Lapset politiikan välineinä.

Onko vihervasemmiston masinoima perussuomalaisvastainen propaganda tervettä, kun lapset ovat sen myrkyn kohteena? Paitsi että lapsille tyrkytetään vihervasemmistopopulistisia oppeja koulussa, uuden "suvaitsevaisen" sukupolven jalostamiseksi, heitä myös kannustetaan fyysiseen väkivaltaan Perussuomalaisia vastaan. Taannoin Huhtasaaren ikkunat rikkoneiksi paljastui alaikäiset pojat. Olisivatko he ottaneet Huhtasaaren ilkivallan kohteeksi ilman kannustimia, sekä opetusta, että persua vastaan väkivalta on "oikeutettua"? Vihervasemmisto mölisee "äärioikeistoterrorismista", mutta itse rakentavat väkivaltaan ja vihaan taipuvaista yhteiskuntaa. Joku puhui joskus "kaksilla rattailla ajelusta...."

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskontojen opetus pitäisi kieltää alle 18 vuotiailta. 18 vuoden ikäisenä jokainen on kypsä päättämään omista uskomuksistaan.

      • Anonyymi

        Se on juuri näin. Lapsia ei saisi kastaa mihinkään uskontoon alaikäisinä.


    • Anonyymi

      Panaanipoju on nyt kans saanu vissiin persukoulussa väärää oppia, mut kyllä se siitä, kyllä

    • Anonyymi

      Oisko sulla panaani jotain todisteita siitä koulupropagandasta?

      Ennenkuin heittää herjoja, pitäis olla jotain näyttöä, muuten tätä ei usko kuin persu-uskovaiset.

      Suomi24 säännöt kai kieltävät paskapropagandan, paitsi tietysti panaanipersulta.

      • Anonyymi

        Raamattuvyöhykkeellä opettajat eivät ole päästäneet oppilaita esim. taidetestaajien Helsingin reissulle.


      • Vaikka te vihervasemmistolaiset pahoitatte mielenne ikävien asioiden esiintymisestä julkisessa keskustelussa, niin kiistäminen väittämällä, että se on "herjaamista", ei kuitenkaan johda teikäläisten kannalta helpottavaan ratkaisuun, eli hinkumaanne debattivoittoon.

        Oppimateriaaliin painetut persuvastaisuudet, sekä opettajien poliittisideologiset tuputukset ovat arkipäiväistä tietoa, jotka sinäkin löydät helposti. Kun lueskelet niitä asioita ja sitten opiskelet propagandan määritelmän, niin varmasti näet yhtäläisyyden. Riippuen tietysti omien aivojesi kyvystä prosessoida tietoa.


    • Anonyymi

      Persut opettavat lapsille maailman olevan 6000 vuotta vanha lättä. Siihen on puututtava.

      • Ei opeta. Suomen valtio opettaa. Uskontohan kuuluu edelleenkin oppialueeseen. Yksi osa uskontoa onkin, miten kaikkeuden uskottiin syntyneen.


      • Anonyymi
        OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:

        Ei opeta. Suomen valtio opettaa. Uskontohan kuuluu edelleenkin oppialueeseen. Yksi osa uskontoa onkin, miten kaikkeuden uskottiin syntyneen.

        Muutahan sinä nyt sitten heti kiireesti pois täältä Suomesta jos sinun on noin paha täällä olla, elää ja asua.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Muutahan sinä nyt sitten heti kiireesti pois täältä Suomesta jos sinun on noin paha täällä olla, elää ja asua.

        Opetuksestahan me puhuttiin, eikä mielen ja kehon tuntemuksista. Vai yökkäsikö antipersu taas freudilaiset ruudulle?


    • Anonyymi

      Aina voi kuvata opettajan jutut ja pistää jakoon.

      • Näin on tehtykin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5278
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4121
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2229
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2048
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1805
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1464
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1270
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1066
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      991
    Aihe