SpedeNET-Forum

Vanha kunnon SpedeNET-Forum on toiminnassa yli puolen vuoden tauon jälkeen!! Foorumi sulkeutui äkillisesti 7. 9. 2004, eikä kukaan tiennyt syytä. Mutta siis tänään, 11. 4. 2005 foorumi toimii taas. Long live SpedeNET-Forum

http://koti.mbnet.fi/spedenet/forum

Eli - Internetin suosituin foorumi toimii taas - 17.1.2004 - 7. 9. 2004 foorumi sai kasaan 40 käyttäjää, nyt voidaan jatkaa litaniaa ja jatkaa keskustelua, foorumi toimii!!!
2708
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tää on tätä taas...spedenet-forum ei enää koskaan palaa, joillekin se ei sitten tuu vieläkään selväksi ja sitä pitää edelleen jankata täällä.

Kyllä sen tiedän, millainen paikka sekin oli, kirjoittelin foorumille aika alusta loppuun saakka. Siinä kerkesi kaikkea tapahtumaan (niinkin pienessä foorumissa), ja foorumin kuulumisista kerrottiin kahdessakin eri viikkotiedotteessa, joista kumpikin kevän päätteeksi lopetti.
Oli se aika suosittu place, parhaimpina aikoina (helmi-maaliskuu 04 ja viel huhti-touko 04) oli jopa kuus käyttäjää paikalla. Mutta forum alkoi tökkimään niin hiton paljon, että moni innokas kävijä vittuuntu ja lähtivät menemään foorumilta. Kesällä ei paljoa kukaan jutellut, mutta syksymmällä keskustelu alkoi henkiin tulemaan, aika heikkona. Pari-kolme käyttäjää foorumia enää käytti ja lopulta koko foorumi sitten meni paskaksi.
Foorumin paskaksimenon jälkeen on kaikenlaista kuultu, tätä foorumin paluuta yms. Paskapuhetta, sanon minä. Oon kuullut jo neljästi foorumin paluusta, ja kaikki on valetta ollut. Silti mielenkiinnolla kaikki paluu-uutiset katon, jospa oikeasti foorumi vielä joskus palaisi.
Ja onhan nyt sitten tää spede talk, jossa ei kukaan edes käy. Että se siitä spede-keskustelusta :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fani-fanittaja kirjoitti:

Vanha kunnon SpedeNET-Forum on toiminnassa yli puolen vuoden tauon jälkeen!! Foorumi sulkeutui äkillisesti 7. 9. 2004, eikä kukaan tiennyt syytä. Mutta siis tänään, 11. 4. 2005 foorumi toimii taas. Long live SpedeNET-Forum

http://koti.mbnet.fi/spedenet/forum

Eli - Internetin suosituin foorumi toimii taas - 17.1.2004 - 7. 9. 2004 foorumi sai kasaan 40 käyttäjää, nyt voidaan jatkaa litaniaa ja jatkaa keskustelua, foorumi toimii!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu