Ginger snaps

gegs

Onko kukaan nähnyt ja mitä mieltä on ollut?

6

440

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan hauska pätkä oli. Tytöt hoitivat hommansa kohtuullisen hyvin, varsinkin se nuorempaa esittänyt (on oikeasti 5 vuotta "isosiskoaan" vanhempi). Jotenkin elokuva on laatuisampaa teinikauhistelua kuin suuri enemmistö, liekö syynä sitten kanadalaisuus vai mikä. Tiedä en.

      Kekseliästä oli myös ihmissudeksi muuttumisen rinnastaminen murrosikään; elokuvan tagline (mitä se on suomeksi?) on "They Don't Call It The Curse For Nothing". Elokuva oli yllättävän synkkä, mikä sekin on plussaa näinä aikoina, kun vähintään joka toiseen kauhuelokuvaan pitää sisällyttää itseironisia viittauksia kauhuelokuvakliseisiin.

      Arvosanaksi antaisin 8 pongoa kymmenestä. Olen anteliaalla tuulella nyt.

      • kyllähän tuo katsomisen arvoinen leffa on ...Ainoo et ne sudet siin on aika tönkön näkösii ilmestyksii ...Jos niihin olis laitettu enemmän aikaa niin lopputulos olis voinu olla parempikin. Mutta leffa sinänsä on hyvä .


      • gegs
        JuoppoSika kirjoitti:

        kyllähän tuo katsomisen arvoinen leffa on ...Ainoo et ne sudet siin on aika tönkön näkösii ilmestyksii ...Jos niihin olis laitettu enemmän aikaa niin lopputulos olis voinu olla parempikin. Mutta leffa sinänsä on hyvä .

        mieltä olen minäkin.
        mun mielestä se oli ihan katottava leffa. niihin "susiin" olin pettynyt.


    • nalle88

      No olihan se ihan hyvä....On niitä kyllä
      parempiaki nähty...=)

    • uiohn

      Hyvä leffa! ginger on tosi kaunis.

      • Anonyymi

        Ginger Rogers osasi stepata nopiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      17444
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      4882
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4537
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      25
      4447
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4260
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      59
      4140
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3733
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3385
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      34
      2656
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2389
    Aihe