Navalnyin porukan masinoimat mielenosoitukset romahtivat. Paikalla maksimissaan enää vain 1/5 ja useimmiten 1/8 viikontakaisesta. 😄
Navalnyin mielenosoitukset epäonnistuivat, väkimäärä romahti
Anonyymi
9098
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 90
Vanhimmat
Rasistista ja äärinationalistista ei näemmä ole edes uskottavaksi keulakuvaksi. YLE ja Hesari veikkasivat hevosta jolla on luumätä jokaisessa 4 polvilumpiossa.
Pysykääpä putinistipersut siellä rajan väärällä puolella.
Kyllä ne mielenilmaukset loppuu kaikkialla jos pamppua tulee noin surutta väkivallatonta mielenilmausta vastaan. Maassa olevaa 4 poliisia potkii ja pamputtaa. Ainakin 5000 otettiin säilöön. Ei olisi "elokapinaa" tuolla systeemillä. Täälä Suomessa itketään kun poliisi käytti kyynelkaasua tiellä istuvien liikenteen tieltä poistamiseksi, sekä käydään oikeutta liian väkivallan käytöstä - vähän puolueetonta näkökantaa asioihin
Erkalla takki tyhjä.
West tarvitsee nyt jossain kuvastudioissa manipuloitua materiaalia jotta saataisiin väkijoukot näyttämään isoilta.
Tää niin tyypillistä tiltuilua. Syytetään länttä siitä mitä putin ja venäjä tekee jatkuvasti. Niinhän se trumppikin tekee, itse huijaa koko ajan, joten epäilee että muutkin huijaavat koko ajan.
Väkimäärää hajaannutettiin.Erkkan käskettiin kommentoimaan kevyesti.
Miks Erkka ei ota joukkoa komentoonsa niinku Napoleon konsanaan!
Navalnyi taisi haudata itsensä ja romahduttaa uskottavuutensa vaatiessaan lännen pakotteita Venäjää vastaan. Buah hah hah🤣
Mikähän olisi Halla-ahon PS:n kannatus jos pyytäisi Usaa pommittamaan Suomea?
tämän threadin aloitti CCCCCCp
Tsaristin parkinson käsi vispaa liikaa
TIK TAK ....maailman kello käy?!!!
Surkea floppi. Miten YLE aikoo tämän selittää parhain päin?
Yle jatkaa epätoivoista taistoaan,eikä siinä pelissä ees Erkan elämä ole minkään arvoinen.Luulee että kun Erkasta tehään martyyri niin suomalaiset lähtee marssiin Uraliin!
Eivät saa väkeä paikalle vaikka USA maksaa😆🖕
Navalnyi on täysi pelle ja koko viikontakaisen homman masinointi perustui lähinnä kaapattujen satojen tuhansien sosiaalisen median feikkitilien käyttöön. Paikanpäällä osallistuneista vain tyhmimmät eivät älynneet pyytää maksua järjestäjiltä (USA rahoittamassa, ehkä Britannia myös, suuri osa bitcoin touhua) siitä että osallistui.
Nyt kun Moskovan ja Pietarin huligaanit olis saatu haravoitua ja sakkolaput lyöty kouraan oli osallistujamäärä perin surkea.
Putinin venäjähän se manipuloi feikkitileillä, ja siksipä tiltut syytää siitä putinin oppositiota. Huijarit syyttää vastustajiaan siitä mitä itse tekevät huijatakseen.
Ai+jaa+meinasitko+FSB+agentti+trollaa+nämä+tuhannet+ihmiset+
jotka+nousivat+tsaristia+vastaan?
itseasiassa+heitä+ei+sakoteta+vaan+heidät+viedään+kaikki
leireille+missä+heidät+murhataan.
Mutta+Venäjän+kansa+nousee+se+on+noussut+aina.
"Fall+&+Rise"
Kuka+aiheutti+venäjän+vallankumouksen?
Se+oli+venäjän+Aatelisto+joka+pitkästyi+ja+kyllästyi+siihen+että
80%+kansalaisista+oli+lukutaidottomia?
(lukekaa+historiaa+vaikka+elättekin+kuoleman+pelossa)?
Vanha+sanonta+on+se+että+:+Historia+toistaa+itseään".
Taiat sie poikanen ihan rakastaa Venäjän kansaa ja yhessä sitte elellään Suursuomessa,Eikös!??
Heidi Hautala: "Olen pettynyt".
Ei pääse Heidi Viipuriin,portit pysyy kiinni hautaan ast!Siperia ei tunne armoa!
Navalnyi alkaa olla vielä selvemmin poliittinen ruumis Venäjällä kuin Trump USA:ssa.
