Kuinka moni in opiskellut sähköalaa ja missä

Missä olette oppinne ssaaneet

Amiksessa

Amiedussa

Aikuiskouluyuskeskuksessa

T y ökkäerinurssilla

Vai itsepooineita lapin raneja.



Sanna 45v
8104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joko taas !!

Äänestä

Kiva alitus , osakoko kukaan vastata.

Aloiyuskehuja kempele

Äänestä

No täälä suomi 24:lla opiskeltu

Äänestä

Jouduin alalle täysin vahingossa. Kesätöissä mestari vaati tekemään kekukseen jännitetyönä muutoksia (oli vielä keskijänniteliittymä). Antoi ohjeeksi, että kumisaappaat jalkaan ja toinen käsi taskuun. Onneksi työmaan työsuojeluvaltuutettu/päivystävä kommunisti pelasti.

Jäi hieman vaivaamaan, joten hankin sitten lopulta ammatin ja sähköluvat.

Äänestä

Sitä vähän arvelinkin
Ei tutkintoja ja näyttökokita läpässeitä.
Yksi vanha okuiten lupien mies asentaa vielä viiskyt luvun säännöin kun luvat silloin tuli ja uudet ei koske häntä

Äänestä
  • No jaa, ole kyllä väitellyt tekn. tri, en tosin sähkövoimatekniikasta. Sähköä olen opiskellut korkeakoulussa ihan huvikseni. On kyllä asentajan paperit ja sähköluvat.

    50-luvulla luvat saanut on vähintään 80 v. Isä on 88 v. ja silloin luvat hankkinut. Ei kyllä enää juurikaan tee asennuksia. Isän kavereista taitaa yksi olla vielä hengissä, vaan tuskin asentaa hänkään mitään.

    Äänestä

Uskot kyllä. ,että teoriitikko ei tee käytännön asioita vaan pepeeilla kaiken.

Äänestä

Sanna annatko pann...?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Missä olette oppinne ssaaneet

Amiksessa

Amiedussa

Aikuiskouluyuskeskuksessa

T y ökkäerinurssilla

Vai itsepooineita lapin raneja.



Sanna 45v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu