Lähtikö Maisa tänään töihin?

Vai onko jo äitiyslomalla?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eihän sitä nyt joka päivä voi töihin mennä ku kynnet pitää laittaa, kosmetologilla käydä, kampaajalla käydä, hakea bubbleroomin paketteja, käydä laskettelemassa, käydä ystävien kanssa kahvilla (ai nii ei sitä ku ei niitä oo enää) leipasta ja kaikkea muuta.

Äänestä
  • Lerppa on Tovilla, siis Torppa on Levillä.
    Töistä Lerppa saa vain unelmoida roskauutistensa jälkeen.

    Äänestä

Torpalla ei ole töitä. Lähihoitajana ei pärjää, koneet ei lennä koronan takia. Ja rättikaupatkin vähentää yhteistyötä Maiskin kanssa, kiitos rouvan ryvettyneen maineen. Latvalakaan ei huoli enää Maisaa, kyllä huonosti menee nyt...

Äänestä
  • Jotain purkissa olevaa mainosti viimeksi ja siitä on jo joku aika

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jotain purkissa olevaa mainosti viimeksi ja siitä on jo joku aika

    Jotain hölynpölyvitamiineja tai proteiinijauheita koitti kaupitella... Mutta miksi käytti vanhaa kuvaa? Näkymä keittiön ikkunasta paljastaa, että puissa kellertäviä lehtiä. Ja siis lumesta ei tietoakaan.

    Joko Maisa on niin paisunut/ kulahtanut "raskautensa" myötä, ettei julkea tuoreita kuvia julkaista...

    Äänestä

Tuskin on töitä enää, onko koskaan ollutkaan, jos ei chattijuontajan hommaa lasketa. Lähihoitajana ei pärjää ja lentokoneeseen ei ole asiaa enää ainakaan työntekijänä. Matkustaja voi toki mennä, jos työttömillä rahaa matkustaa joskus. Sellaisista rikoksista syytettynä, että yksikään lentoyhtiö ei voi jo maineensa saatikka turvallisuuden takia päästää työskentelemään koneeseensa.

Äänestä

Aloittaja kysyy ja vastaa itse itselleen mieleisellään tavalla.
Näin ei tule riitaa itsensä kanssa.

Äänestä
  • Ei se mihinkää töihin ole menny,, perhetutun kera istuu valkoisella sohvalla pissat housuissa ja nauravat ihan kippurassa.

    Äänestä

Onko 09:01 havainnut, että täällä Suomi24:n kommentoijien joukossa näyttää olevan muutama joka nauraa jatkuvasti kippurassa ja kenties myös pissat housussa? Hymiöistä päätellen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai onko jo äitiyslomalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu