Tuleeko teillä vasemmmistopalstalaisilla yhtään sellaisia häpeäntuntemuksia näistä tekaistuista "natsi-iskuista"? Nämä on tällaisia "toivotaan toivotaan" -räpellyksiä, että kun ei pystytä todistamaan vastaan, eikä sen puoleen puolestakaan, niin kuitenkin toivotaan, että ne jättävät jälkensä jonkunlaista epäilyksen siementä, jotka saadaan sitten ohjattua siihen päätarkoitukseen, eli ikuisuusprojektiin pyrkiä heikentämään Perussuomalaisten uskottavuutta ja kannatusta. Mutta onko tällainen enää mistään kotoisin alentua tuollaisiin temppuihin? Tää on just tätä, että kun muut keinot ei auta, ja PS vain keikkuu mielipidemittausten kärkipäässä, tai kärjessä, niin yritetään todenteolla tuhota kilpailijan suosiota. Minulla tulee kyllä sellaisia myötähäpeän aaltoja, että on tulla ylös.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/49fc1e12-cb19-4b4d-b01b-a680e8244461
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/49fc1e12-cb19-4b4d-b01b-a680e8244461
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niin- Ihmettelen minäkin ,että vihervasemmisto,jolla on itsellään eri asteisia terrori iskuja,on nyt "joutunut" itse iskujen tai paremminkin töhrimisen uhriksi. Eikös jossakin kepun töhrimisjutussa ollut aikalailla vasemmistoon viittaavaa käytöstä. Miksi se vasemmisto ei enää vaadikaan Navalnyin vapauttamista. Ihme porukkaa vasut.
Vasemmistoliittolaiset ovat Putinin kanssa samaa mieltä,kun puhutaan puna armeijasta ja suomalaisista natseista ja miehitetyistä alueista jatkosodassa keskitysleireineen ja Stalinin vainojen teloitetuista,joita Puttelin porukka väittää suomalaisten ampumiksi punavangeiksi. Salaa toivotaan kommunismin palaamista,mutta vielä varotaan sanomasta itseään kommunisteiksi,poislukien joku Kontula.
Koko suomen historian ajan vihavasemmisto on vastustanut suomen länsimaista demokratiaa, ollen välillä puna armeijan puolella ja lopulta islamin.
Niinistö varoitti nimenomaan antifan ja elokapinan kaltaisia vihaliikkeitä lietsomasta vihaa.
Antifan ja Elokapinan on suoritettava Aktiivista Katumista.
ViherVasemmisto on vaarallinen yhteenliittymä Suomelle . Pelastus muulle maailmalle .
Tiedoksi vaan että siitä ajasta, on jo kauan kun olimme julkisesti kommunisteja on jo kauan. Antakaa jo anteeksi kommunismin aikana tehdyt julmuudet ja vääryydet.
Kyllä nyt eletään vuotta 2021 ja vihervasemmistopopulistien metkut on tuoreita.
Ellei puolueen oma porukka ollut töhrimässä niin joku vasemmistolainen sosialistiporukka kuitenkin. Ehkä se oli se, jota vihervasemmisto kutsuu leikkisästi äärioikeistoksi.