Perussuomalaisuus on vankka pohja, minkä päälle on hyvä rakentaa tulevaisuutta.

Perussuomalaiset on ainoa puolue, joka puolustaa Suomen itsenäisyyttä ja ottaa huomioon realiteetit. Perussuomalaisuus tarkoittaa sitä, että haluaa kokonaisvaltaisesti rakentaa Suomen omaa pohjaa. Sitä pohjaa EI ole jos koetaan, että mitään ei enää osata, uskalleta tai saada tehdä ilman EU:ta.

En halua, että Suomi taantuu vain verotettavaksi sirpaleeksi EU:n kansojen mereen samaan aikaan kun kroonisesti alisuorittava EU lipuu tuhannen pelastuspaketin kautta kohti purkautumistaan. Oma pohja on tärkein, yhteistyötä tehdään kaikkien kanssa ja Suomi on aina haluttu kumppani.

- Lassi Noponen

17

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakin poliittinen jargoni eli paskan jauhaminen sujuu:))

      • Vaikka itsekin tiedät, että Perussuomalaiset ei harrasta poliittista jargonia ja paskan jauhamista. Myönnä nyt vaan että trollaat.


      • Anonyymi

        Sdp hallitus tuo terroristeja suomeen, milloin oikeudenkäynnit alkaa, ei nykyinen hallitus sitä aloitakkaan kun karkotus ja tuomio ei niiden listalla ole, eikä palautus omiin maihinsa liiemmin.


      • Anonyymi
        OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:

        Vaikka itsekin tiedät, että Perussuomalaiset ei harrasta poliittista jargonia ja paskan jauhamista. Myönnä nyt vaan että trollaat.

        Ah tätä banaanibotin vastausvarastoa. Banaanibotin ohjelmoija voisi lisätä vastauskantaan lisätekstejä. Meitä alkaa kyllästyttää nämä nykyiset samana pysyvät jutut.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sdp hallitus tuo terroristeja suomeen, milloin oikeudenkäynnit alkaa, ei nykyinen hallitus sitä aloitakkaan kun karkotus ja tuomio ei niiden listalla ole, eikä palautus omiin maihinsa liiemmin.

        Hallitus ei aloita oikeudenkäyntejä kuin diktatuureissa.


    • Anonyymi

      😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    • Anonyymi

      Joo, englantilaiset lähtivät rakentamaan tuota "omaa pohjaa".

      Katsotaan nyt ensin, mitä siitä tulee. Tällä hetkellä ei näytä hyvältä.

      • Yhdistyneen sijasta tulee Hajonnut kuningaskunta.

        Ei ole mahdotonta, etteikö Buuris saa vielä päähänsä estää skottien irtoamisen väkivalloin. Se ei tietenkään onnistu eikä saa edes englantilaisten enemmistön kannatusta. Mutta kamalaa on sekin, jos jää itse historiaan yli 300-vuotisen valtakunnan hajottajana. Se ei varmasti ollut Buuriksen mielessä, kun hän juonitteli brexitiä. Elämä heittelee.


    • Anonyymi

      Perussuomalaisuus on pikemmin upottava suo.
      Suo, kuten perussuomalaisuus on pohjaton. petoksen vetelä maasto Jos suohon uppoaa, se imee onnettoman sisäänsä kuin juoksuhiekka, eikä kukaan koskaan löydä hukkunutta.

      Mitä enemmän kyseisen puolueen toimintaa seuraa sitä vakuuttuneemmaksi tulee, että puolueen agenda perustuu vain kaiken vastustamiselle, eikä puolueella ole mitään tavoitetta ihmisten elinolojen parantamisesta, yhdenvertaisuudesta tai taloudentasapainon ylläpitämisestä. Kaikkea jarrutellaan ja tarkoitus on äärioikeistolaisin menetelmin eliminoida , vähävaraiset, lapsiperheet, nuoret, vajaakuntoiset ja heikommat yksilöt väkivalloin röyhkeiden persujen edestä sivuun.

