Motorola moto g 5G plus ja laturi

Anonyymi

Mistähän löytäisin kyseiseen puhelimeen laturin johdon. Yksi minulla on mutta haluaisin toisen autoon. Ei käy entisen puhelimen johto . Olen selannut netistä mutta ei loydy. Osaako joku auttaa?

6

1040

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan normi usb type c johto ja laturi käy. Nämä kun on standardeja. Pikalatausta varten pitää hommata quick charge 3.0 tuella oleva laturi.

      • Anonyymi

        entisen puhelimeni (samsung) johto ei käynyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        entisen puhelimeni (samsung) johto ei käynyt.

        Se ei ole silloin usbc. Muutoin kyllä käy ehjä johto..


    • Anonyymi

      gsmarena:n mukaan tuossa kapulassa on USB Type-C 2.0 liitin,sekä 20W pikalataus mahdollisuus. Haku https://www.qwant.com/?q=usb-c 2.0 datakaapeli hinta tuo paljon vaihtoehtoja. Jos haluaa varautua pikalataamista varten niin kannattaa valita sellainen kaapeli joka ei ole turhan pitkä eikä ohuimmasta päästä, silloin se soveltuu pikalataukseen parhaiten. Mutta pikalataus edellyttää pikalaturia, jos sellaista ei ole niin kaapelin pituudella ja paksuudella ei ole merkitystä. Minä en käyttäisi pikalatausta kuin hätätilassa koska se kuluttaa reippasti akun käytökelpoista elinikää. Myös Type-C 3.1 kaapeli toimii, ne ovat kaikki taaksepäin yhteensopivia, tietenkin 3.1 kaapeli on jonkun euron kalliimpi.

      • Anonyymi

        Eikä kuluta yhtään sen enempää kun puhelinten elinkaari on muutenkin 2-4 vuotta. Ei kerkeä siinäajassa akku huononemaan merkittävästi..


    • Anonyymi

      Kaikista suomalaisista verkkokaupoista löytyy johto laturikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3149
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3047
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2902
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2574
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      43
      2088
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1657
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1639
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1610
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1556
    Aihe