Sofia selkeästi lukee tätä palstaa. Juuri eilen oli puhetta siitä, että hän on ihan yksin aamiaisella. Eiköhän heti tänään ollut toinenkin lautanen pöydässä. Sanottiin ettei ole enää ystäviä keiden kanssa olla. Nyt on dinnerillä ystävän kanssa. Aiemmin moitittiin sitä että ei puhu stooreissaan, niin meni päivä kun oli yhtäkkiä niin paljon sanottavaa 😂
Sofia lukee tätä palstaa
Anonyymi
1191097
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 119
Vanhimmat
Kyllä lukee.
Just mietin samaa. Vaikuttaisi kovasti siltä että seuraa ja sen mukaan yrittää todistaa päinvastaista.
Painukaa nyt h..vettiin pohdintojenne kanssa ja jättäkää toi sairaalloinen instojen kyttääminen vähemmälle.
Kytätään jos halutaan, mene ite pois jos et kestä olla täällä. 👍
Sofi nyt hermostui aivan tyystin.😠mees nyt vaan nukkuu uudelleen.
Mitä sä tuut tänne pomottamaan😄
Eikö se insta ole juuri tuota varten ?
No mitäs sitten vaikka lukisikin? Ja toisekseen, kyllä se Stefu siellä sen kanssa aamiaista syö, koska myös yöpyy samassa hotellissa.
Sit meitä on kolme, jotka yövymme samassa hotelissa.♥️
Ei Sofi osaa lukea eikä kirjoittaa, ei se täällä kirjoittele vaan nukkuu nukkuu ja nukkuu.
Hän on täällä joka päivä 🌹👍🌹👍🤡
Mummo on löytänyt näköjään emojinäppäimen.
Nämä on minun käyttämiä enkä ole Sofia 🌹🌹🌹🌹👍👍👍👍 Kovasti tuntuu häiritsevän että Sofia on suosittu ja pidetty 🌹👍 ja lisäksi fiksu tyyppi hyvä Sofia 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
Höpöhöpö.
😫😭
Mikä mummo. Nää on nää "Sofia on symppis" -hymiöt 🌹👍🌹👍
Okei, et ole Sofia. Sovitaan vaikka niin... 🤭
Sofi mummo puolustaa täällä sitkeästi tyttärensä tytärtä .
Mummo kehittyy.
Peukaloitko kukka-automaatin auki ja ryöstit?
Lukee ja toimii sen mukaan selkeästi. Kissa hiiri leikkiä. Kaikki peliä, mikään ei aitoa.
Sitten,kun Stefu heivaa taas Sofian niin kuka meistä alkaa olee sen kaa? Sofian..?
Stefu voi ihan rauhassa heivata Sofian, ei sillä ole mitään merkitystä kenellekään.
Sofia ei roiku Stefussa, se on kyllä ihan tasan päin vastoin. Kun viimeksi erosivat, Stefu kertoi haluavansa Sofian takaisin ja Sofia sanoi, että monen asian on muututtava, että palaisivat yhteen.
Stefu oli nuori poika ruvetessaan suhteeseen Martinan kanssa ja ihan liian nuori isäksi. Martina piti pakan kasassa ja nyt kun Stefu on välillä ollut yksin, on hän ihan hukassa. Ryyppää, sekoilee, rikkoo tavaroita imurin varrella, tilaa maksullisia, laskut jää maksamatta, ulosotossa on liki satatonnia jälleen. Stefu tarvitsee jonkun siihen rinnalleen, ettei elämä mene ihan poskelleen. Sofia ei ole yhtä kovakuntoinen juhlija, mitä Stefu viikon putkineen.Stefun ryyppyputket hiertää suhdetta ja kun on juonut monta päivää, käytös on inhottavaa ja silloin hypellään taksista ym.
Sofia asuu työsuhteeseen liittyvän jutun johdosta hotellissa ja sielläpä se majailee nyt Stefukin. Eipä voi kuumakalle enää nakata naistaan pihalle, nyt asunto on Sofian työhön liittyvä, eli kun Stefu seuraavan kerran sekoilee, se onkin Sofia, joka heittää liikemiehen pihalle.
Sofia on ollut tänään illallisella kaverinsa Saaran kanssa, viime viikonloppuna illallisti Elisan kanssa, kyllä hänellä kavereita ja seuraa on.
Ennemmin olisin huolissani tämän liikemiehen touhuista.
