Peugeot 306 1995

Mitä mieltä olette kyseisestä automallista? Onko kokemuksia?
3681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika paljon on pikku vikaa ollu.. 2.0 XSI:stä on kokemuksia. Paljon ongelmia sähköjen kanssa ja ruisku pätkiny ihmeellisesti. Nätin näkönen se tosin on ja ihan asiallinen kyyti ja ajettavuus, mutta kyllä sulla tulee kaikenlaista pikkuvikaa ilmenemään, jos sen ostat.

Äänestä

Ostin reilu kuukausi sitten 306 1,9TD:n, jolla oli reilut 220tkm mittarissa. Olen ajanut sillä nyt reilut 2000km. Joitain lämmönsäätimen valoja on pimeänä, ajovalonpolttimon vaihdoin, termostaatti ja hehkut tarvii kesän lopussa vaihdattaa huollossa. Muuten ei ole vielä mitään esiintynyt ja paljon puhuttu taka-akselikin on kunnossa. Tuli sekin tarkastettua kesärenkaiden vaihdon yhteydessä. Omat ongelmansa pösölläkin on, mutta ei se mielestäni huonompi vaihtoehto ole kuin moni saman ikäinen ja kokoinen. Hyvä se on ajaa ja eikä ruostu läheskään yhtä helposti kuten monet muut saman ikäiset.

Äänestä

Automaattilaatikolla on loisto peli. Olen ajannut kaksivuotta noin 40000km.Pakoputki ja äänenvaimetaja,jarrupalat ja kegät uusittu.90000km huollossa raidetangonpäät v/o vaihdettu ja etuvaka.pystyangon oikea ja pystytanko(m)306 vaihto suoritettu.Autossa kuin autossa on kuluvia osia.Kun auto on kunnossa on matkateko mukavaa pösöllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ranskalaanen kirjoitti:

Mitä mieltä olette kyseisestä automallista? Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu