Vihreiden lehti, Vihreä lanka lakkautettiin.. Mutta eiväthän Vihreät sitä enään tarvitsekaan, Heillähän on YLE :o)
Vihreä Lanka , Ja YLE
Anonyymi
2275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Voi näitä mustavalkoisia persuja, aina pitää jostain valittaa...
Ja varsinkin täysiin aiheesta. (katsokaa nyt sitä jälkiviisaiden kokoonpanoa) Montako arvokonservatiivia ? Montako ? NOLLA.
YLE ei ota jälkiviisaisiin Konservatiisisia ihmisiä. Ei ikinä KD tai PS taustaista. YLE vihaa heitä, YLE on vihaaja. (Ja ääripuolueellinen mädättäjä)
Mitäs sitten kun sinunkin verovaroin kustantama media ottaakin haastateltavikseen pelkästään oikeistolaisia ja keskusteluissa halveksii kaikkia punavihreitä?
Kitiset siitä ja muut vain toteavat "katkera vihervasuri"
Miten kävikin niin, kun vapaaehtoinen tv lupamaksu jäi pois ja tuli pakkoverona kaikille kääntyi ylen suunta täysin vihervasemmistolaiseen suuntaan?
Tosta olisi kiva teettää joku erillinen tutkimus.
Ensinnäkin olen demari enkä vihervasuri ja eikö teille persuille riitä jo maikkari joka on niin oikeistolainen kuin olla ja voi? Sitäpaitsi maikkarin kustannukset maksamme ja maksatte joka kerta pakkomaksuina kaupassa käydessänne!
Demarit oli vielä 2000 luvun alussa poliittisesti keskellä työväenpuolue. Viimeisen 15 vuoden aikana täysin kääntynyt vasemmalle ja marinin aika sinetöi sen, että he eivät enää aja työväen vaan pummien ja työttömien asiaa. Olet siis vihervasuri.
Minä EN ole mikään vihervasuri eikä demarit ole koskaan ollut mikään "keskustalainen", mitä järkeä siinä oliskaan kun meillä on kepu? Toisaalta demarit ei ole mikään vihervasuripuoluekaan vaan oikeammalla vasemmistoliitosta ja vihreistä!
Mutta kommentissasi juuri huomaa miten mustavalkoisia te persut olette! Olette sellanen joko-tai puolue, mitään siltä väliltä ei teidän mielestänne ole olemassa.
Lisään vielä sen, että itse kuulun duunariluokkaan joskin olen jo itse eläkkeellä joten demarit on ainoa jota voin ajatella äänestäväni, persut on ns. herrojen puolue, piilosellanen.
Olisitte lusmut aikoinaan maksaneet sen tv-maksun kun telkkarit teillä jokatapauksessa on, niin ei olisi tullut tarvetta uudistaa Ylen rahoitusta!
On ne persut vaan ihmeellinen puolue, kun te nostatte heidät synonyymiksi kaikille oikean laidan puolueille joita on vihervasemmiston oikealla puolella. Kyllä kateeksi käy, että suomessa yksi puolue on saanut noin suuren kulttiaseman. Mitähän tähän mahtaa tuumata muu oikea laita kokoomus, keskusta, rkp yms yms?
No ehkä tämä nyky kahtiajako sitten sulauttaa nämä muutkin oikeistopuolueet tähän teidän lanseeraamaan persut vastaan kaikki muut vihervasemmisto akselille.
Politiikkaa sinun ainakin pitää opiskella sikäli muutenkaan olet edes ala-astetta käynyt, että edes sen eron tajuaisit mitä eroa termeillä olla poliittisesti keskellä vs poliittinen keskusta tarkoitetaan.
Kouluun mars!
Taisi paremminkin tämä vasen laita luistaa näistäkin veroista. Ainahan te mielummin muiden taskuilla olette olleet samalla, kun oikea laita elättää itsensä ja suomen työllään.
Minä olen aina maksanut kuuliaisesti kaikki ne maksut ja verot joita minulta odotetaankin! En ole ollut muidenm taskuilla vaan te oikeistolaiset itse käytte muiden taskuilla ja muiden selkänahoilla!
Joka on kylläkin täysin oikeassa...
Mutta Ruotsissa oli taas monikulttuuria. Kahdeksan sai maistaa matun puukkoa..
Ja poistatit viestini, aivan turhaan koska minä EN ole mikään suvakki!
Miksi maksaa itse, ole kuin sosialisti ja maksata menosi muiden palkasta.
Kansa tahtoo suomeen lisää ihmissyöjiä ja "enoja". Tai sitten ei tahdo, Ja äänestää PS !!
Miksi antifa ja ja elonkorjuu väki ei vastusta "Enoja" ja ihmissyöjämamuja ?
Ruotsissa rikastus, matu puukotti kahdeksaa. No, minä äänestän PS !
Jo vuosia sitten joku fiksu ehdotti toimittajien puoluekannan tai jäsenyyden julkistamista. Se olisi avointa ja rehtiä toimintaa, sekä silloin haastateltava tietäisi miten haastattelutekstiä muokataan myöhemmin. Osaisi ainakin antaa ehdot muutoksiin.
Totta puhut !!
Yle aamun olkalaukkucityboyt ovat pesunkestäviä vihreitä samoin heidän keskustelutuokioidensa pääesiintyjät.