Väkisinkin tulee mieleen vihreä takkinen , viikon pesukoneessa ilman saippuaa pyörinyt risuparta . Poistuu yhteiskunnan kustantamasta asunnostaan vain liittyäkseen laumaan , osoittamaan mieltään ilmastosta tai sitoakseen itsensä riimulla kaivinkoneen puomiin . Poliisi kantaa "löysän lihan" maijan takapaxiin ja "kaapista" päästyään hiipii korvat luimussa koloonsa murisemaan .
Mielikuva vihreästä .
Anonyymi
852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mulla tulee Myrkynvihreästä oliosta mielikuva, Naurulokin Löräyksiä nauttiva olio joka puhuu paskaa ja polttelee huumepiippua
Vihreilläkin on ns. kermaeliitti johon myös Haavisto ja Ohisalo kuuluvat , vaativat mitä vaativat , tekevät kuitenkin samaa kuin valtaväestö , lehtitietojen mukaan Haavistokin ajelee vanhalla maasturilla , pitäisi olla se sähkö-auto kun sitä niin kiihkomielisesti vaaditaan , ja tuskin Ohisalon perheessäkään pelkkää heinää syödään .
Korvessa asuva hippitason vihreäkin tarvitsee autoa , nämä ilmastosta älämölöä huutavat ituhipit ajavat itse vanhalla savuavalla paska-autolla , mutta huutavat muuta , sähkö-autot sinne korpeen ja mölinä loppuu .
Poistu joskus sieltä kämpästäsi, niin sinun ei tarvitse elää pelkkien mielikuviesi varassa.
Menikö totuus tunteisiin ?
No nyt ! Krista Mikkonen seonnut lopullisesti , valtion takaus sähkö-autoihin . Huhuu pöllöt ! Mitä seuraavaksi ?
Haavisto törttöillyt liikenteessä , on sillä vihreiden esikuvalla sähkö-auto ???
Myös kettutytöt aikoinaan , joiden mielestä päämäärä pyhittää keinot , päästivät joskus tarhalta tuhannet minkit metsään , jotka sitten tappoivat kaiken tielle tulleen elävän , tuhosivat myös yksityisen ihmisen elinkeinon . Niin vihreän laillista ?