Testi meneillään, yleensä juon viikonloppuna korin kaljaa pullon jallua ja viiniä. Nyt kuukausi takana ilman tuota satsia ja paino tismalleen sama kuin kuukausi sitten. Miten tää on mahdollista ku muutoin samat safkat ym.? Ei taida nestemäiset kalorit olla kovin tehokkaita lihottamaan.
-----Alkoholi ei lihota!-------
3
201
Vastaukset
- Anonyymi
Muistatko varmasti jallupullon juoneena että on ollut samat safat?
On kahdenlaisia ryyppääjiä. Toinen ottaa alkoholia, kohta pitää ottaa jotain suolaista, makkaraa tai shipsiä. Toinen (minä) ottaa niin ruoka unohtuu. Vasta kun on lakannut kokonaan ottamasta, siitä jonkin ajan päästä tulee nälkä.
Syötkö tosiaan samanlaista safkaa?
Ettet vain ottaisi jotain pientä, pari suklaapalaa, makkaranpätkä tai voileipä?
Itsellä alkoholin oton jälkeen maistuu paistetut perunat, makkara ja kinkku, ei niinkään kasvikset. Kun en ota, maistuu kalakeitot ja salaatit. Näiden ruokien kaloreilla on iso ero.
Pieneltä osin olen kanssasi samaa mieltä. Alkoholin KAIKKI kalorit eivät rantaudu elimistöön. Olisiko alkoholissa jotain aineenvaihduntaa kiihdyttävää ainetta.
Kun Pippa Laukka lataisin pöydälle ja laskisi viikon ruoistasi kalorit silloin kun otat ja vastaavasti silloin kun et ota, luultavasti päästäsiin jokseenkin samaan kalorimäärään.
24 tökin kaljakorissa jallupullo on 4000 kcal, se on miehen puolentoista päivän kaloritarve. Yksi pullo viiniä on 600 kcal, se on yksi ateria.- Anonyymi
Aloittajalla testi jatkuu paino samoissa lukemissa.
Kyllä kaljan kanssa meni suolapähkinöitä ja muita sipsejä ja muutakin sapuskaa tuli syötyä hiukan enemmän kuin nyt vesilinjalla. Tuonkin perusteella pitäisi painon pudota vaan eipä ole pudonnut. Tämän perusteella alkoholista tuleekin miinus kaloreita.
- Anonyymi
Kuukauden putken aikana vaakanäytöstä pois 3kg. On toistunut useana vuotena kahdesti.
Syön muuten normaalisti mutta jätskiä ja makeita tussuroita kuluu hiukan enemmän.
Ka. päiväannos on noin 35kpl painottuen votkaan ja brandyyn. Noin 10 olutta / vrk.
Viiniä vähiten. Jakautuu päivittäin ajalle klo 8.30 > 23. Aamuyön kusiherätyksen oluet ovat laskussa mukana,
Oma paino -85kg. Rasva 16%.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913497Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123070Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä622485Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92125Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411910Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61848Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901571
- 721123
- 741100