan nauraa naurismaan aidatkin.
Kyllä keskustelun aloittajalla ja muilla saman mielisillä (tai itsensä kanssa keskustelijalla) on vaikea päivä. Taitaa olla lääkkeet loppu ja ei uskalla poistua vuokra yksiöstä.
Mikäs on oma tilasi kun et uskaltanut tarttua keskustelussa olevaan aiheeseen? Taitaa PS-puolue haukata nyt suun täydeltä paskaa Latva-lahon ulostulosta opettajia sekä koululaitosta vastaan.
Täytyy kysyä varmaa Ohoshorokselta ja latva-anttoonilta, jotta mitenkä se oikein on ja seisoo, vai seisooko?
Persut ovat tässä ketjussa niin hädissään, että ovat ryhtyneet
taas kopioimaan ja väärentämään viestejä.
Fiksuus ja totuudellisuus on paistanut niistä alkuperäisistä
antipersujen viesteistä, kun taas niistä persujen viesteistä
on paistanut persujen yltynyt valehtelu, kopioiminen ja
väärentäminen.
Kun vastaväitteitä persuilla ei ole, silloin on jauhot suussa.
Ihan oikeasti, ymmärrätkö että kaikki viestit ovat luettavissa, näkyvillä ? Tuo kommenttisi tekee sinusta siis valehtelijan.
kun vassulla ei ole muuta tekemistä elämässään kuin hokea itsekseen persua täällä, silloin on jauhot nenässä...
vihervasemmisto on selvästi ihan itse tuhoamassa omaa suosiotaan.
Ai miten?
Lisäämällä valehteluaan ja trollaamistaan.
Marin, haavisto, Hutisalo etunenässä! Muut aivottomat lampaat perässä!..
vasemmistoliitto+alle+7%+hehehehhee
Vihreät+alle+11%+hehe+hheh+hehehe.
Mitä parannuksia persut voisivat tuoda kouluopetukseen?
Olisiko se parannus sitä, että perussuomalaiset kävisivät
kouluissa kertomassa tämän tosiasian:
"Me olemme Suomen suosituin puolue ja olemme
päässeet siihen trollaamalla ja valehtelemalla."
Vassarihan voisi vaikka parantaa kommentointinsa laatua, tuohan oli pelkää ala-asteen itkuista lällätystä.
Koko vasemmisto aate perustuu valehteluun ja ihmisten häpäisyyn ja murhaamiseen. Menkää te se selittämään sinne kouluihin.
Ano 20:05 jauhottaa persut. Onnittelut!
Voisiko vasurit mennä kouluihin kertomaan totuuden juuristaan. " me ollaan kommunisteja, ja ollaan tapettu kymmeniä miljoonia työläisen vihollisia."
Vihervasukok käynnistäneet lokakamppanjan näin vaalien alla, mutta so what, ei auta itku markkinoilla. Sipilän tönäisykin oli järjestetty vaalitemppu, ilmankos ovat peloissaan kun videolla näkyi ettei Sipilää lyöty (onneksi), turvamieskin tunnusti, valheella taipumuksena olla lyhyet jäljet
Tuo sipulin pelleily on kyllä enemmän kuin naurettavaa. Saatanan maalaistolvana tulee kaatuilemaan kaupunkiin.
Että Saatana ei miljonääri johtaja tietäjä mies itseens osaa pieneltä tönimiseltä suojautua. Mitä Juha Juha-iso Juha sitten tekee jos onkin metri lunta ja lumiaura jyrää täpöllä kohti? Kaiket Saatanan lannan hajusia heinäkenkiä.
Kyllä vaan vihervassuille on katkera pala tämä Perussuomalaisten suosio.
Mikä siinä on kun ei osata olla yhtään suvaitsevaisia??
Niin.. ei ole laki ja säännökset sama kaikille. Vasurismi suvakiski on kuin jumalan suusta tullut totuus joka sinun kurja rasisti fasisti natsi oikeisto sika ym ym.. tulee ottaa vain vastaan. Näin tämä Saatanan pelleily täällä nykyään menee.
Sivusta mielenkiinnolla seuraavana huvittaa nämä toimet saada perussuomalaisten kannatus laskemaan. Nyt tällä erää tämä punamustien perustaminen. No, en ole persu, mutta näin korona-ajan oikeiden teatterien puuttuessa, mielenkiintoinen näytelmä ovat nämä vaalien alla kuluvat kuukaudet. Eikä tämä nyt perustettu edusta perussuomalaisten ajamia asioita ja ajatuksia. Otaksun näin, että perussuomalaiset eivät enää pienistä hätkähdä. Odotettavissahan on seuraavat kolme kuukautta jos jonkinlaista mustamaalausta. Viime vaalien alla oli yhdessä sanomalehdessä härskin, että perussuomalaiset ovat venäjämielisiä. Eipä tuota perätöntä heittoa vastaan enää vaalipäivänä voinut mitenkään puolustautua. Tänä vuonna keksitään ties mitä, jää nähtäväksi.
Opettajien haukkuminen oli Halla-aholta pohjanoteeraus ja seurauksena
on se, että PS:n jäsenyyden omaavat opettajat joukolla nyt
eroavat puolueesta eivätkä varmasti tulevissa vaaleissa äänestä
ainakaan PS:ä.
Tämä kaikki on Suomelle vain eduksi!
Eiköhän tuossa äänestäjät kaikkia Persuilta. Eihän nuin suomalaisvastaisia Persuja voi äänestää.
Persut maalasivat itsensä nurkkaan, on se taito sekin.