Huutokauppasivustolle 100 000 euron suuruinen uhkasakko !

Anonyymi

Huutokaupat.com verkkokaupalle määrättiin 100 000 uhkasakko.
Eli markkinaoikeus ryhtyi toimiin Mezzoforte Oy vastaan.
Mitä mieltä olette.

1

512

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VAROITUS KAIKILLE!!
      Älkää ihmeessä huutako autoja tai mitään teksisiä laitteita huutokaupat.com:ta.
      Kyseinen Mozzeforte Oy on aivan kusetus firma. Autoissa ainakin menee niin että isot liikkeet tarkastaa kaikki huutoon menevät autot ns. värilisten lasien läpi, vaikka auto on täysi "paska" niin sitä kierrellään ja kaarrellaan mairittelevin kehuin. Ja suojaudutaan aina EMME OLE TARKASTANEEN LAITETTA. klausulin taakse.
      Ja sitten Mozzeforte Oy ei ota mitään kantaa, mitäs huusit tulee "hihittäen" Kuluttajana saat kaupan kyllä 14pv purettua (Tämäkin kun karysivät kuluttajalautakunnan valvonnassa 150000€ uhkasakko päällä.
      Mitään välillisiä kuluja ei Mozzeforte sinulle korvaa. matkoja, käyttöveroja, vakuutuksia, hinureita ym.ym mitä olet maksanut. Samalla rahalla saa ehjiäkin autoja kun vain seuraa.
      Jos välttämättä haluat sieltä jotain huutaa, niin huuda lekanpää mutta katso että reikä on hitsattu umpeen että eivät sitä hajota?? VAROKAA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      23
      3936
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      262
      3899
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3451
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      81
      3438
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2307
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1823
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1630
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1463
    Aihe