Lapset politiikan välineinä.

Onko vihervasemmiston masinoima perussuomalaisvastainen propaganda tervettä, kun lapset ovat sen myrkyn kohteena? Paitsi että lapsille tyrkytetään vihervasemmistopopulistisia oppeja koulussa, uuden "suvaitsevaisen" sukupolven jalostamiseksi, heitä myös kannustetaan fyysiseen väkivaltaan Perussuomalaisia vastaan. Taannoin Huhtasaaren ikkunat rikkoneiksi paljastui alaikäiset pojat. Olisivatko he ottaneet Huhtasaaren ilkivallan kohteeksi ilman kannustimia, sekä opetusta, että persua vastaan väkivalta on "oikeutettua"? Vihervasemmisto mölisee "äärioikeistoterrorismista", mutta itse rakentavat väkivaltaan ja vihaan taipuvaista yhteiskuntaa. Joku puhui joskus "kaksilla rattailla ajelusta...."

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskontojen opetus pitäisi kieltää alle 18 vuotiailta. 18 vuoden ikäisenä jokainen on kypsä päättämään omista uskomuksistaan.

      • Anonyymi

        Se on juuri näin. Lapsia ei saisi kastaa mihinkään uskontoon alaikäisinä.


    • Anonyymi

      Panaanipoju on nyt kans saanu vissiin persukoulussa väärää oppia, mut kyllä se siitä, kyllä

    • Anonyymi

      Oisko sulla panaani jotain todisteita siitä koulupropagandasta?

      Ennenkuin heittää herjoja, pitäis olla jotain näyttöä, muuten tätä ei usko kuin persu-uskovaiset.

      Suomi24 säännöt kai kieltävät paskapropagandan, paitsi tietysti panaanipersulta.

      • Anonyymi

        Raamattuvyöhykkeellä opettajat eivät ole päästäneet oppilaita esim. taidetestaajien Helsingin reissulle.


      • Vaikka te vihervasemmistolaiset pahoitatte mielenne ikävien asioiden esiintymisestä julkisessa keskustelussa, niin kiistäminen väittämällä, että se on "herjaamista", ei kuitenkaan johda teikäläisten kannalta helpottavaan ratkaisuun, eli hinkumaanne debattivoittoon.

        Oppimateriaaliin painetut persuvastaisuudet, sekä opettajien poliittisideologiset tuputukset ovat arkipäiväistä tietoa, jotka sinäkin löydät helposti. Kun lueskelet niitä asioita ja sitten opiskelet propagandan määritelmän, niin varmasti näet yhtäläisyyden. Riippuen tietysti omien aivojesi kyvystä prosessoida tietoa.


    • Anonyymi

      Persut opettavat lapsille maailman olevan 6000 vuotta vanha lättä. Siihen on puututtava.

      • Ei opeta. Suomen valtio opettaa. Uskontohan kuuluu edelleenkin oppialueeseen. Yksi osa uskontoa onkin, miten kaikkeuden uskottiin syntyneen.


      • Anonyymi
        OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:

        Ei opeta. Suomen valtio opettaa. Uskontohan kuuluu edelleenkin oppialueeseen. Yksi osa uskontoa onkin, miten kaikkeuden uskottiin syntyneen.

        Muutahan sinä nyt sitten heti kiireesti pois täältä Suomesta jos sinun on noin paha täällä olla, elää ja asua.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Muutahan sinä nyt sitten heti kiireesti pois täältä Suomesta jos sinun on noin paha täällä olla, elää ja asua.

        Opetuksestahan me puhuttiin, eikä mielen ja kehon tuntemuksista. Vai yökkäsikö antipersu taas freudilaiset ruudulle?


    • Anonyymi

      Aina voi kuvata opettajan jutut ja pistää jakoon.

      • Näin on tehtykin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      87
      3562
    2. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      15
      3071
    3. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      656
      2944
    4. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      49
      2762
    5. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      53
      2570
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      44
      2425
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      30
      2184
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      146
      2159
    9. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      160
      1973
    10. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1875
    Aihe