Olen tämän kevään abiturientti. Olen tänään aloittanut ensimmäisen työni kepun puoluetoimistossa. Isäni on kansanedustaja ja yrittäjä Oulusta. Minulla on 17 sisarrusta ja kotona aika ei tullut pitkäksi, mutta täällä Helsingissä en tunne ketään. Täällä ei näy edes traktoreita eikä lehmiä. Haluaisin tutustua kunnolliseen helsinkiläiseen keskustanuoreen. Kuulin, että täällä avataan kohta uusi Valion baari, voitais vaikka tavata siellä sitten. Haluaisin tietää miksi kaikki nuoret tuijottavat minua ja nauravat. Se ei tunnu kivalta.
Mitä ne kondomit muuten on joita mainostetaan ulkomainoksissa. En ole kuullut semmoisista Oulussa mitään. Isäkään ei kerro vaikka olen nähnyt niitä sen lompakossa kun se lähtee illalla Storyville-nimiseen ruokalaan.
Mitä ne kondomit muuten on joita mainostetaan ulkomainoksissa. En ole kuullut semmoisista Oulussa mitään. Isäkään ei kerro vaikka olen nähnyt niitä sen lompakossa kun se lähtee illalla Storyville-nimiseen ruokalaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ollut kuullut niistä kondomeista mitään.
kertoko rautalehdelle mikä se kondomi oikeen on. Yrittää katos tälleen huijaamalla saada vastauksen:DDDDD
Kondomit on niitä, joita isäsi käyttää vain muiden naisten kuin äitisi kanssa.
Jos pysyttelet siellä Apollonkadun toimistossa, niin kukaan ei sinulle naura, kun ovat kaikki samanlaisia kepujuntteja.
Pissapoika tuo teille sinne aina pissan, niin ette nälkään kuole.
Pyydä sisaruksiasi lähettämään kepulandiasta, elikäs sieltä maalta niitä lehmyn kuvia.
Ja traktoreita voit aina nähdä stadissakin, kun jyvänjemmaaja kepujuntit innostuu traktorimarseille joutoaikanaan.
Sianpäitä CITY-heimoveljilleenkin näyttelemään.
kyllä täällä Helsingissä saa helposti ystäviä.
Isä on aina haukkunut teitä kotona, mutta musta tuntuu, että silläkin on paljon kavereita kun se tulee monesti vasta neljältä aamulla Helsingin kotiin. En oikein usko että se on ollut lypsämässä koko yön.
Ajattelin lähteä joku ilta katsomaan minne se menee. Mutta vasta sitten kun tunnen Helsinkiä paremmin. Osaan kyllä jo nyt S-markettiin ja kauppatorille. On kiva kun niissä voi tavata maalaisia, musta ne on niin tyylikkäitä ihmisiä.
Ei kai sioilla päätä ole. Meidän marketissa on paljon sikaa muttei päitä koskaan. Ei banaaneissakaan ole siemeniä kun ne on silleen jalostettuja.
Mä oon nähny.
Ne sianpäät on keppien nokassa.
Ja niitä keppejä kantavat kepujuntit syö banaaneja.
Ja pelottelevat humalassa Stadilaisia.
Ja haisevat pahalle.
mutta saako sitä sanoa ääneen että haisevat pahalle ?
Sinä kun olet abiturientti niin varo, teillä maistereilla ja muilla herroilla on vientiä. Viekkaat nartut ryhtyvät paksuiksi ja pakottavat naimisiin.
mistä ne täällä Helsingissä tunnistaa. Mä näin muuten täällä toimistolla Tanja Karpelan ja Anneli Jäätteenmäen.
Ne oli aivan enkelin oloisia. Vaikka Tanja olikin rumempi luonnossa kun mitä isä on kertonut ja Anneli taas näytti aivan Pappa-Tunturin satulalta. Musta ne sopis hyvin naispapeiksi, mutta kun me oululaiset ei hyväksytä naispappeja niin antaa Tanjan jatkaa uskontoministerinä ja Annelin pääministerinä.
Mä muuten haluisin isona pressaksi niinku Kekkonen. Paavo Väyrynen ja Esko Aho on luvannu opettaa mulle miten tullaan Suomen pressaksi. Ne kyllä tietää miten homma toimii.
Jos et nyt ihan presidentiksi aikoisikaan, niin Annelilta löytyy neuvot, miten pääset pääministeriksi sitten, kun Anneli ei enää siinä hommassa viihdy.
Ja oikeasti pääministerillä on enemmän valtaakin kuin pressalla.
Se voi nimittää ministeriksikin vaikka Mikko Alatalon, jos huvittaa ja mikä, ettei huvittaisi?
Minua ainakin huvittaisi kovasti Alatalo ministerinä.
Sitten, kun Tanjaa ei enää huvita jatkaa kulttuuriministerinä.
ja lentää kotiini Ouluun yöksi. On niin levoton olo. Ajattelin sittenkin liikaa Tanjaa. Kerkeän vielä varmaan nähdä kun äiti riisuuntuu jos pidän kiirettä.
tänne lihapatojen ääreen ruikuttamaan. Pysyisitte siellä pirtinnurkassa mihin teidät on siitettykin ja lukisitte sitä Risto Uimosen päätoimittamaa Sontasiionia.
Helssinki on tuppukylä. Merijärvelle tulee metro, telakka ja lentokenttä... tyttötalo, PeliCasino ja rattoritehas, kait.