Koskahan Treroux

tulee tekemään tv-ohjelmaa persuista? Usastahan on jo pariin otteeseen tullut hänen dokumenttejaan siitä, kuinka kummalista ääriuskovaisten maailmankuva on.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nämä kummajaiset eivät yhteen ohjelmaan mahtuisikaan. Pari lähetystä tulisi suomestakin.

Äänestä

Aivan mahtava idea!

Miten suomalaisesta maailman parhaasta koulusta tulee tuollaista sakkia, joka uskoo kaikenlaiseen puutaheinään?

Kun on tiedossa, että netti tyhmistää ihmisen ja kokonaisuuksien hallinta on hukassa, mutta silti, miten tätä jengiä on helppo höynäyttää?

Äänestä
  • Mikä on puutaheinää? Voisitko antaa yhden esimerkin?

    Äänestä

  • se trex tulee suomeen ensi viikon tiistaina mutta ei tekemään juttua persuista vaan pyhäjärven nettipeikoista jotka ovat omistaneet elämänsä persujen perään itkemiseen somessa. Tiedät sitten vaihtaa puhtaat kalsarit ennen kuin ilmestyy oven taakse koputtelemaan.

    Äänestä

Kyllähän Theroux tekee myös dokumentteja suvakeista ja vihervasureista. Siis narkkareista ja pornotähdistä

Äänestä
  • No toisinaan sellaisistakin, ketkä eivät ole uhka yhteiskunnalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tulee tekemään tv-ohjelmaa persuista? Usastahan on jo pariin otteeseen tullut hänen dokumenttejaan siitä, kuinka kummalista ääriuskovaisten maailmankuva on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu