Täynnä kusitäpliä/sätkäkraatereita..jota jokin amis tyylinen punakoipi huutaa.
Ei ole vielä punavihreitten eikä persujenkaan amiksien ruinaama kuitenkaan keskusta, tuo maan johtavinpuolue sikäli, kun on keskellä keskustaa, asioista keskustan hoidettavaksi kaatuu hallituksessakin, isänmaan parhaaksi hyvillä ministereillä.
Keskusta iian hieno luisupulkaksi.
Keskusta täällä kusitolppana
12
132
Vastaukset
iian = liian.
- Anonyymi
Keskusta ihan hieno kusitolpaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskusta ihan hieno kusitolpaksi.
Täynnä kusitäpliä/sätkäkraatereita..
Onko housuskin samaa tasoa ?
- Anonyymi
Nyt lestaa huutava nukkumaan, jotta saa muutkin nukuttua.
- Anonyymi
Mitä mieltä punavihreästä syyttäjästä palstan punavihreä väki` `Arska ja nämä ?
Syyttäjä meillä kuin Venäjän politbyroosta
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/caf08345-82dd-4328-9c6f-c05363bf390f
https://yle.fi/uutiset/3-11419637
https://yle.fi/uutiset/3-11446839
Toiviaisen paikka olisi Venäjällä.
Mäenpää piti noin vuosi sitten eduskunnassa puheen, jossa hän rinnasti turvapaikanhakijat ja vieraslajit.
Poliisi ::vihreä Hätönen aloitti Mäenpään puheista esitutkinnan, ja poliisi epäili tutkinnassaan Mäenpäätä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.
https://yle.fi/uutiset/3-10920735
Rikosepäilyt koskevat Räsäsen tviittiä Helsinki Pride -tapahtumasta sekä Suomen Luther-säätiön vuonna 2004 julkaisemaa kannanottoa, jossa Räsänen muun muassa väittää, että nykyinen seksuaalikasvatus yhdistettynä homoseksuaalisuuden hyväksyntään saattaa avata väylän seksuaaliseen hyväksikäyttöön.
Jälkimmäisen kirjoituksen osalta poliisi oli aiemmin päättänyt, ettei esitutkintaa aloiteta. Valtakunnansyyttäjä Toiviainen kuitenkin määräsi esitutkinnan aloitettavaksi.
Helsinki Pride -tviittiä ja vuoden 2004 kirjoitusta koskevat rikosepäilyt ovat jo siirtyneet syyteharkintaan. Tutkinnanjohtaja Helsingin poliisista kertoo STT:lle, että vuoden 2004 kirjoitusta koskeva epäily lähetettiin syyteharkintaan viime viikolla.
Asiassa epäillään kahta ihmistä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Räsänen on kiistänyt syyllistyneensä rikokseen tviitissä tai vuoden 2004 kirjoituksessa.
AJATELLA: Poliisilla resursseja tuollaisiin tutkimuksiin ?
https://yle.fi/uutiset/3-11446839 - Anonyymi
Keskustan vahvuus alueita on toimia kusitolppana. Siinä kepu on paras!
- Anonyymi
Alueita?
- Anonyymi
Viimeinen kepu. Staliinin puolesta kuolemaan
- Anonyymi
Oon seurannut noita juttujasi. Oot säälittävä. Luulet tietäväsi jostain jotain muttet todellakaan tiedä mistään hölkäsen pöläystä. Takiasi oon pettynyt ihmisiin. Mietin aina välillä että meitä on moneen junaan ja kaikkia kai pitäisi sietää, mutta miten osa ihmisistä voi olla niin tyhmiä? Vanhemmat on varmaan jotain kaljakapakassa tutustuneita porsaita ja punaniskoja jotka on yhden yön jutulla teettäneet keharilapsen kun molemmat on yli-ikäisiä. Isä huutaa kotona ja rääkkää lasta että jos ei oo valmiiksi aivovaurio niin viimeistään silloin saa sen. Äiti on joku heiverö harvahammas joka ei uskalla lähteä suhteesta ulos ja lopulta yksinhuoltaja kun isä juo itsensä hengiltä. Lapsi on ihan sen mukainen mätäpaise. Jostain syystä suuntautuvat aina politiikkaan ja ilkkuvat kaikelle näillä palstoilla. Kritiikiltä puuttuu kaikki pohja ja järkevät perustelut. Keskustelu on sitä luokkaa että kaikki vasemmistolaiset on kommareita ja kaikki persut on natseja ja vain minun puolueeni on se oikea puolue. Valitetaan siitä mitä muut jauhaa, mutta kun joku yrittää keskeyttää oman paskanjauhannan siitä otetaan herne nenään ja aletaan meuhkata sananvapauden puolesta. Aika aivotonta kusiapina-touhua. Ilman mitään kouluja julistetaan että ollaan järjen jättiläisiä ilman mitään perusteita, koska nojatuolissa istumalla kuseksimiseen asti saa tunnetusti aikaan uusia teorioita ja filosofioita jotka mullistavat ihmiskunnan kehityksen. Housut on näillä keharivauvoilla aina kusesta märät. Kyllä sitä jaksetaan vittuilla ja ruikuttaa kuin mikäkin vauvanrääpäle yleensä ihan kaikesta, kun oma aikuistuminen on silloin joskus jäänyt puolitiehen. Yleensähän siellä on joku työtön pummi joka on jo juonut aivonsa kun ei ajalleen löydä muuta täytettä. Silti sitä hallitusta haukutaan kun oma elämä on mennyt pipariksi ja paskaksi. Vika aina jossain muualla kuin itsessä, vaikka se vika nimenomaa on itsessä. Mutta ei nää luuserit tajui ja ihan turha siitä on niille jauhaa koska mikään ei mene koskaan perille. Ei oteta omasta elämästä vastuuta muiden elämästä puhumattakaan. Ollaan kuin jotain eläimiä ja ryvetään täällä paskassa samoja keskustelunaiheita ja virheitä loputtomiin toistaen. Mutta apinoitahan ollaan ja jotkut on aasin kanssa risteymiä. Ei sille mitään voi. Siperiaan voisi jotkut lähettää elämää oppimaan muttei sekään enää nykysuomessa onnistu. Se niiden pitäisi silti tehdä että lopettavat tuon vitunmoisen ruikutuksen ja perseilyn ja sen sijaan tekisivät jotain järkevää perrrkele!
- Anonyymi
Kusitolppia, kaikki maalaisliittolaiset.
- Anonyymi
Poromieheksi Siperiaan punikki..
- Anonyymi
Halosen yksityissuihkari kustannukset vielä auki
Miksei ole mitään tarkastusta kun noin voinut jatkua ?
481 000 €
Halosen yksityissuihkari !
Hassu juttu kun Tarja Halosen 481000 euron yksityislento roikkuu tuossa ylhäällä kohdassa TÄSTÄ SUOMI PUHUU NYT, mutta kun sitä klikkaa niin kaikki on jo poistettu:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9750472
Halosen lennon kustannuksista ei ilmeisesti saa puhua.
https://www.tiede.fi/keskustelu/50227/ketju/halosen_afrikan_reissu
Sillä oltaisiin saatu pikkasen massuntäytettä köyhille jo.
esimSanna Marinille ruokaa a kuukaudessa 845 €
845x12= vuosi 10140 €
481000 : 10140 = 475 vuotta.
Sanna olisi pidetty sapuskassa.
Taas; a2 € pieni ruoka, olisi riittänyt 481000 : 2 = 240500 henkilölle.
Rosvo presidentitkin sai tuliaisia valtion varoista...loistohotellitkin maksoi maltaita.
"nyt ei pihistellä"
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2655293- 644287
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204281- 513670
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363667Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest443520Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv352817Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202616- 232586
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo692435