Älä jaksa, puhut valepuhetta ja ihan vaan VALEHTELET.
Moskova: https://hs.mediadelivery.fi/img/1920/b905484ea5d3472998453eac90b859f4.jpg
Pietari: https://hs.mediadelivery.fi/img/1920/b6fd43d243d44f5d98ac3e9345ad3227.jpg
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007774530.html
Turha noille on mitään todisteita esittää. Ne vaan sanoo että väärennettyjä kuvia. Ei tiltuja voi opettaa.
Paikalla oli sen verran rauhallisia mielenosoittajia että yli 4000 heitettiin putkaan ilman syytä.
Venäjä korisee tuskissaan.
Hyvin sanottu. Putinistit ja äärikommmarit yrittää vähätellä mielenosoitusten väkimäärää. Turhaan.
Moskovassa vain 1500 paikalla. Heistäkin suuri osa normaalia sunnuntain matkustajia junilla ja busseilla. Kovin nolosti kävi YLE:n suurella kohinalla itsesuggestoivalla mielenosoitukselle. 🤣
Niin Moskovan alueella asuuki noin 20 miljoonaa että kyllä niitä anargistejaki on joku tuhat,niistä tulee hyviä rautatien työntekijöitä thaigalle!
On huvittavaa kun YLE ja hesari ovat asettuneet juipin taakse jonka mielestä maahanmuuttajat ovat "hammasmätä" ja keskiaasialaiset "torakoita".
"Korruption vastaiseen taisteluun" kerätyt rahat joutuivat Navalnyin ja noin kahdeksan muun henkilön nyysimäksi. On siinä Navalnyin uskottavuus aika heikoilla. 🤣
Minne se on rakennuttanut miljardipalatsin? Se tiedetään mihin putin on sellaisen rakennuttanut.
Pietarin trollitehtaan tiedotuksia.
Nykyajan Bravda.
Neuvostoliitossa tarvittiin Bravda, jotta ihmiset sai vessapaperia. Nykyisin kännykällä on vaikea pyyhkiä.
Navalnyin uskottavuus romahti täysin venäläisten silmissä kuin hänen höpöpuheensa "Putinin palatsista" on paljastettu. Samoin hän itse on korruption vastaisessa kampanjassa laittanut kavereittensa kanssa 2/3 rahoista omille tileille, ehkä bitcoineihin. Tutkimusten mukaan 360 miljoonaa ruplaa ainakin kateissa. Lisäksi pölvästi meni vielä pyytämään USA:lta talouspakotteita Venäjää ja venäläisiä vastaan. Äijä on täysi idiootti.
Putinin perseennuolija miljardööri tulee Putinin apuun väittäen omistavansa palatsin. No jopa onkin todiste.
Erkka Mikkoselle tästä päivästä tulikin kliimaksin sijasta täysi floppi.
Navalnyi voisikin menestyä asenteillaan paremmin Suomen PS:ssä?
YLEssä siitä tulis Rönkän manttelinperijä.aamusta iltaan russofobiaa!
Navalnyn itsensä hautaaminen ilmenee myös tapahtumien täydellisestä organisatorisesta epäonnistumisesta - ihmisiä on vähän, he ovat hajautettuja, ei ole julisteita, ei ole merkkejä vakavasta organisaatiosta.
Navalnyi on jopa vasalliksikin liian törkeä tyyppi lännelle.
Ihan surkea floppi koko mielenosoitus.
Kylläpä Putinn trollit aktivoituvat nopeasti. Tämäkin ketju taitaa olla aloitettu Pietarista. Sitten toiset trollit vastaavat ja sasvat mukasnsa Suomesta konkun hyväuskoisen hölmön.
ihminen on tyhmä lauma eläin
vielä muutama pampun isku naisille, tasa arovon puiteessa, on mitä muutama päivä raaputtaa haroen välit
Mahalasku. Ei edes flashmob pelleilyt myy enää.
Katsoin fb:stä muutamia videopätkiä ja näytti aika lailla olevan Navalnyi-rettelöijillä veto poissa. Yksi jannu yritti kepillä lyödä miliisiä mutta miliisi komealla perusjudoheitolla heitti jätkän tantereeseen. Muu olikin lähinnä mitäänsanomatonta patsastelua.
Suomalaiset poliitikot eivät tajua mitään miten vähän Navalnyillä todellisuudessa on Venäjällä kannatusta. Media vielä vähemmän.
Enemmän on kyse Putinin epäsuosiosta kuin Navalnyin suosiosta.
YLE piti vielä epätoivoisesti navalnyilaisten intoa yllä kuuden uutisissa vaikka ulkomaisissa uutisissa on jo raportoitu, että se oli sitten siinä. Eli YLE joutuu nöyrtymään tosiasioiden edessä. Rasistista, äärinationalistista ja talousrikollisesta ei tulee Venäjälle lännen omistamaa nukkehallitsijaa.
Navalnyin uskottavuus on kaikinpuolin romahtanut Venäjällä kun nyt paljastui että hänen videonsa "Putinin palatista" oli amerikkalaista tekoa ja täyttä huuhaata. Ei nouse tuo mies enää sillasta. Todennäköisesti suurten rahasummien kavalluksesta tulee vielä pitkä vankilatuomio. Kestääkö persereikä sellikavereiden seksuaalisia patoumia?
On uskomatonta millaisessa illuusiossa Suomen natohihhulitoimittajat ovat toista viikkoa elelleet. Kuvittelevat että Navalnyin tapainen pelle nousisi muka Venäjän johtoon. 🤣🤣🤣
Erkka Mikkosella on Napoleon-syndrooma. Luulee nousevansa maailman huomattavimmaksi mediatoimittajaksi tölhöilemällä Moskovan aukiolla.
Lähes 5000 rauhallista mielenosoittajaa on jälleen pidätetty. Siitä voi päätellä montako sataatuhatta ihmistä oli jälleen kaduilla. Mahtavaa! Venäjän kansa on lopultakin herännyt! Paluuta vanhaan ei enää ole. Upeaa!
Erkka Mikkonen juoksi kuin ajokoira pitkin Moskovan katuja etsien missä olisi mielenosoittajia. Venäläiset varmaan ihmettelivät että mikähän sunnuntaihölkkääjä tuokin on.
Venäjän persu Putin on jo linnoittautunut bunkkeriinsa.
Jos Putin syrjäytetään niin tilalle tulee vain paljon kovaotteisempi patriootti. Sellainen joka ei käy enää diplomaattisia keskusteluja lännen kanssa.
Samaan aikaan Putler piilottelee kellarissaan, ettei hänelle käy kuin Ceausesculle.
Jossain bunkkerissa se roisto on turvamiesten ympäröimänä. Mistä ne tuollaisen kääpiökavuisen diktaattorin löysivätkään.
Taisi Pietarin trollitehtaassa työaika loppua klo 21 Suomen aikaa.
pitää olla lojaali polizille, muuten pampulla tarkista sinun eturauhanen
Nämä naurettavat lännen masinoimat ja median hypettämät värivallankumousyritykset näyttävät läsähtävän kasaan ja pikemminkin osoittavan miten äärimmäisen naiveja illuusioissa eläviä mediatoimittajat länsimaissa nykyisin ovat. Suomalaiset toimittajat Venäjän suhteen ehkä kaikkein typerintä sakkia.
Sitä minä ihmettelen että eikä nyt Moskovasta jossa asuu 12 miljoona ihmistä saada enempää ihmisä mieltä osoittamaan. Ylen hehkuttamat mielenosoitukset olivat pelkkä TUHNU !
Uskomatonta propagandaa ja jaskan pauhantaa YLE:n sönkkäys !
Kyllä ainakin Ukrainassa on ollut tapana valita presidentti mielenosoituksilla eikä vaaleilal. Samoin myös USA:ssa rotuongelmat yleensä ratkeavat mielenosoituksilla ja hajottamalla kaupunkeja eikä äänestämällä.
Venäjän opposition Fuhrer näyttää menettäneen viikossa sen vähäisenkin kansalaisten tuen mitä hänellä vielä silloin oli. Kaiken huippu muun valehtelun lisäksi oli pyytää lännen pakotteita omaa kansaa vastaan. Suurin osa venäläisistä ei tule antamaan hänelle sitä koskaan anteeksi. Eikä tule unohtamaan.
Näköjään se on totta että Putinin trollit kirjoittelee tänne.
Todella nautittavaa nähdä Erkan epätoivoinen ilme kun Navalnyi-hype sammahti Venäjällä. 😂
Kuvitelkaa jos Halla-aho pyytäisi Usan asettamaan Suomelle talouspakotteita vain sen vuoksi ettei saa Marinin hallitusta kaadettua. Älä siis ihmettele miksi Navalnyin kannatus joka oli surkea jo ennen kulunutta viikkoa on nyt vieläkin surkeampaa venäläisten keskuudessa. Täysi idiootti ja pelle koko tyyppi.
Kyllä ainaskin Ukrainassa on ollut tapana valita presidentti mielenosoituksilla eikä vaaleilal. Samoin myös USA:ssa rotuongelmat yleensä ratkeavat mielenosoituksilla ja hajottamalla kaupunkeja eikä äänestämällä.
