Mikä saa ihmisen tekemään sellaisia asioita ylipäätään?
Nautitko ihmisten elämien pilaamisesta
Anonyymi
4978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Ei kuulu tapoihin.
On tullut kaikenlaista nähtyä ja jotkut on niin sairaudentunnottomia etteivät halua/kykene ymmärtämään tekojensa seurauksia.
😔
Voisitko kertoa jotain näistä väreistä mies, tikkurilan värikartastako sattumanvaraisesti peräisin vai viittaatko puoluevihaan?
Tänä päivänä, kun naiset tykkää katsoa kaikenlaista kauhu leffaa on mielikuvien vaikutuksille omat vaikutteensa? Reakoidaanko miten vahvasti asioihin, joita ei haluta ymmärtää toisin? Asiat koetaan toisinaan pahempina kuin todellisuudessa ovat? Puhukaa ihmiset, jos jotkut asiat vaivaavat teitä. Niin ei synny turhia olettamuksia ja sitä kautta arki tuntuu koettelevat? Epäilen ainakin itse ensin kaikkea, mikä kuulostaa pahemmalta kuin oletan ensikuulemaltani.
Kysy sitä entiseltä kollegaltasi
Niin tai vaikka niiltä nykyisiltä, ladufuhrer ja opetuslapset.
Pysyn kaukana kaltaisistasi ällötyksistä.
Et se sinäkään mikään ruusunen ole.
Älä jaksa. Oot vitun laimea.
Trolollloooo
On kyllä leimi ja leija emäntä.
Maalita joku nainen näiden taakse
Kaukana tuosta. Jokaisessa on hyviä ja huonoja puolia. Oli se provosointia tai kontrolloimista, vapauttamista tai itsensä korottamista. Niin kauan kun sitä ei näe, ei voi keskustella asiasta järkevästi eikä vaikuttaa asioihin. Ilkeyttäkin on niin monenlaista. Passiivista ja aktiivista. Kyllä uskonnot on hyviä lähtökohtia ymmärtämään mikä on mitäkin. Ensisijaisesti katse omiin puutteisiin. Sitä kautta muitakin on helpompi ymmärtää.
Ei se ihan noin mene. Katse omiin puutteisiin. Mitä tarjoat hoidoksi? Kaljaako?
Olen eri, mutta ehkä joskus tosiaan olisi paras jättää se omien puutteiden pohtiminen. Ettei ne saa kokoaan suurempaa merkitystä. Mitä hiton väliä niillä on. Jokaisella on omansa.
Jos se kalja auttaa niin juo sitä äläkä tee siitä päähäsi uutta ongelmaa stressaamalla siitä.
Tarkoittaa myös sitä, että kaikkien muiden rikoksien lisäksi se nainen on tunkeutunut mun potilastietoihin.
No hoh hoh.
Heti rikosilmoitus jos niin on. Kaikesta jää jälki ja hoitoalan ihmisillä on vaitiolovelvollisuus
Sitä se rakkaus teettää. Siinä tallaantuu jalkoja.
Niin. Yksi tapaus kilahti ihan totaalisesti kun hänen kaipaamansa mies ei koskaan tullut vastaan ulkona vaikka hän panosti jopa laittautumalla ihan korkokenkiä myöten.
Taitaa kyseinen tapaus tuntea suurtakin haluttomuutta omassa suhteessaan.
Tässä korkokenkäsadussasi ei ole päätä eikä häntää. Surkeaa touhua.
Älä huoli. Kyllä sinua vielä joku päivä joku haluaa pienen hetken verran. Ehkä.
No sitä odotellessa, että joku hienostunut kenkäfetisisti tulee kyselemään, että oisitko mun tuhkimo.
Katkeruus taitaa olla se yleispätevin syy tuohon.
Kukaan ei voi toisen elämää pilata, ellei itse anna niin tehdä.
Aloitus on provo, mutta teoilla on oikeita seurauksia.
Älä jauha paskaa.
Kyllä kyllä.
Ai kun sanoin ettei voi pilata? No ei kyllä voi anteeksi nyt vaan
Mitä teet toisille on sinun karmasi
Kyllä voi pilata mustamaalaamalla, maalittelemalla, valehtelemalla jne.
Tämä on totta.
Sanoin tyhmästi, siis kukaan aikuinen aikuiselle ei voi pilata, lapsen elämän aikuinen voi pilata jos on tyhmä.
Mustamaalata valehdella sama se, ei sillä ole merkitystä jos sen antaa vaikuttaa elämään sitten antaa, mä en.
Sitten et selvästikään tiedä mistä puhut, oma napasi ei kata koko horisonttia.
Jep jep kukin tavallaan. Voi sitä itsesäälissä rypeä jos haluaa, Mut kukin tyylillään.
Miten niin itsesäälissä, mistähän sinäkin pipipää oikein taas puhut?
Kysyikö äitisi sulta noin kun synnyit?
Kysyi ennenkuin kuoli keuhkot petti.
Entä jos se onkin toisinpäin ja sinä oletkin se pilaaja?
Näin päin se menee.
Niinpä niin. Millähän resursseilla voisin mahdollisesti pilata elämiä? Älä seuraa tekemisiäni niin ei tarvitse pahoittaa mieltään kun en tanssi sinun pillin mukaan. Yritys hyvä kymmenen kuitenkin. Jatka samaan malliin projisointiasi.
Vastasit ikäänkuin myöntävästi edellisen kommentoijan kommenttiin. - Sivusta
Huoh onpa sairasta porukkaa...
Niin, muuthan ne aina... 😴
Lopeta.
Ihmisten elämän pilaaminen - mitä se on ja mitä se ei ole?
Jos teet virassasi rikkeen tai toimit epäasiallisesti ja saat tästä sanktioita, ei se tai ne jotka asian esille nostivat ei pilannut sinulta yhtään mitään, sinä teit sen itse.
No silkkaa ilkeyttä yhdistettynä kieroutuneeseen huumorintajuun, siis analyysi sinusta. Jotain pakkomielteenomaista kiinnostusta ihmisten käyttäytymiseen. Joka aika ennalta-arvattavaa ja tylsää, eläimetkin mielenkiintoisempia vaistoineen.
Taas yksi joka nauttii kun ihmiset ovat itsemurhan partaalla.
Niin narsisti hakee aina uusia uhreja joiden elämän voi pilata, kun ei pysty kohtaamaan omia tekojaan edellisille.
Joku sairalollinen terapeutti joka myöskin kokee, että uusia uhreja haetaan on saattanut neuvoa terapiassaan, että jätä se narsisti ja hae uusia uhreja. Tämä tyyppi rahastaa manipuloimisellaan. Melkoinen bisnes.
"Jätä se narsisti ja etsi uusia uhreja"- näin epäjohdonmukaiseen lauseeseen en ole hetkeen törmännyt.