Mitä Kosonen haluaa?

Köyhän Suomalaisen, jolla ei ole varaa ostaa sähköautoa tulee ottaa laina valtion takuulla.
Pikavippikierteessä oleville se on taivaan lahja.
Valtion takaus tarkoittaa ettei lainaa tarvitse maksaa takaisin.
Tunnollisille asioistaan huolehtiville se on myllynkivi kaulaan ja järveen.

Onko nämä kaiken maailman Kososet täysjärkisiä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mikä+mielenterveyshäiriö+Krista+Kososella+on?Mynchausen+syndrooma?Valtio+takaa+jokaiselle+suomalaiselle+Teslan+ostovelan.Maksuaikaa+30+vuotta+korko+-15%.+Luhennysvapaita+vuosia+ei+maksuvelvillisuutta,+artisti+maksaa.

Äänestä

liika huumeiden käyttökö syynä tähän aivopieruun ?? ei kai edes syntymävajakki vois tuollaista ehdottaa..

Äänestä

Oliskohan tää sitä uutta talouspolitiikkaa - Velvoitetaan pankit lainaamaan autorahat miinuskorolla niin eiköhän ne autot tule ajan kanssa maksettua vaikka todellisia lyhennyksiä ei tehtäisikään!

Äänestä

Vihreät ensin paheksuvat ylikulutusta ja sitten keksivät lisää ylikulutuksen kohteita.
Emme ryhdy ylivelkaantumaan kuten Toivola, olette kertakaikisen moraalittomia, ettekö edes häpeä?

Äänestä

Ehkä hän pyrkii tällä kompensoimaan sitä, kun Vihreät pyrkivät nyt ensin lisäämään autojen päästöjä kaupungeissa tekemällä liikenteestä huonosti sujuvaa ja laskemalla nopeusrajoitukset liian alas polttomoottoriautoille.

Äänestä

Kososen ehdotus perustuu tosiasiian että EKP "painaa rahaa" ostamalla maitten velkakirjoja.
Velkakirjojen ostotahti on kokonaisuutena suurempi kuin EU maiden yhteinen velanotto.
Jokainen ymmärtää että jos takaaja maksaa velkoja voidaan velkaa ottaa lisää.

Ei yksin vihreät ja vassarit ajattele noin, myös kassaaneiti Sanna Marin näkyy omaksuneen tämän uuden talouden järjestyksen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Köyhän Suomalaisen, jolla ei ole varaa ostaa sähköautoa tulee ottaa laina valtion takuulla.
Pikavippikierteessä oleville se on taivaan lahja.
Valtion takaus tarkoittaa ettei lainaa tarvitse maksaa takaisin.
Tunnollisille asioistaan huolehtiville se on myllynkivi kaulaan ja järveen.

Onko nämä kaiken maailman Kososet täysjärkisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu