Kiltti ja rauhallinen.
Sinun pitää huolehtia itsestäsi
Älä laiminlyö elämääsi
Miehelle tämä
Sinun pitää huolehtia itsestäsi
Älä laiminlyö elämääsi
Miehelle tämä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kevätauringon säteitä lähetän . ap.
Yritetään. Kiitos mukavista sanoista :)
Otitko itsellesi, eihän vain nyt ole kyseessä taas riitaa haastava ihminen.
Millä perusteella ajattelet olevasi hyvä ihminen . Täällä et kyllä ole kovinkaan hyvä ihminen
useinkaan vaan olet ilkeämielinen ja silti luulet että sinulle kirjoitetaan tuollaisia viestejä. //
ei stana sentään . täällä kukaan toistensa mukavuuksia tiiä mutta ainahan voi leikkiä mukavaa miestä. jos se mukavuus niin vähissä on .
12:50 jatkaa. Kummallisia tekstejä. Huomaat oman hyvyytesi tason siitä (13:02:lle) että kyseenalaistat viestin. Ihminen joka pyrkii hyvään ei tunnista pahaa hyvästä viestistä. Sen sijaan ihminen joka ei ole tunnistanut itsessään pahaa, ei tunnista ilkeyttä itsessään eikä osaa määritellä pahan tai hyvän asteita muissa. On parempi tietää tämä. Ihminen kehittyy muttei ilman muutosta. Riidankylväjä ja vian etsijä ei ole läpeensä hyvä.
On se vaan merkillistä, että näinkin kauniiseen ja ystävällismieliseen avaukseen tunkee joku ankeuttaja latelemaan totuuksiaan. Mielipiteet jostain tietystä ihmisestä ovat persoonakohtaisia ja tässä nimenomaisessa tapauksessa mielipide perustuu tapaamisiin ihan oikeassa elämässä.
Henkilö, jolle tämä oli tarkoitettu, löytää kyllä viestin ja tietää varmaan muutenkin asian, mutta kertauksen vuoksi... ;) aP:
Sananvapaus kaikilla, eikähän siinä aloitusta sanallakaan kommentoitu vaan palstapelleä joka
on sitä mieltä että kaikki on hänelle.
Mitä mesot, eikös tässä kommentoitu ainoastaan lipevää ja kaikki omivaa vakkarimiestä.
Kaikkea on lupa kommentoida ja laita irl viesti niin ei täällä kommentit rassaa.
Ne on eri miehet hyvät, kiltit ja rauhalliset. He eivät maleksi täällä.
Sitten on eri miehet palstalla vaanimassa ja ottamassa kaiken itselleen.
Kiitoksien kera. Tuntemattomilta ihmisiltä.
Yskään täällä ei ole hyvä.
Elämä on. Hyvä.
Ei ole, on vaan näitä hyväksikäyttäjä.
Erikoinen mielipide. Samoin kuin jossain ylempänä se ettei täällä ole hyväntahtoisuuttakin. Sivusta.
Kiitos nainen. Joka päivä yritän olla parempi ihminen. m>n
Miksi aina pitäisi yrittää olla parempi ja parempi? Eikö mikään riitä. Mikset voi olla aidosti oma itsesi, huonompi ja pahempi. Jos se on sulle kuitenkin luontaista.
Se on vaan nettipellen jokapäiväistä leikkiä. Jolla ei oo muita kenelle puhua mistään.
Ei kai se nyt muuten täällä tuntematonta kiittelisi joka se tuntematonkaan ei häntä tunne.
Outo kannanotto ? Mistä tiedät, mitä mies elämältään haluaa. Jokainen elää tavallaan.
Tämä on ystävälleni, joka erosi ihan vasta, monen vuosikymmenen liitosta. Suunnilleen tiedän, kun perhetutuista kyse ap.