Onko sulla yhtään inhimillisyyttä? Puhu niin päästään loppuun tämäkin tarina.
Voisitko jo lopettaa?
Anonyymi
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kenelle?
Aloittaja ei tietenkään vastaa sinulle, koska tarkoitus on vain levittää pahaa mieltä mahdollisimman monelle ilman mitään tunnistetta.
-sivusta
Muistan tuon omasta suusta. Olin niin herkkä, naivi ja hyvään uskova. Muutama vuosi ja itku tulee vielä, pian ei sitäkään. Odotellaan vaan että tämä olisi nyt tässä, ja saisi yksityisyyden, normaalin elämän ja pääsisi oikeasti kunnolla keskittymään omaan elämään.
On se yhtä Helve... Kun yks ei lopeta, mutta toisaalta se on yks sama. Koska sisimmässäni tiedän mitä ajattelen, saatan näyttää ihan muuta. Onneksi kukaan ei tiiä todellisuutta.
Ja korostan ei kukaan, en koskaan puhu kellekään mitä todellisuudessa ajattelen ei siis yksikään ihminen tässä maailmassa.
Jatkossa tulet puhumaan. Kaikki ne jolle ja jotka. Toimivat samoin. Täytyy vaan vetää teitä endin alas, niin päästään niskan päälle. Kaikki mitä olette tehnyt kääntyy tei vastaan. Kaikki. Koette aivan kaiken saman. Siitä ei moni hengissä selviä.
Rakkaus se on mikä vieläkin on määräävä seikka
Nimenomaan.
No mitä muuta mä tässä oon tehny ku suoltanu tätä hullunpuuroo jo iäisyydeltä tuntuneen ajan. Tästä on kaikki ihmisyyteen viittaavaki karissu jo aika päiviä sitten. Musta on tullu kävelevä puppugeneraattori joka yrittää muistella oliko joskus jotain vai tätä samaako se oli alusta alkaen.
Miks vaivautua puhumaan, jos oot päättäny jutun olevan lopussa?
Siks et hän saa mahdollisuuden. Hän jatkaa mutta tälläisistä maksaa oikeussalissa.
Se on nyt niin että mun piti lopettoo täällä kirjoittelominen mutta kun odotan aina vain sinun kirjoituksia ja että pystynkö vastoomaan niihin,,,,?
Välillä teen jopa itse aloituksia .
Sääli sinänsä että on jiänyt tälleen koukkuun tähän vaikka voi olla ehkä korkeintaan päivä välissä että en palstaile.
Voi vinetto kun oon koukussa tähän.
😬
Et saakkaan sitä korttia.
Olen mykistynyt , kuinka paljon käytät aineita.
Suojelen itseäni
Ymmärrät varmaan
Yritän lopettaa tämän
Mä en ookkaa koukussa, vähän, mutta yritän vain selvittää asian itse ennen poliisia sekin päivä tulee. Ja ihan varmasti tulee.
Entäs työ
Eiks se oo tärkein
On joo, mutta se ärsyttäminen. Onko se työtä toisen kustannuksella? Yhden miehen mielenterveydellä leikkimisellä?
Tiedän erään jolla ei ollut yhtään inhimillisyyttä. Hyvä minä !
Vielä selvitän tekojanne, sitten pääsen itsetai no vähän jo alkuun päässyt.
Tuo piti sanoa että kun olet koukussa tähän, niin kun lumet sulavat lopulta pois,
niin suosittelen ihan pieniä kävelylenkkejä ja lisäät niitä vaikka pikku hiljaa,
niin kun tulee siitä endorfiineja, niin huomaat, että yksi riippuvuus, pikku hiljaa
korvautuu, uudemmalla ja paljon terveellisemmällä riippuvuudella. :)
tuo, kun näkee auringon, hienot ilmat, ja kävelee ihan lähellä luonnon rauhaa, jossain
rauhallisella paikalla, niin siitä tulee nopeasti, paljon terveellisempi riippuvuus.
tuo, on ehkä nopein ja helpoin, tie ulkonäön muokkaamiseen ja hankkimiseen ja terveelliseen riippuvuuteen, että hankkii omaan kotiin kunnon lihaskuntovälineet,
ei tarvitse maksaa kalliista kuntosalista, eikä maksaa bensa/diesel maksuista ja se on nopea, monotiminen ja simppeli ja äärimmäisen tehokas keino, vaikka sitten keskittyä tiettyyn lihasryhmään ihmisen kehossa ja treenata niistä, sellaiset että ihmiset varmasti huomaavat ne.
siinä jos treenaa lihaskuntoa, niin se monotomisuus ja yksinkertaisuus ja ihan, toistot toistojen perään, niin se treenatessa on tärkeintä ja se että antaa keholle aikaa, vain muokkautua.
sitten monipuolinen ruoka, paljon vettä, lepoa ja vain treeniä sitten.
sitten huomaat, jo näillä pienilä asioilla, että riippuvuus paha, on korvautunut, uudemmalla ja terveellisemmällä riippuvuudella.
ihminen on aina jostain riippuvainen, ei sellaista ihmistä olekaan, joka ei olisi sitä,
joten sinun kannattaa vain pikku hiljaa kehitellä, hitain askelin uusi riippuvuus, sitten.
Ihana kirjoitus. Tottakai rakkauden, tuon riippuvuuden mielestänne voi korvata ulkona liikkumisella, uudella harrastuksella tms. Siinä kun jotkut onnellisena pussaavat niin siinä voi iloisena ajatella, että onhan mulla tuo pitsinnypläys tai ihana työ. Oi että. Ja mikä sinä olet arvottamaan toisten tekemisiä. Niin, että kuntosaliharjoittelu on turhanpäiväistä ei muutakun lehtiä haravoimaan ja leskenlehti ihailemaan.
Teitä kohtaan e ole, enää. Se miten voi teidän elämää tuhota, sen teen.
Yleisesti ottaen taitaa olla inhimillisyys nykyihmisellä aika vähissä.
Toivottavasti rakkkaus voittaaa sinulla ja unohdat tuon vihan ihmisiin.
Rakkaudella ei ole tekemistä toisen elämään tunkeutumisella. Nousisiko sinulla viha jos sun elämään tunkeuduttaisiin lähes laittomin keinoin, jonkun mielensairautta haukuttaisiin palstalla?
Rakastaa voi, mutta vähän eri keinoin.
Ja minä en vihaa ketään ikinä, mutta sietokyky se on mullakin.
Sinähän oot tunkeutunut mun yksityisyyteen , elämääni.
Se on hirveän loukkaavaa
Mä en tunkeudu kenenkää elämää, mua ei ylipäätään kiinnosta muiden ihmisten elämä kukin elää omalla tavallaan. Ei edes silloin kun olisin rakastunut, en silti urki hänen elämäänsä.
Toivottavasti olet puhunut niiden henkilöiden kanssa, joita asia koskee.