Mistä saisi viagraa uudeltamaalta?

Anonyymi

Haluisin kokeilla viagraa naisenikanssa yhdynnässä. Mistä saisi uudeltamaalta ostekkuu. Lääkäri ei suostunu kirjottaa reseptiä. Onko muilla kokemuksia koleilusta naisystävän kanssa?

9

142

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen hakenut reseptin tilanteeseen kun panemme kimpassa vaimoani.
      Meitä on 1N 3Miestä ja sildenafiil sama vaikuttaja aine kuin viagrassa.
      Tulkaa mukaan kimppaan.

    • Anonyymi

      Mene toiselle lääkärille. Ei yksi pääsky kesää tee.

      • Harvinaisen asiallinen vastaus ja olen aivan samaa mieltä. Sildenafiilille on jokunen kontraindikaatio (käytön estävä tekijä) ja tämän kopsasin wikipediasta:

        "Sildenafiilia ei tule käyttää nitraatti- tai amyylinitriittilääkitysten yhteydessä. Lääkettä ei myöskään tule käyttää, jos on sille allerginen, on vaikeita sydänvaivoja tai maksasairaus, on ollut äskettäin aivohalvaus tai sydäninfarkti, on alhainen verenpaine tai tietty harvinainen perinnöllinen silmäsairaus (kuten retinitis pigmentosa)."

        "Yleisimmät sivuvaikutukset ovat päänsärky ja kasvojen punoitus. Harvemmin on raportoitu ruoansulatushäiriöitä, huimausta, nenän tukkoisuutta sekä erilaisia näköhäiriöitä ja silmäoireita. Jos sildenafiili aiheuttaa yli neljä tuntia kestävän erektion (priapismi), on otettava yhteys lääkäriin."

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Sildenafiili

        Kannattaisi varata aika urologille (miestentautien erikoislääkäri) ja selvitellä tilanne.

        Äläkä missään tapauksessa haksahda tilaamaan mitään "resepti vapaata erikois tarjousta" netistä, vaikka olisi kuinka lupaavan näköinen tarjous! Kiinalaisissa ja intialaisissa halpapillereissä voi olla aivan mitä hyvänsä lattiavahasta ja rotanmyrkystä alkaen.


    • Anonyymi

      Muuten kirjaudu yliopiston apteekkiin niin sieltä melko varmasti saat tilattua viagraa.. Muutaman siellä olleeseen kysymykseen vastaamalla.Kokeile niin hämmästyt.
      Eikä tuoteen hintakaan päätä huimaa.☺

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Juu, kokeilin sun naisystävän kanssa ja hyvin toimi.

    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1510
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      936
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      267
      757
    5. 68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      619
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      571
    9. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    10. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      59
      548
    Aihe