Elisan kanssa illastaessaan oli kyllä Stefu mukana. Elisa on Stefun kaveri.
Siis mikä työ juttu ?
Tottakai lukee, eihän hänellä mitään muutakaan tekemistä ole, syö nukkuu ja haukkuu kokoajan jostain syystä Martina viesteissään.
Eiköhän Sofialla ole parempaakin tekemistä kuin sinun typerien kommenttejen lukeminen 😂
Työjuttu on ihan sama juttu kuin kaikki muukin, vero- ym kieroilua ja peittelyä. Stefun joku diili, joku yhdistää, jonka tuntee, joka vuokraa huonetta. Muuten onks hotelli U4 ollut vielä auki, jossain luki, että avataan helmikuussa?
Sofia ei alennu ketään haukkumaan kyllä ne haukkujat löytyy tältä palstalta ja eiköhän ne jäljet selviä vielä minne sylttytehtaaseen viekään.
Kuutamolla on kiva olla. Älä valehtele, jos et mitään tiedä asioista.
Eikä. Apua!
Kaveri voi olla vaan yhden kanssa ja Elisan kaveruus on Stefulle varattu?
Älä itse valehtele, kerro muuta, jos pystyt. Aikaisemmin jätetty maksamatta kaikki mitä voitu ja verot kaupan päälle. Niin on syytä uskoa kunnes toisin todistetaan.
Älä jaksa vainoharhailla näitten sylttytehtaiden kanssa. Niin kulunutta.
Kiva avautuminen🤭
Telkkarista tulee mainoksia, hyvin ehtii lukee...
Kyllä Sofi roikkuu aivan varmasti Stefanis, ei saa rikasta miestä ainakaan suomesta.Antanu nöyryyttää niin hirvittävällä tavalla itseään, eikä ole eroa ottanut.Vieraat naiset yhteiseenkotiin ja ero medianvlityksellä.Puhunut näille naisille Sofist, et kantaa uusia laukkuja näytille ja hän ei siitä pidä ollenkaan. Puhumattakaan , kun heitti hänet kadulle keskellä yötä laukkuineen.Voiko mies enää naista alistaa yhtään enempää ?
Kyllä lukee, kirjoitin johonkin keskusteluun, hänen someyhteistöistä, että yhteistyö postauksiin kuuluu ilmoittaa, onko kyseessä kaupallinen yhteistyö vai onko tuote saatu.
Niin toimivat kaikki somemaailmassa.
Hänen postauksiin alkoi sen jälkeen ilmestymään kyseisiä tägäyksiä.
No varmasti luki kommentisi? Eiköhän tuo "kaupallinen yhteistyö" ole noille firmoille selvä asia ja myös näille somepostaajille. Monen vuoden takainen juttu, jonka jälkeen ig-mallit joutuivat lisääämään sen postauksiinsa.
Onhan tuo näytetty toteen mm. siinä, kun se kuvasi Hangossa sieltä ikkunan takaa Isabellaa ratsastamassa.
Höpöhöpö😆
Mitä nyt siinäkin tuli näytettyä? ? Oliko joku rikos vai ?? Kyllä sunkin maailma on pieni😂
Stefun luvalla kuvasi ja eikö ole lapsen etu, että on hyvät välit Sofian kanssa. Ei Martina lapsiaan omista yhtälailla Stefan voi vanhempana sallia kuvaamisen.
Erossa on typerintä, että ruvetaan riitelemään pikkuasioista ja ollaan niin suuttuneita.
Haloo yksi kuva !?!?!
Ymmärtäkää nyt, että se kuva ei ole se pointti. Sofia sillä kuvalla kertoi Martinalle, että hän onkin täällä Hankosen landella yhtä aikaa Isabellan kanssa. Sofia ei tuolloin olisi saanut olla siellä.
Eiköhän se Hangon tila ole Stefun paikka. Martina ei pysty kieltämään kuka siellä on. Jossain haastatteluissa Martina tosin kertoi, että tulee jatkossakin viettämään aikaa Hangossa. No ei ole sen jälkeen aikaa Hangossa viettänyt.
Ei pidä paikkaansa Sofia saa olla Hangossa ihan vapaasti. Se, että tuomitsee sen ja kuvan on silkkaa itsekkyyttä . Eiköhän eron myötä saa elää omaa elämää Stefan ilman, että Martina jatkuvasti pyrkii määräimemään ja mustamaalaamaan julkisuudessa. Ja vihjailemaan jostain kiellettystä , mikä ei pidä paikkaansa.
