"– En myöskään voi sietää ajatusta siitä, että miltei sadantuhannen suomalaisen opettajan ylle heitetään varjo heidän ammattitaitonsa puutteesta."
- Annika Saarikko
Unohtuiko ministeri Saarikolta se, että opettajat ovat jo vuosia esittäneet asenteellisia ja herjaavia kannanottoja Perussuomalaisista? Jopa painotuotteissa on Perussuomalaisia maalitettu. Koululaiset ovat usein jakaneet viestimissään opettajien kommentteja "natsipersuista" ja "rasistipersuista", mutta tästä ei sen paremmin keskusta kuin vihervasemmistoakaan välitä. Saarikon ja muiden populistiset ulostulot Perussuomalaisista on sitä kaksilla rattailla köröttelyä. Persujahan saa herjata, mutta jos Persulle ei suoda edes oikeutta pitää puoliaan. Kyllähän se varmasti kirpaisee, kun sivistykselliseen instituutioon pesinyttä poliittista mädännäisyyttä ryhdytään tuomaan esille. Pakkohan se on vaientaa mahd. pian, jottei se oma nilkka taas ruhjoudu.
Suomeen tai kuoleen
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869
