Pekka poika on nyt tosi huolissaan kun hoitopuoli ei skulaa... Hiukan lapsellista touhua. Nyt kun vaalit on ovella niin äkkiä esille mutta muuten ollaan rinkeli suussa, eikä kiinnosta yhtään.
Vaalit lähenee, höpötys alkaa
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pekka on vihreä , mitä odotit ? Tekopyhäpaska .
Pekka on kunnostautunut Al-hol jupakassa mutta myös Caruna kaupan yhteydessä. Kaupan jälkeen Caruna teki roimat hinnankorotukset sähkön siirtohintoihin. Muut yhtiöt seurasivat perässä. Lisäksi on käynyt ilmi, että yritys kiertää veroja käyttäen hyväkseen verotuksen porsaanreikiä.
Erityisesti vastuun Caruna-kaupasta kantavat Fortumin omistajaohjauksesta vastannut ministeri Pekka Haavisto (vihr.) ja energia-asioista vastannut ministeri Jan Vapaavuori (kok.). Myös silloinen pääministeri Jyrki Katainen (kok.) tuki ja puolusti voimakkaasti kauppaa.
Toivon ettei ihmiset äänestä tunteillaan. Perehtyisivät oikeasti, mitä aikovat äänestää. Äänestääkö puoluetta vai henkilöä? Henkilö edustaa puoluetta ja noudattaa puolueen tahtoa. Eli, ei kannata siihen henkilöön panostaa. Puolue on tärkeämpi.
Minä en äänestä autoilun vastaisia puolueita. Nykyiset hallituspuolueet SDP, Keskusta, RKP, Vihreät ja Vasemmistoliitto rankaisevat autoilijoita vaalien jälkeen. Siirsivät tarkoituksella päätöksen vaalien jälkeiseen aikaan, ettei kostaudu vaaleissa.
Eli, näiden puolueiden ehdokkaita en äänestä.
Aina äänestetään puoluetta. Puolue saa äänen vaikka henkilö ei menisi läpi. Puoluevaalit ovat kuntavaalit ja eduskuntavaalit. Valitaan puolue ja sieltä sopivin henkilö.
Pekulla on konnageenit .