Martinan pitää sopeutua siihen ettei omista lasta. Lapsen etu on se , että Martina hyväksyy Stefanin kumppanin ja näyttää lapselle hyvää mallia ettei kaikesta riidellä. Mikäli pystyy siihen?
Ei Martina ole koskaan kieltänytkään Sofiaa olemasta Hangossa. Martina on kieltäytynyt antamasta Isabellaa Hankoon isänsä luo silloin, kun Sofia on siellä. Martinalla on täysi oikeus siihen. Ymmärrätkö? No et varmaankaan.
Joku juuri äsken poistatti toisesta ketjusta oikean tiedon ja antoi jäädä väärän tiedon, johon tuli vuosilukuvirhe. Koska se väärä vuosiluku oli jollekin edullinen ja se oikea vuosiluku epäedullisempi.
Tuo on totta!!!
Eikös Sofia ollut sanonut että miksi tuo lapsensa tänne kun minä olen täällä.
En ole tuollaista nähnyt missään kirjoitetun.
Joku kertoi että oli vastannut instassaan kun joku oli kysynyt asiasta.
Ei yllätä ollenkaan. Vain ja ainoastaan Äs-Blörö päästelee tuollaisia kommentteja!!!
No ei ole tuollaista kertonut missään. Älkää vääristelkö.
Kyllä Sohva on juuri näin sanonut: Mitäs tuo lapsensa tänne kun mä olen täällä ja lisäsi vielä että kun ei itse viitsi ( Martina ) lasta hoitaa.
Tämä kuvaaminen ei millään tavalla liittynyt hyviin väleihin Stefun tyttären kanssa. Se liittyi yksinomaan Sofian tarpeeseen ärsyttää ja loukata Martinaa. Lapsikin näkee Sofian toiminnan läpi.
Näin juuri. Monikin äiti olisi kieltänyt tämän kombon S&S yhdessäolon lapsensa kanssa, kun päihteiden käyttö ja riitainen juhliminen on enemmän kuin kerran karannut käsistä.
Sanoi. Kuvastaa hyvin Sofian ajatusmaailmaa. Hän, Sofia, on tärkein. Ja ehdottomasti se tarvitsevin. Voisin olettaa, että tämä hiertää osaltaan pariskunnan välejä.
Näin juuri.
Joo kyllä siitä on aijaassa kommenteista screenshotit. Sofia pelaa vaan pelejään ja ärsyttää Maraa.
Voi jestas, että sillä lailla, huh hu, miten paksua Sofialta. Tottakait S&S ainoa tarkoitus tehdä kiusaa Martinalle.
Voi vittu mikä narttu jos on noin sanonut, en ikinä päästäisi lasteni lähelle moista sekoa akkaa !!!!
Taas keksitty valhe , kun ei ole mitään mistä kirjoittaa.
Höpöhöpö😆
Kyllä nyt tykitetään taas parin minuutin välein samalta kommentoijalta😆
Stefanilla on-offsuhde Sofiaan, en nimittäisi kumppaniksi. Pitäisikö Martiinan hyväksyä sitten Hankoon tyttären iskätapaamiselle esim. Sinitukka, miss Moottiriöljy, tai torin laidasta poimittu Pulu, paskova Lokki kokoelmissa on jo ollutkin vaihtelevalla "kumppanuudella. 🧞♀️🛵🦆💩
Mitä sitten, ei pitäisi olla pätkääkään sinun murheesi!
Kamala juttu (enkä tarkoita Harrisia), jos Sofia on ihan oikeesti ja tosissaan noin sanonut.
Mä en oikein ymmärrä tuota Sofian koston himoa Martinaa kohtaan. Martina sai käräjillä tuomion siitä Sofian riepottamisesta ja sen pitäisi riittää myös Sofialle. Oliko Martinan tuomio sitten liian vähäinen Sofian mielestä, vai mistä tuollainen naurettava koston tarve johtuu?
Raili, se on ihan toisin päin. Sofia piut paut välittää Martinan höpötyksistä, mutta Martinan piti saada julkisesti haukkua Sofiaa Iholla-ohjelmassa.
Ei pidä paikkaansa. Sofia kostaa ja illistelee omien sivujensa välityksellä Martinalle ja Stefan peesaa.
Aamiaispöydät valmiiksi katettuja. Tyhjä oli vastapuolen lautanen 😂
Illalla Stepuli kai pöydän maksoi koreaksi😂
Harmittaako noin kovasti, jos on kuvia maukkaista illallisista ja aamiaisista.
Mene ravintolaan tai hotelliin rahalla niitä saat sinäkin 😂 mitä täällä vingut.
Liekö koko hotellissa muita kuin Dooris?
Minäkin olen ja mukavaa on😀
Vanhanaikaista kuvata ja julkaista ruoka-annoksia. FB:ssa aikoinaan joka viikonloppu kaikkien piti postata joku vähintään pitza, kunnes vähitellen se tajuttiin naurettavaksi.
Martina käy täällä ihan omalla nimelläänkin riehumassa, yksi tapaus oli ainakin sillon kun paljastui että oli saanut Pumalta mononkuvan persuuksiin niin myönsi olevansa Martina kun riehui täällä 😀
Oikeesti? Voi kauheeta!!!!
Voi luoja!
Ja sä aikuisten oikeasti uskoit.
Mä luulen että martinalla on muuta puuhaa kuin kommentoida täällä.
Instan mukaan tuottaa aika aktiivisesti seuraajilleen sisältöä.
Sofialla ei ole muuta kuin aikaa täällä kommentoida. Työtön kun on!
Voi luoja... oikeastiko jotkut pissikset "seuraa" Martinaa? Eikö parempaa tekemistä keksitä?
Ja sama kysymys kaikkia muitakin turhia julkkiksia seuraileville: oikeastiko?
🤦♂️
Ei nyt sentään niin aktiivisesti tuota 😂, ihan niin kuin olis joku maailmanluokan stara tämä Salarakkaana Seiskaan bongahtanut ja Seiskan ostamilla tekotisseillä itseään esittelevä "ikäneito".
Ja sinä uskoit ??
Ai sä uskoit, se olin minä anteeksi hirveästi ♥️
Martinaa seuraa aikuiset omillaan toimeentulevat itsestään huolta pitävät naiset.
Kyllä ne pissikset on katiskan instassa
Elä keksi valheita, Martina ensinnäkään saanut mitään potkua, vaan sopimus oli vuoden 2020v- loppuun.Mitä hyödyt valheistasi, sinulla on musta sisin todella.🖤
Martinan silmistä ketju, heti tuli instaan omakehujuttu silmistään.
Eli Mara seuraa ja provosoituu.
Martinasta on haukuttu hiukset, otsa, huulet, leuka, rinnat, kädet, vatsa, sääret, jalkaterät. Silmätkin siis, itse en ole huomannut. Sitten asunto, auto, matkat, työ, toimisto, työtoverit, äiti, ex ex mies, uusi mies vaikka kukaan ei tunne, puheääni, syömiset, ei nyt jaksa jatkaa listaa. On ihme että jos ei instassa ja elämässä tule jotain edellämainittuihin viittaavaa. Toisin sanoen Martinassa ei ole yhtään kohtaa mitä ei olisi haukuttu.
Aitolehdet seuraa tosissaan ja heti, jos ei kommentti miellytä niin uhkaillaan💪
Kaikki kohdat on niin muokattuja jopa nimet.😆
Martina seuraa ihan varmasti näitä ketjuja tai sitten " lähipiiri" on nähty niin monta kertaa. Aina, kun on joku moittinut jotain asiaa, niin kohta Martinan instassa on yritetty korjata asiaa.
voi hitto, että olette sekaisin.
Marsu raivosi täällä että tekee rikosilmoituksen koska hänen menneisyys/nykyisyys kerrottu Pumalle. Onkohan asia edennyt?
Kyllä sä sen sitten huomaat onko asia edennyt, kun tulee kutsu kuulusteluihin.
Totuus!!
Miksi pitäisi salailla toimiaan? Miksi Puma ei saisi tietää mihin kätensä löi?
Puma löi kätensä kultasuoneen, myynti tuplaantui kunnolla koska Martina oli yrityksenkasvo heillä.Oli vuoden sopimus, niinkuin oli sovittu kun kuvaukset aloitettiin. Voitte höpöttää omianne, koska se näyttää tuovan teille omaa kivaa.
"Sisäpiiri " vauhdissa 💪
Sellaiseen " kultasuoneen " et piti päästä äkkiä eroon ettei maine kärsi😆😂
😤😵 Taisi helpottaa, vai kuinka ?
