Onko sopivin Sdp:läinen poliisijohtaja joka suositteli äänestämään Hussein Al-Taeta eduskuntaan. Vaiko jompikumpi kahdesta muusta esitetystä.?
Kenestä uusi kunnanjohtaja
15
1242
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa kömpelö kysymys ja tyhmän populistisesti asetettu. Näin ollen paras vaihtoehto löytyy henkiöstä jonka aatemaailma ei ole kärjistävä vaan kaikki huomioon ottava, kaikkien ihmisarvoa kunnioittava. -Aloittajalla on tällä saralla
näämmä suuria aukkoja tiedoissa.- Anonyymi
Ei ole aukkoja.. Puoluesidonnaisuus on oleellinen tieto korkeaan virkaan ehdolla olevalle.
Olet aivan oikeassa, Ihmisarvon kunnioitus on tärkeä, koska Hussein Al-Taeta nimenomaan syytettiin juutalaisten ihmistuhontaan yllyttämisestä.
- Anonyymi
Ei tarvita ketään linja-auton tuomaa. Kyllä tältä kylältä löytyy johtaja joka on perillä kunnan asioista toisin kuin ulkopuoliset.
- Anonyymi
Tälle älyvapaalle laumalle tarviiskin kunnon johtajan, kun eivät keskenään saa mitään aikaan. Osaamisesta puhumattakaan. Vaan mistäs sellainen saadaan?
Kuka tänne sisäsiittoisten ahdasmieliseen yhteisöön edes haluais tulla? Kaikki keskenään sukua ja sen kyllä valitettavasti huomaa.- Anonyymi
Ja itsekkin täällä asut? Olemmeko sukua?
- Anonyymi
Tuo on niin totta! Siitä ei vaan puhuta.
- Anonyymi
Sama mainitsemasi sukurasite ilmeisesti aiheuttaa myös perinpojaista katkeruutta kotikuntaansa kohtaan?
- Anonyymi
Älkää tehkö sitä virhettä että otatte Vehkaojan. Kannonkoskella ei ainakaan lämpimästi suositella. Uutisia löytynee jos googlettaa.
- Anonyymi
Google, tuo aikamme Oraakkeli totta tosiaan. ;)
- Anonyymi
Kyllä sdp:nen poliisijohtaja on aivan yhtä hyvä ehdokas kuin kaikki muutkin. Aloitta-
jalla lienee jotenkin kieroutunut kysymyksen asettelutapa ja aatemaailma. - Anonyymi
Poliisitaustainen on kylläkin ollut Hankasalmella asuessaan keskustan jäsen. Kokemusta kunnallisista luottamustehtävistä, mutta ei kunnanjohtajuudesta. Valtiotieteiden opinnoista hyötyä ehkä kuntapuolelllakin.
- Anonyymi
Kyllä tuo korona saa aikaan ihmeellisiä asioita! No onhan täällä puhtaat vesistöt ja upeita mökinpaikkoja. Noin niinku eläkepäiviä aatellen.
- Anonyymi
Tais olla lobbaus yritys, mutta huonoilla tievoilla ;)
- Anonyymi
Konnevedellä se kimppakiva jatkuu. Kunnanjohtaja on valittu hiekkalaatikolla ennenkuin on virallista päätöstä tehty.
- Anonyymi
Oivallista että uusi kunnanjohtaja on löytynyt. Kaikkea hyvää hänelle. <3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061538Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 911201
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031064- 471035