Hyi keskusta,yök

Anonyymi

Rehn ärsyyntyi Ylen suorassa lähetyksessä silmin nähden, kun Ylen toimittaja viittasi hänen keskusta-taustaansa.

8

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keskusta ja YLEnantokin ovat onneksi pian menneitä kakkoja!

      • Anonyymi

        Rehn tähtää Pressaksi, ja Kepu ei ole maineen kannatus sana enää , vaan rasite, sillä on väärä jäsenkirja taskussa !


      • Anonyymi

        Pers-sut kieltäytyvät rokotteesta eivätkä käytä maskeja. Tieteenvastainen roskasakki pitää kitkeä työmaailmasta ja politiikasta, piste.


    • Anonyymi

      myös kuntosalit ja ravintolat pakotetaan kiinni, ja koulujen on painotettava etäopetusta. Yksityisiin koteihinkaan ei enää saa tulla vieraita. Harrastaminen kuten kuorotoiminta, teatteri, elokuvissa käynti ja bingon pelaaminen jäävät nyt hetkeksi tauolle.

    • Anonyymi

      Tyypillinen kepulainen. Kepu pettää aina.

    • Anonyymi

      Eipä nuo ulkomaalaiset jotka myllyssäkin notkuvat ilman maskeja taida olla persujen kannattajia.

      • Anonyymi

        Ei, mutta ainakin yksi yritti vuonna 2017 persujen kautta päästä, vaikka itä-aasiasta, kaakkois-aasiasta jne samannäköiset eivät ole suomalaisia ja eivät etenkään perussuomalaisia


    • Anonyymi

      "Kotimaiset ja ulkomaiset tutkimukset puhuvat selvää kieltä: nuoruusiässä puhkeava dysforia on lisääntynyt yhtäkkiä viimeisen 10 vuoden aikana. Sukupuoli-identiteetin tutkimuksiin hakeutuvista nuorista huomattava osa on autismin kirjolla, kärsii psykososiaalisista ongelmista, kuuluu seksuaalivähemmistöön, he ovat kärsineet kiusaamisesta tai he ovat sijoitettuja. Tiedetään myös, että dysforia puhkeaa usein “porukalla”, eli samassa kaveriporukassa voi yhtäkkiä ilmetä useampi “transnuori”. - - Vanhempana arvioin riskejä. Jos alan vahvistaa nuoreni transidentiteettiä ja autan häntä toteuttamaan ns. sosiaalisen transition, hänellä on kasvanut todennäköisyys päätyä transhoitoihin. Jotka eivät tilastojen mukaan auta hänen psyykkistä hyvinvointiaan. Kolmekymppisenä hän saattaa jo kärsiä hormonihoidon negatiivisista vaikutuksista. Hän elää niiden kanssa koko loppuelämänsä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe