Kuntavaalit tulossa, Perussuomalaiset...

...lähtee vankalta pohjalta vaaleihin Halla-ahon johdolla.
Halla-ahon johdolla, joka itse on ollut HELSINGIN VALTUUSTOSSA 12 VUOTTA TEKEMÄTTÄ AINUTTAKAAN ALOITETTA!
Siis voijumalauta!
Kuka luottaa tuollaisen esimerkin antaman puolueen puheenjohtajan kuntavaalikampanjaan? Häh?
"Meihin voi luottaa, äänestäkää meitä"!
Nyt taitaa käydäkin niin, että ei varmasti äänestetä Persuja, piste.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Halla-aho houkutteli äänestäjikseen lähinnä Itä-Helsingin spurgut (kuten Halmekin aikoinaan). Nyt nämä jo huomaavat, ettei mestari ole saanut mitään aikaan. Kaljan hintakin on vain noussut.

Äänestä

Siellä lukee ei dokumentteja, onko ne salaisia.

Äänestä

Helsingissä on loistava ehdokas kuntavaaleissa.
Kaupunginvaltuutettu, kansanedustaja Veronika Honkasalo on Paras.
VasemmistoNaisten puhenainen Veronika Honkasalo tietää ja osaa.

Äänestä

Halla-aho näyttää mallia äänestäjille miten Persut toimivat valtaan päästyään.

Äänestä
  • Halla-aho on huomannut, että valtuustossa saa palkkaa nukkumisesta, kotona ei.

    Äänestä

Johtuuko se siitä ettei voi maalittaa esityksistä.

Äänestä

Stadi on maksanut HallaJussille lorvailusta satojatuhansia, eijumankauta!

Äänestä

Aloittaja täysin oikeassa. Ei ole uskaltanut kertaakaan avata suutaan valtuustossa! Nyt selvisi miksi jäi armeija käymättä. Ei uskaltanut!

Äänestä
  • persuillako olisi kaupunkia kehittäviä esityksiä, älkää naurattako.
    eihän ne muuta tee kuin joka asiassa panee hanttiin, oli siinä järkeä tai ei.

    Äänestä

Onko tuo vielä yrittämässä Helsingin valtuustoon? Toivottavasti äänestäjät antavat turhakkeelle kenkää

Äänestä

Halla-ahon kaltaisia tarpeettomia penkinkuluttajia ei kuntien valtuustoissa kaivata.

Äänestä

Onko hänellä poissaoloja valtuuston kokouksista?

Äänestä

Jos olisin toiminut 12 vuotta valtuustossa suutani aukaisematta, niin en kyllä enää ilkeäksi valtuustoon pyrkiä. Enkä todellakaan pormestariksi. Halla-aho taitaa olla täysin häikäilemätön ja moraaliton tyyppi.
Kuka vielä luottaa? En usko, että kukaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

...lähtee vankalta pohjalta vaaleihin Halla-ahon johdolla.
Halla-ahon johdolla, joka itse on ollut HELSINGIN VALTUUSTOSSA 12 VUOTTA TEKEMÄTTÄ AINUTTAKAAN ALOITETTA!
Siis voijumalauta!
Kuka luottaa tuollaisen esimerkin antaman puolueen puheenjohtajan kuntavaalikampanjaan? Häh?
"Meihin voi luottaa, äänestäkää meitä"!
Nyt taitaa käydäkin niin, että ei varmasti äänestetä Persuja, piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu