Präesjjen venäjämielisyys

Anonyymi

Olen huomannut monissa uutismedioissa puhuttuvan venäjämielistä puolueista Suomessa. Nyt on ajankohtaista ottaa tämä esille, Venäjän toimiessa ihmisoikeuksissa häpäisevästi.
Mielestäni Perussuomalainen puolue ajaa Venäjän intressiä niin Unionissa kuin jopa suomalaisten kustatannuksella eduskunnassa.
Ei välty ajatukselta, että persut haluaisi liittyä Venäjään. Persujen Suomi vastaisesta politiikasta pitää voida keskustella.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai nyt on aika ottaa esille 🤣
      Sinähän olet huudellut tuosta jo vuosikausia 🤣🤣
      Vuosiakausia tuota hulluuttasi, faktoilla pyrittiin oikeisemaan,
      mutta niinkuin antipersulla yleensäkin - eihän mikään järjellinen ja totuudenmukaisnen perille mene. Siksi tuo hölmö antipersun hokema jatkuu, jatkuu ja jatkuu. 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Äänestämällähän tähän voi vaikuttaa.

    • Anonyymi

      Vai sellaista olet huomannut, missähän uutismedioissa sellaista on juttuja ollut - tämä ei ole uutismedia, eikä sinun hölmöt höpötyksesi ole kovinkaan "uutismaisia", ne kun sisltävät pääsääntöisesti valheellista ajatusmaailmaasi.

    • Anonyymi

      Googleta:

      perussuomalaiset hyppäsi putinin kelkkaan


      Jutusta lainaus IS

      7.4.2018 8:13 | Päivitetty 8.4.2018 16:11
      "Kotimaa
      Kommentti: Perussuomalaiset hyppäsi Putinin kelkkaan – jopa Karjalan menetys näyttäytyy hyvänä asiana

      Perussuomalaisten Venäjää mielistelevät tuoreet puheet panevat kysymään, onko puolue menossa Putinin johtaman Venäjän syliin, pohtii politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala."

      • Anonyymi

        Timo Haapalan mielipide, eikä kovinkaan vakuuttavasti edes esitetty, yksi "uutismedia" 🤣🤣🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Vasujen venäjään liittyminen 1918, ota historista selvää tai kysy toverilta.

      • Anonyymi

        Sosiaalidemokraatti Kansanedustaja Erkki Tuomioja oli Venäjä mielinen jo Neuvostoliitto aikana.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sosiaalidemokraatti Kansanedustaja Erkki Tuomioja oli Venäjä mielinen jo Neuvostoliitto aikana.

        Taas yksi höpönassu, joka ei tiedä eikä ymmärrä mitään Suomen historiasta. Sosialidemokraatit kuuluivat Ydin lehden ympärillä olevaan Sadan komiteaan. He arvostelivat hyvinkin reippaasti Neuvostoliiton ja muiden SEV maiden politiikka ja oloja.

        Rauhanpuolustajat ry. oli keskustan ja stalinisti-kommunistien ikioma "rauhanjärjestö". Sen puheenjohtaja oli keskustan kansanedustaja, Kekkosen luotettu ja muutenkin täysi roisto. Tämä järjestö oli tietysti aivan NKP:n talutusnarussa.
        Arvatkaa kuka?
        Sihteerinä oli luunkova stalinisti Mirjan VireTuominen.
        No niin, oikeaa tietoa pöytään.


    • Anonyymi

      eIKÖS hAAPALA OLE PERSU ?

    • Anonyymi

      Aaaaaaah Venäjää , Venäjää , joko tuhat Venäjä aloitusta täynnä ? Kaikkea se leipä elättää , no mutta Venäjä .

    • Anonyymi

      Eipä tosissaan taida keskustelun aloittajaa työt pahemmin painavan, kun ehtii keskellä arkipäivää näitä persu aloituksia tehdä jatkuvasti.

      Mitähän jos aloittaja poistuisi joskus vuokrayksiöstään vähän ulos raitista ilmaa nauttimaan ja tutustumaan oikeaan elämään.

    • Anonyymi

      He saivat mitaleja. Halla-aho saa ruplia.

    • Anonyymi

      Googleta:

      perussuomalaiset hyppäsi putinin kelkkaan

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1612
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      64
      1589
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      133
      1210
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      125
      1114
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      797
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      164
      720
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      711
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      406
      624
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      582
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      525
    Aihe