Huutokauppasivustolle 100 000 euron suuruinen uhkasakko !

Anonyymi

Huutokaupat.com verkkokaupalle määrättiin 100 000 uhkasakko.
Eli markkinaoikeus ryhtyi toimiin Mezzoforte Oy vastaan.
Mitä mieltä olette.

1

471

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VAROITUS KAIKILLE!!
      Älkää ihmeessä huutako autoja tai mitään teksisiä laitteita huutokaupat.com:ta.
      Kyseinen Mozzeforte Oy on aivan kusetus firma. Autoissa ainakin menee niin että isot liikkeet tarkastaa kaikki huutoon menevät autot ns. värilisten lasien läpi, vaikka auto on täysi "paska" niin sitä kierrellään ja kaarrellaan mairittelevin kehuin. Ja suojaudutaan aina EMME OLE TARKASTANEEN LAITETTA. klausulin taakse.
      Ja sitten Mozzeforte Oy ei ota mitään kantaa, mitäs huusit tulee "hihittäen" Kuluttajana saat kaupan kyllä 14pv purettua (Tämäkin kun karysivät kuluttajalautakunnan valvonnassa 150000€ uhkasakko päällä.
      Mitään välillisiä kuluja ei Mozzeforte sinulle korvaa. matkoja, käyttöveroja, vakuutuksia, hinureita ym.ym mitä olet maksanut. Samalla rahalla saa ehjiäkin autoja kun vain seuraa.
      Jos välttämättä haluat sieltä jotain huutaa, niin huuda lekanpää mutta katso että reikä on hitsattu umpeen että eivät sitä hajota?? VAROKAA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      130
      3510
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2556
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2106
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      14
      1984
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      24
      1580
    6. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1570
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1545
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      30
      1001
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      64
      906
    Aihe