Onko yli viiteen tuhanteen pidätettyyn päästääkseen Omon joutunut keräämään talteen kaikki Moskovan katulapsetkin? ; )
Sen mitä tuli päivällä katsottuna suoraa lähetystä tuolta niin useasti tulee tuli mieleen että jos hengitti niin tuli pidätys. Toki noukkivat muutaman oikeasti mieltä osoittavankin.
Tämä sitten jo sai nauramaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007773971.html
Navalnyin on suosittu vain lännen mediassa.
Miksi epäsuosittua pitää sitten putinin vainota, miksi hänen ei anneta osallistua vaaleihin, asettua ehdolle?
Edellisessä mielenosoituksessa poliisi potkaisi keski-ikäistä naista rintaan. Nainen kaatui löi päänsä, joutui teholle. En tiedä selvisikö hengissä. Nainen vain ihmetteli miksi nuorta miestä retuttettiin otettiin talteen, pidätettiin kahden poliisin voimin.
Putin tsaristin julkaisema TROLLI
kansallis valtioissa viellä tiedetään osoite mihin ilmasta tyytymättömyys, tosin kuin eu maissa mielen ilmaisuudelle ei ole osoitetta,
Mielenosoitukset tehoavat kun trollit noin kiivaasti esiintyvät.
Putinin käskemänä poliisit hyökkää väkivaltaisesti
rauhallisesti mieltään ilmaisevia ihmisiä vastaan.
Kansanvalta, demokratia ja sananvapaus puuttuu Venäjällä.
Putin paniikissa.
Erkkaa ei taidettu nyt pamputtaa, aika outoa.
Ihmettelen ettei esim Moskovassa 12 milj. ihmisen kaupungissa saada kuin muutama tuhat ihmistä mieltään osoittamaan. Nämä ovat niitä iltapaskojen uutisointia missä huudetaan " KANSA RAIVOSTUI" vaikka paikalla mieltään osoittamassa alle 10 ihmistä.
Virallisesti kaduilla oli eilen muutama sata mielenosoittajaa. Pidätettiin kuitenkin tuhansia. Joko taas Venäjällä pidätetään ilman syytä kenet vain halutaan. 30-luvun paluuseen ei ole pitkä matka.
Mitä se on muutama tuhat 12 milj. ihmisen kaupungissa. Jos Navalnyi saisi väkijoukot liikkeelle niin pelkästään Moskovassa pitäisi olla miljoona ihmistä kaduilla riehumassa. Muutaman sadantuhannen asukkaan Helsigistä tätä on vaikea ymmrtää.
Moskovan tiltut taas nuolee Putinin persettä.
Katsokaa vaikka Hesarista kuvia mielenosoituksista, niin näkee että väkeä oli paljon.
Kun Putin määräsi poliisit hajoittamaan joukot, jotta mediaan ei saataisi kuvia suurista Putinia vastustavista väkijoukoista, niin "yllättäin" Suomi24-palstalle tulee avaus siitä että mielenosoituksissa ei ollutkaan paljon väkeä jo ennen kuin mediat ovat edes kunnolla ehtineet kertoa mielenosoittajien määrästä.
Trollivaroitus! Putlerin trollaattorit jälleen liikkeellä. Nyt maalitetaan Navalnyitä.
Vladimir Putin on 10 vuotta nuorempi kuin Biden. Luultavasti niin hyväkuntoinen että palataan asiaan uudelleen joskus 2030-luvun alkupuolelle. Kärsivällisyyttä natohihhulit😆
Vaikka Putin olisi 25-vuotias maratonin maailmanennätysmies, niin hän kansaansa sortava diktaattori ja iljettävä ihmispaska.
Mitä saatanan hauskaa siinä on että tuollainen despootti saa rääkätä muutenkin kurjassa jamassa olevaa kansaa vielä vuosikymmeniä?
YLE on jo alottanu Venäjän vaalikamppailun!Saas nähä ehtiikö Rönkä näkeen ku Navalnista tulee pressa ja Venäjä vaatii koko lapin maata omakseen!?
Alle 160 cm pikku-ukkoa piileskelee kymmenien tuhansien mielenosoittajien ollessa kadulla. Mr Parkinson tietää lopun tuleva,
Vladimir Putin ja Xi Jinping täyttävät maittensa kultavarantoja ja valmistautuvat ruttotautisen Dollarigorillan kuolinkorahdukseen. 🤣
Totta!Myös Saksa on hakenut kultaharkot Britaniasta!Suomen kulta on jo myyty!
Viva Putin !
Krasnaja
Adios Putina!