Joku ainakin kertoi että Martinasta on syytteitä monta sivua. Samalla hän tuli kertoneeksi että hänellä on paperiversiot käytettävissään noista, uskoisin että noista kahdesta kissatappelusta. Kenellä voi olla sellaisia paperiversiona. Siis sellaisella henkilöllä joka lähes päivittäin mustamaalaa Martinaa keskustelupalstoilla. Sitä sietää miettiä.
Martinalla on sopimus Superdry:n kanssa.
Antaa olla hänellä olla vaikka paskakasa paketissa ja syököön sen.Martina on sakot maksanut ja ei niitä enää kukaan tarvitse miettiä.Eri asia, jos olis saanut ehdonalaisen tuomion, niin sit ois ok kytätä jotain ettei töpikiksi ollenkaan.
Näin on,teki uuden sopimuksen kun Puman sopimus loppui vooden viimeinen päivä.Nyt on aivan oikein Superdryn kans samanlainen sopimus.Ei kannata välittää, täällä joku sekoilee ja kiusaa tahallaan väärillä väitteillään.♥️
Ei pidä välittää, tänne mahtuu niin paljon sairasta porukkaa ja tuntuu et nyt koronan aikana on vaan lisäntyneet kovasti.
Ehkä on hyvä olla jollain paperiversiotkin ettei totuus vallan unohtuisi😆
Seuraavana olisikin ehdonalainen tuomio, mutta hyvä jos pystyy hillitsemään vastedes itsensä paremmin. Tsemppiä !
Tarkoittaakohan tuo henkilö, että hänellä on käytettävissään tuomiolauselmat Martinan oikeudenkäynneistä ja tuomioista? Nuo ovat julkista tietoa, jos niitä ei erikseen ole salassapidettäviksi määrätty. Ne saa ihan kuka tahansa paperiversionakin, jos maksaa kopiointikulut.
Maltahan vain odottaa Sofian tuomiota. Odottavan aika on tunnetusti pitkä.
Sofi luuli et nyt Martina saa ehdonalaista, tyhmä akka ei tuolaisesta kukaan saa muuta kuin pienet sakot.Niinkuin Martinakin sai vain, pienen Sako .
Tarkoitin sakon.
Juuri niin. Suomalainen, itseään urheilijana pitävä, olisi muka Puman huippukasvo? Niitä ambassadoreja taitaa Pumalla maailmalla olla tuhansia. Mutta uskokaa mitä haluatte.
Saa Sofia lukea sekä kommentoida, samanlaiset oikeudet hänelläkin on. Parempi kun ei lukisi, koska on niin paljon paskaa, tulee vaan paha mieli. Jättäisi lukematta itselle parempi. Elä Sofia tätä päivää ja jätä nuo jutut taaksesi.
Mikset huolehdi omista asioistasi, eikö sinulla ole niitä, kun pitää paapoa julkisesti julkkista? Mistä tiedät, mistä pahoittavat mielensä? Eihän kaikki ole "paskaa", vai luokitteletko omankin mielistelyviestisi niihin? Miksi komentelet käyttäytymään mielesi mukaan?
Onko oma mielistelyviestisikin "paskaa", kun kehotat jättämään lukematta? Miksi sitten seuraavassa lauseessa puhut suoraan julkkikselle, jota juuri pyysit olemaan lukematta. Ja miksi ylipäätään käskytät? Aikuinen tietää, mitä tekee, ei ainakaan noilla neuvoilla parane.
Tää hekilö on harhainen ja kuvittelee keskustelevansa oikeasti jonkun näiden kans. Pitäisi ohittaa nää jutu ja ymmärtää et hän on oikeasti sairas henkilö.
Ei Sofia näitä lue. Miksi lukisi senkin ajan voi käyttää johonkin mukavampaan asiaan. Näitä taitaa pääasiassa lukea vakiomollaajat omia tuotoksiaan ja satunnaiset kävijät.
Kyllä nämä Sofian haukkumiset on hyvin kaukaa haettua. 😆
Olette kyllä ilkeitä ihmisiä. Eikö teillä ole muuta elämää kuin kytätä jonkun julkkiksen tekemisiä. Kyllä elämänne sisältö on surkeeta jos tuollaiseen pitää päivä käyttää. On varmaan mukavaa muistella kiikkustuolissa että voi niitä aikoja kun saitte kytätä ja kirjoitella paskaa tänne.
Samaa mieltä, jokainen voi päivänsä täyttää millä haluaa, mutta näitä mitä sylki suuhun tuo haukkumisia en kyllä ymmärrä.