H&M lähti ratikan tieltä

Keskustan autioituminen kiihtyy. Koska on Sokoksen Tai Stokan vuoro?
Pahalta näyttää.
Sateenkaari marsseilta ei paljon poiketa ostaan muotivaatteita ja Kelagold kortti tilttaa jo kuun alussa.
Kukas nyt on ennustanut väärin? Tampereen kokoinen kaupunki ei tarvitse miljoona ratikkaa.
Keskusta on hiljainen kuin hautausmaa. Olisko aika tuoda kadun varteen henkilöautoille pysäköintipaikat että rahamiehetkin viitsii lähteä kaupoille.
Muuten tulee sudet ja syö hipit.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vihervasemmisto vimma. jossa vihataan veronmaksajia on nyrjähtänyt ajatusmailma.
Kuinka kauan yhteiskunta sietää näitä parasiitteja?

Äänestä

Sitä varten Tampereelle tehtiin niitä parkkihalleja, että henkilöautoherrat pääsevät autolla keskustaan. Ne tehtiin ennen tunneli- ja ratikkapäätöksiä jolloin kuviteltiin, että henkilöautoherrat eivät valita pysäköintipaikkojen puutetta. Toisin kävi.

Äänestä
  • Ratikoihin tarvitaan siis autonkuljetusvaunuja että olisi kätevänmpää päästä pysäkiltä parkkihalliin ja ostoksille

    Äänestä

Stockmann kiemurtelee omissa vaikeuksissaan mihin ratikalla ei ole mitään tekemistä. Vetäytyy pois Venäjältäkin.
Henkkamaukka on ruotsalainen yritys. Tuskin autoileva 140 kiloinen mies usein siellä aikaisemminkaan on asioinut. Lähinnä nysseillä liikkuvien nuorten kauppa ollut.

Äänestä

Eikö se lähtenyt jo muutama vuosi sitten?
Mitä kauppoja, joissa ennen olet autollasi käynyt sieltä kaipaat?
Sokpksella ja Stockmannilla on omat parkkihallit.

Äänestä

Sateenkaarimarssit on muutenkin aikansa eläneitä. Ohimenevää niinkuin muutkin muotivillitykset.

Äänestä

Koronaaikana eivät edes sateenkaarimarssit menesty. Keskustan liikkeet sen takia kun maksavat asiakkaat eivät niissä käy. Maksava asiakas liikkuu autolla sinne menne helpoiten pääsee ja palvelu pelaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskustan autioituminen kiihtyy. Koska on Sokoksen Tai Stokan vuoro?
Pahalta näyttää.
Sateenkaari marsseilta ei paljon poiketa ostaan muotivaatteita ja Kelagold kortti tilttaa jo kuun alussa.
Kukas nyt on ennustanut väärin? Tampereen kokoinen kaupunki ei tarvitse miljoona ratikkaa.
Keskusta on hiljainen kuin hautausmaa. Olisko aika tuoda kadun varteen henkilöautoille pysäköintipaikat että rahamiehetkin viitsii lähteä kaupoille.
Muuten tulee sudet ja syö hipit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu