Ei taida friimannilla aura olla kunnossa vai mikä lie kun ei saa aurattua? Ilomantsista Heinävaaralle auraamatta ja sitten nuo sivutiet semmoista soossia, että ei ole ikään ollut.
Miten lie muiden mielesta tämä talviurakointi onnistunut? Kommentoikaa!
Miten lie muiden mielesta tämä talviurakointi onnistunut? Kommentoikaa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuohon suuntaan tulloo aika vähänlaisesti ajettua, mutta ainahiin Huhuksen suunnilla tienkunto parani kertaryssäyksellä kun urakoihtijaa vaihettiin. 20 vuotteen ei ole talavella ollu näin hyvällä mallilla.
Nyt se taas alkoi. Jokatalvinen loanheitto täällä nimettömänä.
Ei auta mitään jos tällä palstalla haukkuu auraajiia. Tienkäyttäjän linjalle kannattaa ilmoittaa. Saattahan se tietysti omaa oloa kohentaa kun saa räksyttää täällä nimettömänä. Ilomantsissa on tällä hetkellä suurempi ongelma käsillä tuon koronan suhteen joten jatkuva susikapina ja muu tyhjän jauhaminen kannattaisi jättää myöhempään ajankohtaan.
kehenot tiet ja pihoihin tuppoovat suet ovat oikeita ongelemia, korona on kuvitusmiälen tulos
Sontakuskikin auraa paremmin!