Rakkaus häneen ja tunteiden osoittaminen hävettää jälkikäteen. Sellaista häsläämistä. Ei hävettäisi, jos saisi vastakaikua. Tähän on tyytyminen, olen kakkosluokan ihminen hänen mittataulukossaan.
Pitänee tyytyä olemaan epäihminen.
Pitänee tyytyä olemaan epäihminen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikilla noita noloja juttuja. Pää pystyyn ja uusiin koitoksiin!
Kokemuksella sanon että todennäköisesti tulet vielä myöhemmin kiittämään itseäsi, että uskalsit edes yrittää. Tietysti vastakaiun saaminen olisi parhainta mutta toiseksi parhainta on se, ettei tarvitse olla enää epävarma ja jossitella nyt ja tulevaisuudessa. Tuollaisessa ei ole mitään häpeämistä, ei sitten yhtään.
Tuo toiseksi parasta on minulle ei mitään, tai pitkä miinus. Sitä ei kannata hehkuttaa, ainakaan minulle.
Tuo on muuten totta. Tänään olen harmitellut, että miksi en sanonut mitään silloin kun oli tilaisuus. Hyvällä tuurilla olisimme ehtineet jo kuuhun ja takaisin sen kanssa, jota tässä kaipaan. Siis jos.. nyt en voi kuin jossitella.
Miksi sitä pitäisi hävetä.
Itse olisin superonnellinen jos joskus löytyisi sellainen joka oikeasti välittäisi
No laitoit itsesi kuitenkin likoon ja sait rakastaa, olet yhtä kokemusta rikkaampi. Mutta tietenkin rakkaus jossa tunteet kohtaavat on parempaa, ei kannata jäädä tuleen makaamaan, kuljet vielä onneksi ohitse.
Jokainen menee ajallaan pois