      Perussuomalaiset on ainoa puolue, joka on valmis pettämän isanmaan heti kun tilaisuus koittaa. Suomi on suomalaisten maa, ei perussuomalaisten , vaikka näyttävät yrittävän väittää kaikkien suomalaisten isänmaata omakseen, yksinoikeudella.

      Suomi tarvitsee EU:ta enemmän kuin EU Suomea. Suomi ei pienenä maana ja kansakuntana selviä yksin suurvaltoja vastaan. Perussuomalaisten suuri agenda on manipuloida ihmisiä ja jakaa siihen päälle peruspolitrukkien disinformatiota.

    • Anonyymi

      Minä, minä, minä Sanna ja minun hallitus ei vihaa mitään niin paljon kuin suomalaista työssä käyvää veroja maksavaa rehellistä ihmistä. Samaan sarjaan menee viherkommareiden mielestä kaikki yrittäjät. Yrittäjät ovat oikeaa paskasakkia Sannan mielestä, jota hallitus on jatkuvasti nimittelemässä ja uhkailemassa.

      Ohivalon , Sannan jaTytin suuri ihailu kohdistuu rikoksia tehneisiin puoluetovereihin, kuten rötösPekan ja Antin palkitseminen näyttää.

      Vihreät kannattavat huumeiden vapauttamista, poliisin ja armeijan lakkauttamista, kutsuvat miljoonia etelänihmeitä oleiluyhteiskuntaa, jossa kaikki saavat vapaasti pössytellä, tehdä rikoksia ja oleilla, koska seinästä tulee ääretön määrä rahaa.

      Demareilla ihan sama ohjelma muutoin, mutta patologinen valehtelu on korkeammalla tasolla alkaen Antin Vappusatasvalheista.

      • Anonyymi

        Mikäs puppugeneraattori se siellä?

        Viherkommarit, rötösPekka, pössyttelijät, vappusatanen...

        Avainsanoja. Ja sitten eikun puppua tuottamaan.


      • >Yrittäjät ovat oikeaa paskasakkia Sannan mielestä, jota hallitus on jatkuvasti nimittelemässä ja uhkailemassa.

        Mutta perussuomalaisiahan erilaiset yrittäjät ja "yrittäjät" hallitsevat kuten myös eduskuntaryhmä Kaappia. Pitäisikö vielä hallita demareitakin? Se onnistuu kyllä, mutta vain jäsenkirjalla, ja silloin pitää toisesta luopua. 🤗


    • Suurin piirteinen jokainen ketju PS-palstalla kertoo selkeästi, millaisia vaikuttimia Perussuomalaisten vastustamisessa on kaikkein eniten, tai mitä se on luonteeltaan:

      - jengiytyminen
      - taantuminen
      - alkukantaisten tuntemusten nousu pinnalle
      - ideologinen sokeus
      - vihanlietsonta kilpailukeinona
      - mielivaltaisuus
      - ilkkuminen
      - herjaaminen
      - valehtelu ja vääristely
      - yleinen asennevammaisuus
      - vähä-älyinen muoti-ilmiö
      - houkuttelee keskitasoa heikompiälyisiä vittuiluviihteen pariin
      - koulutuksen ja sivistyksen puute
      - päihteilläkin saattaa olla osuutta asiaan

      • Ja sinun mielestäsi _minun_ pitäisi muuttaa tyyliäni... 🙄


      • Anonyymi

        Luetellut oireet pätevät PerusSuomalaisiin.
        Hoidoksi suositellaan tietoa, faktoja, ajattelua. Toipuminen on hidasta mutta varmaa.


      • Repe.RuutikaIIo kirjoitti:

        Ja sinun mielestäsi _minun_ pitäisi muuttaa tyyliäni... 🙄

        No luulisi sun tietävän, keihin tämän listan kohdistin.


      • Anonyymi

        banaani 09:27 taisit katsoa peiliin. Ei se ole peilin vika jos kuva on väärä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6804
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4572
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3768
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      63
      3081
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1646
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1187
    Aihe