Cheltenham - ManC

Anonyymi

Veikkaus tarjoaa kotivoitolle kertoimen 26, siihen 20€
Tasoero on huima mutta....
- Cheltenhamin kotikenttä on perunapelto jossa ei pelata tiki-taka futista.
- Vaikka Cheltenham on kakkosen jengi, pelaajat on jonkin sortin ammattilaisia.
- Jos ei taidolla niin sitten voimalla, totesi legendaarinen futisjournalisti Eric Batty:)
- Kotijoukkue saa aina pelata vähän rajummin, City tähdet varoo jalkojaan.

5

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ManCe ilman Kevin De Bruyneä on kuin siskonmakkara ilman siskoa. Jonsei tänään Cheltenham tee elämänsä yllätystä niin sitten ei koskaan.

      • Anonyymi

        Joo, tyräleikkaus ja kuuden viikon huili.
        Cheltenhamille tämä on kauden ottelu. Huono tuuri kun pelataan ilman yleisöä, olisi muuten varmasti tupa täynnä. Iltapeli ja katsojilla pää täynnä;)
        Veikkauksella luetaan palstaa, kotijoukkueen kerroin on pudonnut, nyt 22.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, tyräleikkaus ja kuuden viikon huili.
        Cheltenhamille tämä on kauden ottelu. Huono tuuri kun pelataan ilman yleisöä, olisi muuten varmasti tupa täynnä. Iltapeli ja katsojilla pää täynnä;)
        Veikkauksella luetaan palstaa, kotijoukkueen kerroin on pudonnut, nyt 22.

        Flashscoressa sykkii kohta niin ihanasti..ManC työntyy sisään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Flashscoressa sykkii kohta niin ihanasti..ManC työntyy sisään.

        Kyllä..1-1 ja heti perään 1-2.


    • Anonyymi

      Ihan hyvä haku, vaikka ei sitten lopussa toteutunutkaan. Kyöstikin jo ehti innostua, että Poolin lisäksi nyt myös City rämpii, mutta niinhän ne miljonäärit sitten kuitenkin pääsivät jatkoon.

      Kyöstillä on vähän kaksijakoiset tunnelmat, koska Premiershipin mestaruus meni. Kloppilta taitaa puuttua FA-cupin pytty, joten tuskin Pool lähtee suosiolla häviämään Old Toiletiin. Tärkeintä tällä kaudella on tietenkin selvitä liigassa neljän joukkoon ja ehkä aika pitkälle Euroopassa, mutta olisihan FA-cupin voittokin vaihtelua. Poolin kerroin on silti surkea Manun vieraana, joten ei kai tässä muu auta kuin vetäistä Manua noin 2.55 kertoimella ja toivoa sisimmässään, että veto ei osu, kjäh kjäh.

      tiedättekyllä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      69
      2529
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      85
      2410
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      19
      2161
    4. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      44
      1821
    5. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      93
      1781
    6. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      117
      1717
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      259
      1639
    8. Mitä koululla tapahtui?

      Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287
      Imatra
      25
      1087
    9. Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.

      Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he
      Perussuomalaiset
      324
      1015
    10. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      9
      947
    Aihe